IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #881  
Стар 13th April 2008, 19:10
MareChiaaaro MareChiaaaro не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 3
По подразбиране



Гуен, освен дребнави причастия/съпричастия/желание за защита на някого/желание за оплюване на някого, на света съществуват и други мотиви. Да се каже една истина също може да бъде мотив, желанието да се даде утеха на някого също, а друг е въпросът доколко те са на място.
Отговори с цитат
  #882  
Стар 13th April 2008, 19:34
Dayamanti Dayamanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: v edno golqmo mujko surce
Мнения: 49
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dayamanti
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MareChiaaro
Момичета, внимавайте с враждебността, че за нея няма хирургия, а пък пречи много повече от малките гърди!

Не съм хирург, още пък по-малко Христов, дори не пиша от БГ.


Понеже виждам, че никой не е прочел линка, който дадох, ето ви основното от текста извадено:

Wednesday, June 22, 2005
Anesthesia Incites Sexual Hallucinations

The American Society of Anesthesiologists is warning that patients might experience hallucinations of the sexual nature while under anesthesia. The Arizona Daily Star covers this often forgotten side effect:

"Most physicians are not aware of this potential aspect of sedating drugs and anesthetics," said Dr. Robert Strickland, anesthesiologist at Wake Forest University in North Carolina. "In the patient's mind, such hallucinations can seem very real upon waking from sedation. In several recent, well-documented cases, physicians have been accused by patients of sexual misconduct, even though witnesses were present throughout the entire procedure." Although it is almost impossible to verify how often sexual hallucinations occur, some studies indicate it happens in 1 percent to 3 percent of anesthetized patients, Strickland said. With some anesthetic drugs -- such as ketamine or propofol -- the incidence is up to 5 percent...

...

But in the case of a Tucson oral surgeon, an upset husband called the day after his wife underwent a surgical dental procedure, thinking she may have been molested.

"He said his wife told him some kind of inappropriate touching had happened," said Dr. Daniel Klemmedson, a Tucson oral surgeon and president of the Arizona Dental Association.

More...


После може да си дадете труд да сложите на гугъл примерно "propofol erotic hallucinations" и да погледнете в колко много статии е описана тази връзка, вкл в сериозни научни журнали:

http://www.google.co.uk/search?hl=en...G=Search&meta=


Впрочем, между фантазии и халюцинации няма нищо общо. Фантазиите не се възприемат като част от реалността и върху тях има съзнателен контрол, докато халюцинациите се шъзприемат като напълно реални и върху тях съзнанието няма контрол.

Ако желаете, може също да си зададете въпроса на какво основание целокупно вярвате на всяка разказана история, вместо първо спокойно да помислите доколко възможно е разказаното, може ли да има друго обяснение и дали е логически последователно.

Усмивки
По въпроса за разликата м/у фантазиите и халюцинациите.... всички знаем добре че има такава ... беше просто ( явно неуместна) шега...
Много ми се иска да те попитам нещо обаче без въобще да влагам каквото и да било чувство в това... знаеш ли... от този случай минаха 8 години ... Имаш ли идея колко пъти за това време съм прехвърлила случилото се с всяка подробност!?!?!? Мислиш ли че бих си позволила да напиша дори частица от този разказ тук ако не бях на 100% убедена в истинността му?!?!?! Знам какво говоря и знам че съществува такава възможност за халюцинации (в интерес на истината незнаех точно че са сексуални задължително) за това и не предприех нищо против доктора... знаех че няма как да докажа случитото се... кауза пердута.... но знаеш ли ... искрено вярвам че има и друг свят , където всеки ще получи това което заслужава....и съм убедена че за всички които вършат такива неща ще има кой да си погрижи....
__________________
Ne trudnoto, a lesnoto pogubva, 4ove6koto v 4ove6kata du6a i tq ne bi razkrila svoita hubost, bez 6mirgela na groznire ne6ta!
Отговори с цитат
  #883  
Стар 13th April 2008, 20:04
MareChiaaaro MareChiaaaro не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 3
По подразбиране

@Даяманти

Проблемът не е само в това, че няма как да докажеш пред други хора, а в това, че няма как да докажеш и пред себе си. Халюцинациите са неотличими от реалността за човека, който ги преживява.

Христов е мръсник, няма спор, мен също ме е натискал. Изобщо, по мое лично мнение, доста от бг пластични са лишени от морал. НО факт е, че пропофолът може да даде еротични халюцинации и факт е, че никой лекар не би посмял да прави подобни неща особено пред свидетели, а и едва ли точно с проблемен, неспиращ да кърви и неизлизащ от упойка пациент би му дошло вдъхновение за сексуални игрички. С такъв пациент хирургът вижда достатъчно зор и без да се поти допълнително.

Пожелавам ти да намериш душевното си спокойствие и да виждаш повече доброто в нещата, които ти се случват, нали има толкова поводи да бъдем благодарни. Усмивки
Отговори с цитат
  #884  
Стар 13th April 2008, 20:18
Dayamanti Dayamanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: v edno golqmo mujko surce
Мнения: 49
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dayamanti
По подразбиране

Когато това се случи явно вече съм била извън опастност.... всъщност няма значение... не написах това за да карам който и да било да ми вярва( всеки има право на собствено мнение), но аз знам какво преживях и описах случката (с ясното съзнание за всичките последствия които може това да ми донесе) само за да накарам всеки който се доближи до този доктор да има едно на ум (мисля че на никой няма да му е излишно)...
__________________
Ne trudnoto, a lesnoto pogubva, 4ove6koto v 4ove6kata du6a i tq ne bi razkrila svoita hubost, bez 6mirgela na groznire ne6ta!
Отговори с цитат
  #885  
Стар 13th April 2008, 20:27
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Жалък опит!!!!
1. Няма как да докаже!? Колко удобно!
2 Истината!? И ти знаеш каква е тя?
3. Мръсник!? Твърде слаба дума /особенно за натискано от него момиче/!
4. Душевно спокойствие!? Ти имаш ли го?
пп. Бог забавя, но не забравя!
Отговори с цитат
  #886  
Стар 13th April 2008, 21:53
MareChiaaaro MareChiaaaro не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 3
По подразбиране

@Даяманти

Е, хубаво, успех!
Отговори с цитат
  #887  
Стар 14th April 2008, 12:00
Dayamanti Dayamanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: v edno golqmo mujko surce
Мнения: 49
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dayamanti
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MareChiaaaro
@Даяманти

Проблемът не е само в това, че няма как да докажеш пред други хора, а в това, че няма как да докажеш и пред себе си. Халюцинациите са неотличими от реалността за човека, който ги преживява.

Христов е мръсник, няма спор, мен също ме е натискал. Изобщо, по мое лично мнение, доста от бг пластични са лишени от морал. НО факт е, че пропофолът може да даде еротични халюцинации и факт е, че никой лекар не би посмял да прави подобни неща особено пред свидетели, а и едва ли точно с проблемен, неспиращ да кърви и неизлизащ от упойка пациент би му дошло вдъхновение за сексуални игрички. С такъв пациент хирургът вижда достатъчно зор и без да се поти допълнително.
Не бих искала да доказвам каквото и да било пред който и да било....Ок да предположим че си права и всичко това е било просто халюцинация... ,мисля че дори тогава си струва да се обсъди всичко казано до тук дори и само заради нещата които се случиха преди самата операция.... а за тях вече не можеш да оспориш че са се случили (макар, че ако трябва да ги доказвам ще видя доста зор, но това не е съд и имам право да ги споделя... нали за това са форумите?) Много ми е интересно какво означава за теб "мен също ме е натискал" какво направи въпросният доктор и не смяташ ли че е редно това да бъде спряно по някакъв начин или поне предупредени хората които ходят при него или ще продължаваме всички да мълчим?!?!?!

Пожелавам ти да намериш душевното си спокойствие и да виждаш повече доброто в нещата, които ти се случват, нали има толкова поводи да бъдем благодарни. Усмивки
__________________
Ne trudnoto, a lesnoto pogubva, 4ove6koto v 4ove6kata du6a i tq ne bi razkrila svoita hubost, bez 6mirgela na groznire ne6ta!
Отговори с цитат
  #888  
Стар 14th April 2008, 12:04
Dayamanti Dayamanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: v edno golqmo mujko surce
Мнения: 49
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dayamanti
По подразбиране

Малко кофти го написах... влезе в цитата, но четете по внимателно... SORRY
__________________
Ne trudnoto, a lesnoto pogubva, 4ove6koto v 4ove6kata du6a i tq ne bi razkrila svoita hubost, bez 6mirgela na groznire ne6ta!
Отговори с цитат
  #889  
Стар 14th April 2008, 13:20
MareChiiaaro MareChiiaaro не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 11
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dayamanti

Не бих искала да доказвам каквото и да било пред който и да било....Ок да предположим че си права и всичко това е било просто халюцинация... ,мисля че дори тогава си струва да се обсъди всичко казано до тук дори и само заради нещата които се случиха преди самата операция.... а за тях вече не можеш да оспориш че са се случили (макар, че ако трябва да ги доказвам ще видя доста зор, но това не е съд и имам право да ги споделя... нали за това са форумите?) Много ми е интересно какво означава за теб "мен също ме е натискал" какво направи въпросният доктор и не смяташ ли че е редно това да бъде спряно по някакъв начин или поне предупредени хората които ходят при него или ще продължаваме всички да мълчим?!?!?!
Важното е, преди да отправяш едно толкова тежко обвинение към друг човек ти самата пред себе си да си докажеш, че не си халюцинирала. Както писах, субективното ти убеждение за преживяването в случая не е достатъчно. Намери си инфо за халюцинациите и ще се убедиш в това.

За задирките на хирурзите трябва да се пише и разбира се, че това е недопустимо, но НЕ е само Христов донжуанът. Много го правят, дори и най-известните, макар и по по-тънък и хитър начин, а не така балъшки като него. По времето когато пишех тук тази тема беше табу, никой не смееше да я подхване, макар че доста пациентки са били по един или друг начин "предразполагани" от хирурзите.

При Христов съм била само на преглед, той не ме е оперирал. Натискал ме е в смисъл: Той беше седнал пред мен (с разтворени колене), аз права пред него, прегледа ме доста професионално и после... без да отделя ръце от гърдите ми събра колене така, че ги натисна леко в тялото ми и с приглушен глас ми каза нещо от сорта, че съм била хубаво момиче и няма проблем. Моментът определено беше сексуален, но беше кратък и по-скоро закачка. Не мисля, че е искал да ме обиди. Била съм и при други бг хирурзи и ако трябва аз да се оплаквам в това отношение НЕ това би било най-голямото ми оплакване.

Хирурзите печелят много от клиентките си и по мои впечатления повечето не страдат от никакви морални скрупули - някои от тях спокойно могат да виждат тънкото ухажване като един начин да бъдат предпочетени пред конкурентите си. А има и такива като Христов, които явно искрено обичат жените и не пропускат случай да попипнат (по мъжки, не по лекарски!) на аванта женско месце... Разбира се, че е недопустимо, но в БГ това се прави от много лекари. Те се страхуват много от скандал обаче и не биха посмели да рискуват работата, репутацията и доходите си.

В някои страни е задължително при по-интимен преглед присъствието на трето лице като чапероне. Това се прави именно за да има свидетел, ако пациентът по-късно се оплаче от нещо непристойно. Сещам се, че ми се наложи преглед на гърдите в Англия по повод на бучка и висях доста в кабинета докато се домъкне сестрата, за да може докторът да ме прегледа. Дори му казах, че не ми пречи да ме прегледа насаме, но той отказа, като каза че било против правилата. А понякога само питат, но винаги има опция да присъства трето лице или пък да те прегледа жена.
Отговори с цитат
  #890  
Стар 14th April 2008, 13:47
Dayamanti Dayamanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: v edno golqmo mujko surce
Мнения: 49
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dayamanti
По подразбиране

ОК... ако можеш да ми кажеш как да докажа пред себе си, че това се е случило или не, ще ти бъда благодарна.... за мен това се случи защото бях там , чух го ,видях го и го усетих.... няма при кой да отида за да го попитам дали е било истина , защото хората които присъстваха неминуемо ще отрекат, иначе е възможно( макар че сме в България) да попаднат под ударите на закона....ако изобщо някой си спомня нещо след толкова време... Ако ти си извършила престъпление и знаеш ,че няма начин то да бъде доказано ... ще го признаеш ли... просто така защото някой си (нямащ такива права дори)ти зададе въпрос? Съмнявам се... И не отправям обвинения към когото и да било.... разказвам случка... обвинения се отправят в съда .... тази случка може да бъде приета от всеки така както реши....
__________________
Ne trudnoto, a lesnoto pogubva, 4ove6koto v 4ove6kata du6a i tq ne bi razkrila svoita hubost, bez 6mirgela na groznire ne6ta!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пострадалиприпластичниоперации
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:51.