IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th September 2009, 10:40
lqlq__ lqlq__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 8
По подразбиране Тест за бременост ?!

Привет! Моята история е следната-стана гаф точно по време на овулацията ми,20 часа след това пих ескапел.6 дена по-късно си направих тест за бременост /Clear Test/,препоръчаха ми го защото давал резултат след 5 дни от зачеването.Та направих си теста и показа една ясна чертичка.Но след 10-15 мин се появи още една мн мн мн бледа чертичка.На опаковката на теста пише "Не отчитайте резултата след повече от 10минути." Незнам какво да правя-да и вярвам ли на рази бледа чертичка или да дишам спокойно!Благодаря за отговорите
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th September 2009, 11:19
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Хормонът, наречен човешки хорион-гонадотропин, по-често срещан като ЧХГ (hCG), се произвежда по време на бременността. Това е хормонът, чиито нива отчитат и уринните тестове за бременност. Той се произвежда от клетките, които изграждат плацентата (плацентата изхранва ембриона и е закрепена за маточната стена). ЧХГ може да бъде регистриран най-рано с нормален кръвен тест около 11 дни след зачеване, а с обикновен уринен тест най-рано след 12 до 14 дни. В общия случай ЧХГ ще се удвоява на всеки 48-72 часа, като нивата му ще достигнат своя пик (връхна точка) в 8 до 11 гестационна седмица и след това ще намаляват през останалата част от бременността.
http://www.zachatie.org/index.php?op...=542&Itemid=31
Толкова за уринните тестове, дето уж отчитат след 5-6 дни
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th September 2009, 07:45
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране Re: Тест за бременост ?!

Цитирай:
Първоначално написано от lqlq__
Но след 10-15 мин се появи още една мн мн мн бледа чертичка.
Честито!Ще ставаш мама.
Аз в отчаянието си само и само да се появи такава втора чертичка съм го оставяла и за 5 часа и такава не се появява.
Из интернет където съм чела ,на всички които са пробвали и такава по бледа чертичка се е появявала са бремени,но може и ти да си изключение.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th September 2009, 07:48
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

А защо просто не повториш теста след няколко дни и ако пак имаш "мн мн мн бледа чертичка" отивай при чичо доктор ... пък и да нямаш, какво пречи пак да отидеш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th September 2009, 13:12
Аватара на serios girl
serios girl serios girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 65
По подразбиране

И според мен трябва да повториш и ако пак резултатът е противоречив, на лекар.
__________________
Обяви
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th September 2009, 17:14
lqlq__ lqlq__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 8
По подразбиране

май няма бебе днес ми дойдоха гостите от Червен бряг
явно теста е сгрешил
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th September 2009, 17:54
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Точно щях да пиша на Зандалее да се върне и да види пак кога си правила теста ама ей на, щом ти е дошло, всичко е ок Бледата чертичка може и да се е появила заради ескапел-а, стават такива аномалии.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th September 2009, 17:56
lqlq__ lqlq__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 8
По подразбиране

^ Права си.След консултация с лекар ми каза,че тоя ескапел си прави к'вото поиска с хормоните
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th September 2009, 20:03
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Точно щях да пиша на Зандалее да се върне и да види пак кога си правила теста
Ама ти пък искаш толкова рано сутрин и да чета. Поне я стреснах.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st July 2011, 12:35
Neli_Mihailova Neli_Mihailova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 3
По подразбиране

iskam da popitam ne mi idva spored li4niq lekar sum bremenna vuv 3 tata sedmica purvata mi bremennost pak tq q vidq samo na videoon i to4no po iz4isleniq plodnoto qice e na 3 sedmici to4no kogato pravihme opita otnovo.no edin genekolog me gleda na videozon su6to i kazva 4e nqma absolutno ni6to urinarnite testove sa se otricatelni napravo i kruvenhcg beta-rezultat 0.05miu/ml i pi6e low nisuk toest mi kazaha i toi otricatelen no izob6to matkata mi ne se podgotvq za cikul i sno6ti tozi genekolog pak me gleda i kazva 4e nqma ni6to v matkata mi a prez denq li4niq mi lekar kaza 4e pak se vigda i dori spored formata spored neq moge da sa 2 napravo ve4e nz molq daite savet moge li da burka kruvniq test kak lekarkata vidq to4nite sedmici ot momenta na posledniq opit.imam simptomi kato pri bremennost.minaliq mesec mi doide 3ti ponege imah problemi raboteh na otrovi i dage nz to4no koga e trqbvalo da mi doide 1 q put mi doide na 1 mai.2 q put na 12 mai.3q put na 21 mai.vse o6te nqmam cikul i spored doktorite matkata mi dori ne se podgotvq napravo ve4e nz pomognete
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тестзабременост
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:05.