IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 15th June 2011, 09:43
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Оглеждането във витрини е пряко свързано със способността да се справяш с работата, за която си назначен/избран. Няма да изпадам в подробности защо е така!

Колкото до по-добри политици... ами на мен ми се струва, че като че ли всичко тук се върши на принципа "хубава работа ама българска". Нещо ни куца генетично. Все гледаме да се налапкаме. Това е отличителна черта. Ако пък се появи някой политик, който има желание за истинска работа всички останали го наскачват и го задушават!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th June 2011, 09:53
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Оглеждането във витрини е пряко свързано със способността да се справяш с работата, за която си назначен/избран. Няма да изпадам в подробности защо е така!

Колкото до по-добри политици... ами на мен ми се струва, че като че ли всичко тук се върши на принципа "хубава работа ама българска". Нещо ни куца генетично. Все гледаме да се налапкаме. Това е отличителна черта. Ако пък се появи някой политик, който има желание за истинска работа всички останали го наскачват и го задушават!
Предполагам имаш предвид това, което си написала в преден пост - оглеждането във витрини показва егоцентричност, която може да не е подплатена с качества.
Напълно е възможно, но не е задължително да е така.

Генетически погледнато ние българите сме южен народ/нация. Естествено е да бъдем подобни на съседите си, отколкото на страна, която не граничи с нас като Германия, или Швейцария, или Австрия...
Няма да изпадам в подробности как се развиват икономически нашите съседи, но Гърция, която е от страна от първата вълна Европейски Съюз фалира.
И в този смисъл - за да оцелееш в средата, в която си или се приспособяваш, или не оцеляваш. Относно появил се, качествен политик.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th June 2011, 09:58
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Под европейска държава имам предвид най-вече - функционираща икономика и правов ред!



Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Ако пък се появи някой политик, който има желание за истинска работа всички останали го наскачват и го задушават!
Не случайно питам как трябва да се случват нещата, според вас, за да тръгне машината в правилната посока?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15th June 2011, 10:06
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Под европейска държава имам предвид най-вече - функционираща икономика и правов ред!





Не случайно питам как трябва да се случват нещата, според вас, за да тръгне машината в правилната посока?
Да се работи качествено и съвестно, започвайки от всеки един жител на държавата до управляващите я.

Да се плащат данъците и задълженията, за да може да функционира приложената икономическа рамка.

Да не се краде, но понеже това е утопично, то да се краде толкова, че да не нарушава баланса на системата от разходи/приходи.
--
В общи линии стандартни правила за всяка една икономически функционираща единица, било еднолична фирма, било цяла държава.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15th June 2011, 10:11
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Много време трябва да мине, за да започнат да се случват нещата както трябва. Да не говорим за това, че "както трябва" е много субективно. Конкретен пример за това колко много време трябва да мине е пенсионния фонд, който го няма (и понеже съм в предпенсионна възраст) всички ние, които сега сме между 30 и 40 години няма да се радваме на добри пенсии, въпреки че сме си скъсвали гъза от работа и сме плащали осигуровки... много дупки има за запълване. Така е и с много други неща.

Сега се сещам за нещо, което беше на ниво когато аз бях ученичка.. образователната система. Сега е много нива по-долу, как пък сме толкова талантливи, че можем да сринем и това, което беше останало???? Т.е. много е комплексно всичко. Все намираме за какво да се оплачем, когато не ни изнася и все някой друг ни е виновен.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15th June 2011, 10:14
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Добре Универсален, ето от днес ти ставаш шеф на държавата - изброй първите три неща, които ще направиш, но конкретно!


лиле, не говори глупости, че си скъсваме гъза, щото и малките деца ще ни се смеят
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th June 2011, 10:16
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
Cool

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Слави Трифонов си живее необезпокояван от никого
слави и сценаристите му пикаят кръв всеки път, когато бойко се спомене дори и косвено. За последно без да искам гледах как всичките се бяха събрали да говорят колко невероятна е меглена кунева, но не с цел да я рекламират, а защото някой си някъде бил възроптал срещу правото им да изказват лично мнение по телевизия, я тяхното всеобщо лично мнение било, че кунева за президентски избори е по-добра от лео меси за барселона и тва поне 10 минс, аз смених канала, може и до края на "предаването" да е продължило

ЕДИН ЧОВЕК МИ КАЗА
ГЕОРГИ СТОЕВ НАПИСА
ИМА СЛУХ, ЧЕ
ВСЕОБЩО ИЗВЕСТНО Е
са тотални глупости, като последното дело срещу маргините, били обвинени ама без доказателства, защото навсякъде всички знаели, че са престъпници
Като споменах ДЕЛО, осъдили Мануела да плати разноските по делото й с Максим, понеже парите, за които ставало дума се набрали от дарителски фондове, както се спомена в статията се ено някой е дарявал за да освободи максим от отговорност, или както каза влади въргала "това е като да осъдиш евреите да платят газта на хитлер"
*не е оффтопик, така или иначе темата е сериозна и без Бойко

Да се върнем на Ал Капоне - той срещу комсомолските чеда, срещу АхмеД или срещу Волен е много черен и долен такъв, лош. Аа, пропуснах Иван Костов Нямам никакво намерение да защитавам Бойко, ако ше плюеме нека е конструктивно и градивно
Той не знае дроб да дели, получава висше образование!
Кога беше по-добре?
И всичко, когато построиха панелки или...
Обажда ви се жестоко репресиран човек с досие в Държавна сигурност!
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th June 2011, 10:18
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
лиле, не говори глупости, че си скъсваме гъза, щото и малките деца ще ни се смеят
Не мЪ сецвай сега така де! Аз периодично си го скъсвам ЧЕС'НО!!!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th June 2011, 10:18
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Добре Универсален, ето от днес ти ставаш шеф на държавата - изброй първите три неща, които ще направиш, но конкретно!


лиле, не говори глупости, че си скъсваме гъза, щото и малките деца ще ни се смеят
Не мога Emiko, защото не съм подготвен.
Не знам нито дали ще са достатъчни само 3 неща, за да подобрят нещо, нито дори ако са 3, кои са.

Това е също едно от условията - да разбираш от работата си.
Специално за икономика на цяла държава всичко е прекалено комплексно и пряко зависимо едно от друго.
Няма как да функционира правилно цяла една система, ако дори едно от звената не го прави.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th June 2011, 10:40
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Универсален, няма нужда всеки път да цитираш, схващам(е) за какво става дума


Ама на мен точно това ми е интересно, как някои (всички) критикуват, без да кажат конкретно кое не харесват в управлението му (и да дадат идея как да стане)......всички искали големи заплати, ниски цени и благополучие.... Добре де, ама ти имаш бюджет бе джанъм, от къде да дойдат тези пари, еврофондовете пари за пенсии и заплати не дават....четох наскоро, че и Хитлер така бил започнал, с магистрали....което вече ме навежда на мисълта, че наистина повечето хора критикуват заради спорта, а не че могат да се обосноват защо го правят.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сериознатема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:06.