IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 13th November 2006, 16:34
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Аз не съм раждала и не планувам в близко време, но майка ми която е родила 3 деца нормално, твърди че задължително трябва да съм със секцио, за да си възвърна много по-лесно фигурата и прочие , най-голямата ми сестра има 2 деца пак с нормално раждане и при двете получи разкъсвания отдолу, после я шиха и доста дълго ходеше точно като патица и сядаше на една страна. Има и едно твърдение че със секциото е по-добре за бебето. Аз съм твърдо обедена че така ще раждам, но не искам да налагам мнение, тъй като покрай сестрами се запознах с доста жени чийто деца имат проблеми от усложнено раждане (при нормалното), а за жалост този брой все повече се увеличава.
ПС: предпочитам да поема риска от операция каквато и да е тя но да знам че детето ми ще е ОК.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 13th November 2006, 16:40
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Честно казано, ако не иска някой да ражда само заради това, да не му се повреди фигурата, значи не е дорасъл за дете!
Е не, аз наистина не съм дорасла за дете, рано ми е още... Усещам иначе вече някви майчински инстинкти да се появяват в мен и адски много обичам децата, но все още не се чувствам готова за това нещо...Може би след някоя друга година много ще ми се прииска да си родя дете, и тогава сигурно толкова няма да ми пука за фигурата ми...Ама сега съм млада, и тялото ми изглежда горе-долу добре и искам да си го запазя така....
Отговори с цитат
  #23  
Стар 13th November 2006, 16:44
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

А предполагам доктора най-добре ще ти каже как е най-добре за теб-секцио или по-естествения път...Сигурно не си избираш самостоятелно.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 13th November 2006, 16:45
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от seadd
А предполагам доктора най-добре ще ти каже как е най-добре за теб-секцио или по-естествения път...Сигурно не си избираш самостоятелно.
По принцип е така, но можеш и сама да избереш ако здравословното ти състояние го позволява.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 13th November 2006, 16:52
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

А като говорим за раждането, я кажете за бременността...При вас как протече бременността - гадеше ли ви се например...Една моя приятелка беше направо като парцал и все й се спеше и то от самото начало...Та поради тази причина отиде на лекар и така се установи, че е бременна...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th November 2006, 16:56
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

И това е строго индивиндуално. При мен нямаше никакви проблеми, нито бодежи, нито гадене, нито болки, нито спазми... Просто беше един прекрасен период в живота ми.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th November 2006, 16:59
KASSI KASSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 187
По подразбиране

Защо от секциото ще се възтановяваш по-бързо?Според мен си зависи от организма.Имам две раждания нормални.Че боли боли имах чувството че ще вляза в лудницата.Но момента в който излиза бебето проплаква и ти го слагат на корема да го почувстваш не може да се сравни с нищо.Това е най-милия най-скъпия момент сърцето боли от щастие и мисля че всяка майка би трябвало да го почувства.Иначе имам 1-2 вътрешни и 1 външен шев което е нищо.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th November 2006, 19:01
Аватара на Bora
Bora Bora не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Когато забременях първите три месеца не можех да понасям никакви миризми дори моята собствена. Идеше ми да си съблека кожата, за да не и усещам миризмата. Това е често срещано явление. Не зная точно защо, може би от промяната на хормоните се изостря убонянието. Но в момента, в който влязох в четвъртия месец започнах да се чувствам чудесно. Колкото до самото раждане- беше по нормален път и съм особено благодарна на докторката при която раждах, че ме разубеди да родя със секцио, защото за мен това беше една положителна емоция и ако искате вярвайте но винаги си спомням за този момент с умиление, като за някакво приятно преживяване. А що се отнася до фигурата - при мен няма почти никаква промяна от времето когато не бях раждала. Важно е как се храниш по време на бремеността.Оправданието, че храниш двама е неуместно. Всеки качен килограм си остава единствено и само върху майката. Разбира се не говоря за гладуване.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th November 2006, 20:09
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Два пъти съм раждала със секцио - първия с пълна, втория с епидурална упойка. Решението ми бе продиктувано от страх. Мисля, че и в двата случая е много относително колко време е възстановяването. А бебето може да го видиш и прегърнеш веднага след като го извадят и когато си със секцио, ако не си с пълна упойка естествено.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th November 2006, 20:23
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

не съм раждала, не мога да говоря от собствен опит, оба4е от това, което 4увам от приятелки и познати, имам 4увството, 4е пове4ето лекари препоръ4ват секциото, за да могат да вземат пове4е пари. извинете ме за мнението, оба4е лекарите са станали адски долна прослойка - естествено има изклю4ения. ясно, като вси4ки - адвокати, държавни служители али-бали, оба4е в последните години ми се налагат редовни срещи4ки с лекари и 4естно казано в доста слу4аи съм се отвратила... тва все пак опира до 4овещина...
майка ми ме е раждала със секцио - не по желание, налагало се е, зашили са я на криво и после не е могла да забременее пак, в сми, могла е, ама е било опасно и има 2 спонтанни аборта след мен вярно, 4е това е било преди 25 години и оттогава медицната мн се е развила, но все пак това е операция, упойка - която скъсява живота, така съм 4ела

ина4е това, 4е нормалното раждане пове4е разваляло фигурата - може би е така... така е и с кърменето... ама 4овек си поставя приоритети...
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Раждането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:56.