IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st January 2011, 10:38
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране случайни размисли

и страсти евентуално
Направих си тема за да ви споделям такива, доста често се случва да пропускате по някоя мисъл, понеже не ми се пускат в говорилня..

Днес става въпрос за ей този човек, който гледах в клип и първоначално взех за кукла или компютърно творение. Той се оказа съвсем реален, и понеже ми стана интересно, се зачетох.. Страда от прогериа - много рядка болест, при която стареенето се ускорява с 8 до 10 пъти и са известни ощо 35-45 случая изобщо, за около стотина се предполада, че трябва да са били болни от това (става дума откакто свят светува). Повечето болни от прогериа не доживяват 14 години, болестта не се отразява на менталното развитие, няма лек и т.н. ако някой се интересува да ползва гугъл,
мисълта ми е, в корена на тва заболяване очевидно стои ключа към стареенето по принцип, а тва може да е основа за доста симпатични открития и новости като стареещи 8 до 10 пъти по-бавно хора или друга скорост, но в тази посока. Кво би било ако баба ми живее до 360
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st January 2011, 10:50
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране Re: случайни размисли

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
Кво би било ако баба ми живее до 360
Тогава ще видиш демографски взрив
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st January 2011, 10:52
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Е да, ама не. Ускоряването в една посока не означава забавяне в другата. Теоритичният предел е към 127/129г. И добре че е така. Кой ще те почиства и подсушава повече от 50г ?
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st January 2011, 13:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мисълта баба ми да живее до 360г не ме кефи, но искрено се надявам за тия дечица да се намери лек... наскоро гледах предаване за тях... тъжно...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st January 2011, 13:53
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

на ено место бех чел оти ако човека си върне биологичния ритъм и живее природосъобразно/квото и да значи тва /, който му е бил определен от природата, то тогава може преспокойно да си живее до 130-40 години
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st January 2011, 13:59
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Ами за тези които на 40 изглеждат на 30, например? Това че стареенето се отразява по-бавно на външния им вид, не означава че не стареят със същите темпове както и останалите, които на 40 изглеждат на 50 примерно. Поне така си мисля.

Просто, стареенето е процес които нито може да се забави, нито може да се отложи. Колкото и здравословно и природосъобразно да живее човек, най много да прибави още 10 год. към живота си.
Колкото до баба ми да доживее до 360 г., не мога да си го представя. Както не мога да си представя и аз да доживея до 120 г. и да съм в тежест на деца и внуци, защото въпреки че не се говори за това, човек след определена възраст е тежест. Когато не може да се движи и да се храни сам, когато поради склероза започва да говори (и да върши понякога) глупости, тогава вече е тежест. Колкото и да ми е гадно да го казвам...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st January 2011, 14:12
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

не ми се спори, просто казвам какво съм чул и видел

между другото, тиа от дискавари имат ена поредица наречена Next world, тама имаше епизод каде разглежда тоа проблем със стареенето, би та посъветвал да го погледнеш га имаш време
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st January 2011, 14:49
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Просто
даа
Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
стареенето е процес които нито може да се забави, нито може да се отложи.
конкретно при тая прогерия (понеже има още 3 синдрома на еди_кой_си, които се разглеждат като вид прогериа) e установено, че се дължи на неква генна мутация, не съм на ти с материята, и след като в резултат на една промяна в генетична позиция може да остаряваш физически по-бързо, що да не може да се промени в обратна посока?

Изключвайки причината за разговора, именно болестта прогериа, стареенето зависи от доста фактори като условия на живот и труд, пушиш ли пиеш ли и т.н. ако не се натоварваш физически ставите ти ще се запазят по-дълго, ако не пушиш и не дишаш лайнян въздух ще си запазиш дробовете и т.н., все отделни части от комплексното стареене
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st January 2011, 15:01
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Това е така, но теоретично. Дядо ми, Бог да го прости, пушеше по кутия "Арда без филтър" на ден, пиеше си ракията от сутринта и доживя до 84 години. Другия ми дядо, също Бог да го прости, почина на 70, никога не е пушил през живота си, пийваше рядко, само по празници. Също така се сещам за непушачки, които изглеждат много състарени на 30, и за пушачки които на 40 нямат никакви бръчки. Обяснявам си го с гена. Значи, за да бъде обратимо стареенето, гените трябва да се модифицират. Лично аз съм против да се върви срещу законите на природата. Но кой ли ме пита...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st January 2011, 15:03
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Това е така, но теоретично. Дядо ми, Бог да го прости, пушеше по кутия "Арда без филтър" на ден, пиеше си ракията от сутринта и доживя до 84 години. Другия ми дядо, също Бог да го прости, почина на 70, никога не е пушил през живота си, пийваше рядко, само по празници. Също така се сещам за непушачки, които изглеждат много състарени на 30, и за пушачки които на 40 нямат никакви бръчки. Обяснявам си го с гена. Значи, за да бъде обратимо стареенето, гените трябва да се модифицират. Лично аз съм против да се върви срещу законите на природата. Но кой ли ме пита...

Абсолютно права си. Аз също познавам такива хора!
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: случайниразмисли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:08.