IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 3rd March 2011, 16:07
Аватара на cvet81
cvet81 cvet81 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 154
По подразбиране

Тук в Гърция масово се прави вече секцио-дори ии без лекарско предписание в държавните болници!Сега отиваш ,казваш че имаш закъснение и си бременна в 4 седм например и след прегледа от гинеколога имаш дата за секцио Преди 9г,когато родих първото си дете не бяха така нещата.Бяхме 4 момичета следобеда в родилното и 4те си дордихме нормално,без и дума да стане за секцио.И аз имах късмет за първо раждане-за 4 часа бях готова.Станах 1 час след като родих ,че бързах да се огледам в банята и да се среша.Много бързо се възтанових.
Преди 2,5г с второто си нямах и на идея за секцио аз,лекаря ми и той.Щом първото естествено и това така.И си мислех че с това ще стане по-бързо!Нищо от това което си мислех и представях не стана!
Детето не съдействаше въобще,и след 8 часа контракций,на 8 см разкритие ме резнаха!Не искам и да си помислям пак за секцио,3 дни по гръб,всичко те боли,не можех да се обърна да я нахраня,да се оправя аз самата и всеки път като се помъчех да стана от леглото ,да се изправя направо си припадах от ниско кръвно.Възтанових се след 3 седмици.И двете болки си изкарах
Мина и замина-не се забравя!
__________________
Умният човек не вярва на всичко, което чува. Не казва всичко, което знае. Не харчи всичко, което има!
Отговори с цитат
  #62  
Стар 3rd March 2011, 19:47
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз и двата пъти имах контракции цяла нощ и на сутринта бях с 3см разкритие- изтощена и обезсърчена. Затова и двата пъти родих с упойка
Отговори с цитат
  #63  
Стар 3rd March 2011, 19:47
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз и двата пъти имах контракции цяла нощ и на сутринта бях с 3см разкритие- изтощена и обезсърчена. Затова и двата пъти родих с упойка
Отговори с цитат
  #64  
Стар 5th March 2011, 21:34
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Аз много исках да родя нормално, след като от месеци бях с контракции и психически бях готова всеки момент да се случи..... ме шокираха със заключението че трябва да е секцио!

Възстановяването не беше тежко - след 1 седмица бях ОК, очаквах да е по-зле,
но и до ден днешен, като се сетя, съжалявам, че не родих естествено, че не започнах да си кърмя детето от първия час и всички останали 'нормални' неща, които се случват както природата е казала.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: секциопожелание
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:47.