IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th July 2013, 12:53
ddimitrov ddimitrov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 1
По подразбиране Моля помогнете- откъде да пълня питейна вода

Здравейте,
от доста време пия най-вече изворна вода на Девин. Както знаете, не е полезно да се пие само минерална вода.
Тъй като научих, че е препоръчително течностите, които пием да не са в пластмасови бутилки (пластмасата оставя вредни вещества във водата), реших, че ще си пълня вода сам от някоя чешма с питейна вода в София.
Тук идва проблема- не мога да намеря информация от кои чешми водата е с такова качество, че да ставе за всекидневно пиене.

От определено време се старая да водя живота си по здравословен начин. Желанието ми е да осигуря здравословност и чрез водата, която пия.

Всякакви ДОСТОВЕРНИ източници и линкове ще бъдат оценени!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th July 2013, 09:15
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

Казват, че водата на Драгалевския манастир е добра. много хора съм видяла да пълнят от тази чешма.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th July 2013, 12:23
DNP DNP не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 17
По подразбиране

Има 2 чешми в Княжево, едната е на последната спирка на трамвай 5, а другата на около 300 метра от нея. Винаги има опашка и много хора на тези места.
Преди време сме пили вода и от Горна баня, но спряхме, защото се появи един много лош мирис и вкус.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th August 2013, 13:22
lucky16 lucky16 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 22
По подразбиране

Има чешмички в Бистрица май, и в Княжево. с изворна вода. Тази дето е в центъра е хубава вода, но знам, че е с много висока минерализация и не трябва да се пие често.
Аз си слагам зеолит във водата. Пречиства и извлича токсините от организма.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th August 2013, 15:09
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ddimitrov Виж мнението
Здравейте,
от доста време пия най-вече изворна вода на Девин. Както знаете, не е полезно да се пие само минерална вода.
Тъй като научих, че е препоръчително течностите, които пием да не са в пластмасови бутилки (пластмасата оставя вредни вещества във водата), реших, че ще си пълня вода сам от някоя чешма с питейна вода в София.
Тук идва проблема- не мога да намеря информация от кои чешми водата е с такова качество, че да ставе за всекидневно пиене.

От определено време се старая да водя живота си по здравословен начин. Желанието ми е да осигуря здравословност и чрез водата, която пия.

Всякакви ДОСТОВЕРНИ източници и линкове ще бъдат оценени!
Да,водата трябва да е изворна,за да е годна за всеки ден.Минералната вода се препоръчва само при здравословни проблеми.В София няма такава чешма,поне ние с мъжа ми не знаем за такава.Ние пълним от провинцията в стъклени дамаджани.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th September 2013, 00:17
stanetzz stanetzz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Не знам в коя част на София е питащият, но в повечето квартали водата от водопровода е предостатъчно добра за пиене. Това, че на места тече жълта, се дължи най-вече на стари ръждясали сградни инсталации.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th September 2013, 10:17
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Бащата ми каза за чешмата на Драгалевския манастир.Тъй че,който е от София може да пълни от там изворна вода
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
вода

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Моляпомогнетеоткъдедапълняпитейнавода
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:54.