IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 20th January 2011, 00:21
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Шаркче, радвам се и аз да те видя, ама не почвай пак да четеш и пишеш само, за да търсиш кой кого обидил и къде какви нападки имало
Ще те цитирам пак
Цитирай:
Аз пък съм изненадана как никой не се опита да се постави "в обувките" на кандидат-таткото. Нали уж сме равноправни? Ама излиза, че на нас, жените, ни пука да не ни се наруши хатъра, нощния сън и т.н., пък и нали вече сме се отчели, като сме родили други деца, обаче не ни пука колко и защо кандидат-таткото иска дете... Rolling Eyes

Става дума за това да дадеш живот. Да го създадеш този живот с любов и да го отгледаш с любов. И обратното, от егоизъм да решиш да не даваш живот (защото е много по-лесно).

Това, че има много жени, които не са си намерили истинската половинка, не значи, че други жени не са. Има и свестни и умни мъже, че някои от тях са даже и красиви...
И кво ся, щом не искам второ дете, би трябвало да се чувствам нападната и обидена от тоя пост...
Ще го повторя пак, щото явно не стана ясно, че не гледам само от мойта ниска ограничена камбанария, а говоря като пряк наблюдател на ситуацията вкъщи- на прекрасния ми съпруг, който на 47 има дъщеря на една година, която е готова от 24 часа в денонощието 25 да му играе по главата. Наблюдател съм на това как желанието съвсем реално може да се окаже по- голямо от възможностите. Щот на 47 ако пискливата Елла те буди 3 пъти в денонощие, не на другия, ами следващите 3 дни си парцал... а тя не се ограничава само с едно денонощие, нито пък я интересува, че той има презентация пред например 100 човека. На 47 не е като на 27. Той никога няма да си го призне, както и ти, дай Боже да се изпълни желанието ти, защото знам от колко време го искате, но ако оставя изцяло на него, ще е парцал. Може и да е до дете, на нас ни се падна най- бясното явно, но факт е- аз не бих могла да си позволя да замина например сама някъде за 2 седмици и да го оставя сам да се оправя. Не че няма да се справи, ще се справи отлично, но ще се скапе... та тя мен скапва, дето съм на 30, кво остава за него... Истината е, че и ти, и Силвана, и всички с такова желание само можете да предполагате дали ще ви подмлади или всъщност ще ви изпие силите едно дете. Щом го искате, желая ви от сърце да е първото, но не изключвайте и втората възможност. За никви влакове не говоря тук (а и в крайна сметка Силвана сама изтъква възрастта си още в заглавието на темата, явно е фактор, който я притеснява) кой кое изтървал, та аз самата не знам дали след 10 години няма да пея същата песен... само ви казвам, има напълно реален шанс желанието да се окаже по- голямо от възможностите. И нямам предвид финансови, а чисто физически и психически възможности. Естествено, като има финансови възможности, физическите и психическите лесно можем да си ги пощадим, ама не е там въпроса... нали не искаме дете толкова много, за да го тръшнем на гледачката....
Естествено при една жена може и въобще да не е така, както при един мъж- все пак мъжа не преминава през никакви хормонални промени, които евентуално да му дадат сили и да го "подмладят", ама пък и аз като една жена не мога да кажа, че на мен тия хормонални промени ми дадоха сили и ме подмладиха... напротив.
Желая ви успех и на двете. Ако и щом сте го решили, дано да се сбъдне желанието ви, наистина ви го желая от сърце и с най- чисти чувства. Но моля, не приемайте толкова лично и остро това, че има и мнения, различни от вашето
Отговори с цитат
  #72  
Стар 20th January 2011, 11:55
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Искам само да направя едно кратко изказване, нещо като обощение (извинявам се за нахалството)!
Човек когато има желание и е сигурен в това, което иска - то намира сили и начин да го направи, когато не е достатъчно сигурен - търси начини или да се доубеди или търси причина да не го направи.
И в двата случая идеята е накрая да има щастие и удовлетворение от взетото решение.
Отговори с цитат
  #73  
Стар 20th January 2011, 14:27
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Re: Трето дете на 40 !!!?

[quote="Silvana-kalpazana"][quote="apoklistika"]
Цитирай:
Първоначално написано от Silvana-kalpazana

Някъде да споменах,че искам да задържа мъж с бременност или,че досега никой не ме е искал и видиш ли дай да го впримча тоя ! !
Не е задължително и мъж да има даже до теб, за да имаш дете. Или аз поне нямам намерение да правя повече някого "татко", в смисъла, който повечето тук си представят. Айде сега наскачайте пак колко егоистично разсъждавам...
Отговори с цитат
  #74  
Стар 20th January 2011, 16:10
Аватара на Radio Erevan
Radio Erevan Radio Erevan не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 330
По подразбиране Re: Трето дете на 40 !!!?

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
...Айде сега наскачайте пак колко егоистично разсъждавам...
Няма по-голяма простотия от това да съдиш някого за решенията му, без те пряко да те засягат, затова само ще изкажа личното си мнение, че за едно момче е много важно да расте с баща в социалния смисъл на думата баща. Гвендолин, надявам се, че няма да приемеш това, като "скачане".
__________________
Aut Viam Inveniam Aut Faciam
Отговори с цитат
  #75  
Стар 20th January 2011, 18:58
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Re: Трето дете на 40 !!!?

Цитирай:
Първоначално написано от Radio Erevan
за едно момче е много важно да расте с баща в социалния смисъл на думата баща. Гвендолин, надявам се, че няма да приемеш това, като "скачане".
Да, вероятно е така, но тази тема сме я бистрили и преди, а сега вече нямам желание да обяснявам защо е такова мнението ми, имам си виждане за моя си живот и доводи ЗАЩО искам точно така да бъде. Иначе си прав, но не искам да коментирам личния си живот точно тук; Ако говорехме за чуждите животи - да, и аз такъв съвет бих дала, че е по-добре с баща. Неслучайно горе споменах, че някой ще ме упрекне вероятно в егоизъм, но... това е положението. Просто хубаво е да се знае, че има и такъв вариант... Аз пък си имам други представи за егоистично поведение
Отговори с цитат
  #76  
Стар 20th January 2011, 19:14
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Момичета! Я стига сме се ебавали! Дайте да раждаме бели дечица, че нацията ще стане хептем бежова. До 45г- газ! Колкото можете!
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #77  
Стар 20th January 2011, 20:02
Аватара на Radio Erevan
Radio Erevan Radio Erevan не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 330
По подразбиране Re: Трето дете на 40 !!!?

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
... Аз пък си имам други представи за егоистично поведение
хе-хе... вярно има доста по-приятни прояви на егоизъм...
__________________
Aut Viam Inveniam Aut Faciam
Отговори с цитат
  #78  
Стар 20th January 2011, 21:14
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране Re: Трето дете на 40 !!!?

Цитирай:
Първоначално написано от Radio Erevan
Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
... Аз пък си имам други представи за егоистично поведение
хе-хе... вярно има доста по-приятни прояви на егоизъм...
Като секс на газ -и само за собствено удоволствие.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 21st January 2011, 13:39
Аватара на Radio Erevan
Radio Erevan Radio Erevan не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 330
По подразбиране Re: Трето дете на 40 !!!?

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Цитирай:
Първоначално написано от Radio Erevan
Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
... Аз пък си имам други представи за егоистично поведение
хе-хе... вярно има доста по-приятни прояви на егоизъм...
Като секс на газ -и само за собствено удоволствие.
Да! и с това приключвам с тази тема, понеже станах мъжът с най-много мнения в "Бременност и майчинство" и ми е някак неловко
__________________
Aut Viam Inveniam Aut Faciam
Отговори с цитат
  #80  
Стар 21st January 2011, 14:51
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

хахаха... не си тръгвай... Дори и в темичка като тази - мъжкото мнение е от значение
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Третодетена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:02.