IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th March 2011, 17:53
Аватара на lisa_ivanova1
lisa_ivanova1 lisa_ivanova1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 11
По подразбиране Болки в гърба след раждане

Привет, мами !
Ще ви бъда много благодарна ако споделите дали и вие сте имали такъв проблем.Преди 4 години след като родих първото си дете се появиха болките първо в гърба,а след това и в кръста.След като обиколих много кабинети един от най-големите специалисти ми каза,че ми се е получило разместване на прешлените от раждането.Но след съответното лечение болките и дискомфорта уж изчезнаха...сега обаче чакам второ дете , което скоро ще се роди и болките отново се появиха , а като бременна немога да пия общо взето нищо .Моля ви ако можете да ми помогнете с инфо по въпроса...?!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th April 2011, 18:06
Аватара на Tedinceto
Tedinceto Tedinceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Пфуу трудна работа! На мен ми помагаше пилатес за бременни. Прави се едно упражнение с джим бол - заставаш на колене пред топлата и слагаш длани върху нея, след това избутваш топката напред с длани колкото можеш и един вид образуваш буквата П където по-дългите части са краката ти и топката, а между тях си протегнала ръце...леле страшно го обясних!
А за след това, можеш да ползваш ортопедичен колан, даже щом си с разместени прешлени би трябвало да си носила до сега такъв!
Леко бременеене и здраво бебече, ти пожелавам!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th April 2011, 11:30
Аватара на fiona55
fiona55 fiona55 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 202
По подразбиране

Не съм раждала, но до колкото знам е нормално, все пак 9 месеца ти е тежало слънчицето в корема, може би неправилната стойка, която практикуват в болниците допринася за това. Понеже позата в легнало положение по гръб притиска гръбнака на родилката, което е удобно за лекарите, но усилва болката при нея.
Според мен е хубаво да се раздвижваш и да не се пренатоварваш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th May 2011, 20:25
konstans konstans не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 364
По подразбиране

Проблема ми е добре познат - до болка...
При второто ми раждане избегнах тези болки със специални масажи за бременни, но за съжаление много малко масажисти се наемат с това. Явно само висококвалифицирани специалисти. Ако си от София пиши да ти дам телефона на човека, който ми помогна. За другаде не мога да кажа специалист, но ако се потрудиш да потърсиш сигурно ще намериш.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Болкигърбаследраждане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:38.