IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 30th August 2007, 12:12
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Имам един приятел си прави и той във Варна за 800 евро на око преди 2 години. И мисля че до ден днешен си слага някакви капки, които е трябвало по-малко време да се слагат, но не съм го питал защо така.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #22  
Стар 30th August 2007, 21:08
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Е,дори и да трябва да си слагам капки дълго време,е хиляди пъти за предпочитане пред това всеки ден да си слагам лещи и да се съобразявам с тях.Ама да не ми влезе вода в очите,докато се къпя,че ми се разтича спиралата,че да не ми влезне някоя прашинка и др такива.Всеки трябва да направи своя избор.Пък и знам,че може и да се прави и повторна корекция примерно след години.Е,друг е въпроса,че е скъпа интервенция Пък и няма операция,при която да се дава доживотна гаранция.Същото е и тук.Може и след 10 год пак да започне диоптъра да се вдига.Кой може да ти каже
Отговори с цитат
  #23  
Стар 30th August 2007, 21:15
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз се замислих защо очните хирурзи носят очила Повечето, с които съм се срещала са на възраст и са свикнали да носят очила с години и вече не им прави впечатление.Докато аз съм млада жена и съм суетна.Не искам да нося очила.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd September 2007, 09:26
vali46 vali46 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 31
По подразбиране

преди 4 години на сина ми правихме лазерна корекция на едното око във Варна,сега -през януари ше му правим на другото в същата клиника.Заболяването е далекогледство и астегматизъм.Оперираното му око преди операцията беше с виждаемост-10%/не мога да си представя какво се вижда с 10%/,а след операцията виждаемстта се вдигва на 60%.Вече 4 години е сравнително добре,но се страхувам след 10-15 години как ще бъде.Най-страшното е че никой не дава гаранция,че ще е добре,а втора операция на едно и също око е невъзможна
Отговори с цитат
  #25  
Стар 3rd September 2007, 10:01
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vali46
втора операция на едно и също око е невъзможна
защо така?
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #26  
Стар 3rd September 2007, 10:26
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Съжалявам Vali Наистина е много страшно детето ти да има такъв проблем.Въпреки че все пак зрението се е повишило с 50% ако това може да звучи успокояващо.Изведнъж ли се получи това или така се е родил Извинявай,че така те питам,нали и аз имам висок диоптър
Отговори с цитат
  #27  
Стар 4th September 2007, 13:26
vali46 vali46 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 31
По подразбиране

не зная защо,но това ни го казаха лекарите,които лекуват синът ми
Отговори с цитат
  #28  
Стар 5th September 2007, 12:59
vali46 vali46 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 31
По подразбиране

Барби,благодаря ти за съчувствието.Така и не знаем дали е по рождение или е придобит проблема.Ние го забелязахме,когато той беше в 1-ви клас.Лекарите предполагат,че това е по рождение.Не зная откъде е дошло след като в рода ни няма подобни проблеми.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 5th September 2007, 13:30
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ама че работа.Дано другата операция бъде също успешна и детенце да се оправи.Успех
Отговори с цитат
  #30  
Стар 5th September 2007, 19:10
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Някои видове късогледство, т.нар. вродено, не може да се оперира. Т.е може, но след това диоптрите се възстановяват.

Права е Бимби като казва, че има случаи, които не са подходящи за операция.

Има добра очна клиника в София - Вижън.

Баба ми я оперираха днес от перде и късогледство. Носеше очила с осем диоптъра и не виждаше почти нищо.

Сега пердето е отстранено и диоптрите са намалени до 2 - толкова, с колкото е започнала "кариерата" си на очилатко преди 55 години.

Операцията не е болезнена, излиза се на същия ден, цената за двете очи за бабиния случай е 1400 лева.

Нея я оперираха само два дни след консултацията, така че може да не са много натоварени в момента, за тези, които бързат да махнат очилата
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лазернакорекцияназрението
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:44.