IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th October 2008, 09:55
miravezni miravezni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1
По подразбиране проблеми с шийката на матката

Здравейте!Бях в чужбина и от съвместното си съжителство с един българин се прибрах с инфекции. Лекувам се все още, но най-лошото е, че имах 3а група но цитоната маска. Направих си конизация-до здрава тъкан,но все още не съм правила тес т за носителство.Моля,пишете ми как сте се излекували-ваксини, медикаменти, хранителни добавки. Покрай мене толкова много приятелки си направиха изследване и за съжаление се оказаха в много по-тежко състояние.Предварително Ви благодаря.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th October 2008, 12:16
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

До колкото знам ПАП 3 е гранична и трябва да се повтори изследването. Аз скоро си правих и съм 2, но изчетох доста по темата. 3-та група не основание за ракови образувания, а по-скоро хламидални инфекции, сраствания, мутирали, но не ракови клетки.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th October 2008, 17:00
sillygirl sillygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Cyprus
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез ICQ до sillygirl
По подразбиране

Аз също преди гоdiна и половина бях 3-та група.

Правих си ДНК изследване за хламидии, беше отрицателно, проведох 2 курса с различни антибиотици и витамини, после резuлтата ми беше I ва група.
Една година правих цитонамазки на всеки три месеса, пих и имуно- стимулатор,последният път бях втора група
Моят съвет е, ако не се прарвила цитонамазката си в онкогинекология, да я направиш там, защото не всички гинеколоzи вземат материала с четка, което е много важно, не всички работят достатъчно добре с колпоскоп, важен е и пато-анатома, които ще я гледа
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th March 2009, 15:12
bubka33 bubka33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Sofia, Bulgaria
Мнения: 12
По подразбиране Предварителни мерки

Дами, от собствен опит ще ви кажа, че най-добре е на всеки 6 месеца да минавате на профилактични прегледи и си направете ваксина против рака на маточната шийка, едно притеснение по-малко, а и вече има ваксини до 55 години. Аз мислех, че съм изпуснала последния влак и тогава мойте колежки ми казаха,че еизлезнала ваксина и за нашата възраст. вярно не е много евтина, но със сигурност си струва.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th March 2009, 16:28
Denimira Denimira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте дами, поддържам мнението на бубка33. Трябва да помислим малко повече за нашето здраве. Аз лично се ваксинирах преди година и повече даже. Ужасът който преживях когато си направих пълните изследвания беше...нямам думи. Поставиха ми лечение и веднага след него направих още едно изследване след него вече нещата бяха добре и веднага си закупих първата ваксина. Сега вече съм по-спокойна,едно зло по-малко.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th March 2009, 17:56
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Ок, ама това с ваксините има възрастова граница.
Вие на по колко годинки сте?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th March 2009, 15:51
Denimira Denimira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 12
По подразбиране

В интерес на истината годините са без значение. Това е препоръчителната възраст. Защото се има в предвид, че момичетата съзряват между 12 и 26 годишна възраст под съзряват имам предвид, че започват да практикуват секс. По принцип ваксината, която аз съм си направила се казва Cervarix и до колкото ми е известно жените до 55 години могат да се ваксинират. Аз лично съм на 27 години
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th March 2009, 17:14
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

като се казва 26 години се има в предвид,че ваксината е установено че е максимално ефикасна до тези години. може да се направи и на по-късна възраст, но явно не е с толкова категорично действие...а я препоръчват най-вече за деца/момичета, които не са водили полов живот, за да е най-сигурно,че все пак нямат ХПВ инфекция..
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th March 2009, 20:31
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Те да, това значи ли, че когато при изследване се окаже липса на HPV инфекция може да се направи ваксината и след 26 г. и тя да бъде достатъчно максимално ефикасна?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th March 2009, 14:41
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

по принцип задължително условие е да е доказано,че нямаш ХПВ. казват,че след 26 години с увеличаване на възрастта в ковто се поставя, се намалява ефективността. но както се сещаш. това е нещо съвсем ново, което се практикува съвсем отскоро, за да може да се докаже като клинични случаи....аз съм по принцип против всякакви ваксини - имам си теория за тях, съвсем различна от тази,която се разпространява и заради което хората се ваксинират, така че и в случая съм негативно настроена и лично аз не бих си я направила...това обаче означава стриктен контрол на много неща и здраван култура на високо ниво...така че в някои случаи може би наистина е по-добре да се направи ваксината...абе аз съм си чешит на атя тема, не ми обръщайте внимание
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: проблемишийкатанаматката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:57.