IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th September 2010, 03:14
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране Моно. Поли. И отношението- към отношенията.

Аз съм моногамен. И за мен, това не е въпрос на морал, а на вътрешна потребност. Причината е в начинът, по който чувствам нещата. За мен една връзка е пълно отдаване. Разкриване- физическо, душевно... Това ми е нужно, за да усещам жената до себе си. За да се слея с нея. Защото правя всичко- така, както го чувствам. Особено това.
Нали това е целта? Да откриеш човекът, който те допълва.
Но, ако в една връзка аз не получавам това, от което имам нужда. Дори, след като съм направил всичко. След като съм опитал да се преборя... аз, просто си тръгвам. Така е честно. Спрямо нея. Спрямо мен.
Разбирам полигамията. Но само, когато в резултат от нея... няма потърпевши. Познавам хора с отворени връзки. Много стабилни връзки. Но при тях, всичко е резултат от изключително добра комуникация. От предварително зададена рамка. Така, че това, което правят навън, да не засегне отношенията между тях.
Не приемам, когато всичко се върши... задкулисно. Да не кажа лицемерно. И не разбирам... защо, когато имаш смелостта да направиш нещо, нямаш смелостта- да си признаеш за него.
А "курва" е нарицателно. Което се използва- както за жените, така и за мъжете. И не е за нещо, което прави някой, а заради начинът, по който го прави.
Комичното в случая е, че повечето приемат за нормална своята изневяра, но заклеймяват тази на половинките си.
Защото това, което повечето разбират като "разкрепостеност", си е чиста проява на егоизъм. Особено, ако знаеш, че ще нараниш човека до себе си.
Да не говорим, че ако знаеш... че това, би сложило краят на връзката ви... Това е и цената, която и определяш. (Всъщност... в момента, в който го направиш... тя, връзката ви, вече е свършила. Времето за разговори, също.)
И тогава, да останеш в тази връзка, си е...
Каквито и оправдания да си намираш. (Най- гадно ми става, когато започнат да се оправдават с децата. Да ги използват като щит, срещу собственият си страх от поемането на отговорността.)
Но тази тема не е за изневярата. Не е и за комуникацията в леглото. Нито за това, какво правим, за да запазим връзката си.
Тази тема е, за да дадем определение на понятието "разкрепостеност".

Аз не разделям секса на моно, и поли... Аз съм за искреността във взаимоотношенията. За това- двама души, да бъдат истински. Без лицемерие, без лъжи, без маски...
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Това е начинът, по който виждам нещата. И нещото, ми е нужно. Което ме прави щастлив.
Но това е Моят начин. Какъв е вашият?
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th September 2010, 05:14
rt1212 rt1212 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 323
По подразбиране

Добро утро първо. Сменям режима пак и ми е терсене нещо.
Тези смени шъ мъ убият.

Аз съм "ЗА" да се казва всичко, каквото трябва директно и на момента. Практиката ме е научила, че истината боли по-малко и по-бързо се забравя. Лъжата поражда 101 безсмислени въпроси и разочарованието държи по-дълго време влага.
Партньора ми да изневерява, колкото си иска, ама само докато го хвана. Оттам нататък- без мен. Аз като държа на човека до мен си крия увлеченията, които днес ги има, утре -не. И очаквам същото.
Хиляди пъти съм казвала на мъжа ми -Аз няма да ти се разсърдя, ако те хвана, че ми изневеряваш, аз ще се разсърдя, затова че си допуснал да разбера. Той пък все си мисли, че ще се разсърдя, защото не ме е включил в увлечението
Всъщност аз се колебая какъв тип съм, тъй като не изпитвам потребност от извънбрачни връзки. Мъжът ми ми е дал пълна свобода. От самото начало си вървим така, всичко е изградено на доверие. Разбираме се с две думи. И точно от тая свобода съм се пренаситила и нямам нужда от чужд мъж...
Нещо не ми върви приказката, отивам да бачкам.
Успешна седмица, мойта ще е тежка.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th September 2010, 07:09
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Така, като гледам темата си е за изневярата..... ама това сме го дъвкали поне 10 пъти

Иначе, аз съм моноЗАкрепостена.....все още

п.п. Ама хора, вие не спите ли ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th September 2010, 03:59
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране Re: Моно. Поли. И отношението- към отношенията.

Цитирай:
Първоначално написано от not_sweety
Аз съм за искреността във взаимоотношенията. За това- двама души, да бъдат истински. Без лицемерие, без лъжи, без маски...
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Това е начинът, по който виждам нещата. И нещото, ми е нужно. Което ме прави щастлив.
Но това е Моят начин.
ОГРОМНА ЧАСТ ОТ БИТИЕТО НА ВСЕКИ ЧОВЕК СЕ СЪСТОИ В ИЗРИЧАНЕ НА ЛЪЖИ. НЕПРЕКЪСНАТО НИ СЕ НАЛАГА ДА ПОВТАРЯМЕ,ЧЕ ИСКАМЕ ОНЕЗИ НЕЩА,КОИТО ОБЩЕСТВОТО НИ КАЗВА,ЧЕ ТРЯБВА ДА ИСКАМЕ.ХОРАТА СМЯТАТ,ЧЕ ОЦЕЛЯВАНЕТО ИМ ЗАВИСИ ОТ СЪБЛЮДАВАНЕТО НА ПРАВИЛАТА.АЛА ЗА НЯКОИ ОТ НАС КОНФОРМИЗМЪТ ОЗНАЧАВА СМЪРТ.СМЪРТ НА ДУШАТА.А ДУШАТА Е БЕЗЦЕННА! ТАКА,ЧЕ КОГАТО ЖИВЕЕШ В ЛЪЖА,НАНАСЯШ НЕПОПРАВИМИ ВРЕДИ НА ДУШАТА СИ!
Това е моят отговор
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th September 2010, 09:45
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Тва го преписа от някъде! Я не се прай на поетеса
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th September 2010, 12:51
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Тва го преписа от някъде! Я не се прай на поетеса
Не съм,бе,кой е казал,преписах го от една книга,но важното е да знаеш кво да преписваш,щото има хора ,и книги не четат вече,бат'Жорко
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th September 2010, 15:25
Аватара на Seltakis
Seltakis Seltakis не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 163
По подразбиране

Аз съм моногамен, но по принуда. Никоя друга не ми връзва, освен жена ми, понеже съм грозен в лице, тъп и самодоволен, голям лъжец съм и имам лоша хигиена....а жените харесват точно обратното.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th September 2010, 16:14
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Ма поне жена ти спи спокойно, а няма нищо по хубаво от спокойния сън
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th September 2010, 17:14
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Ма поне жена ти спи спокойно, а няма нищо по хубаво от спокойния сън
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th September 2010, 20:46
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

аз съм за моногамията. Първо не желая да деля любимия си. Второ ако той или аз пожелаем друг мъж или жена, то значи не сме си достатъчни един на друг . Виждам хора, които са заедно от много време и изглежда, че се обичат и са в отворена връзка, но аз все още не го разбирам, дори напротив стряска ме още повече от изневярата.
Може би сме консервативна двойка, но тези работи с отворените връзки, ни карат да се гледаме ококорено.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МоноПолиотношениетокъмотношенията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:58.