IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th June 2007, 10:05
Аватара на Chiana
Chiana Chiana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Shumen
Мнения: 30
По подразбиране Как да махна червена боя?

Здравейте, мили дами. Искам да се обърна към вас за съвет. Та за абитуриентската се направих червена, защото роклята ми беше такава. Но цвета беше супер - червеникаво-лилаво. Ала след 1-2 седмици се изми! Ужас. И сега е някакво грозно червено, което изобщо не ми харесва. Много ми липсва русото, искам пак да се направя на руси кичури с платине. Но предполагам, че ще стане някаква помия рижаво-руса. И затова сега се мъча да я махам тая боя. Казаха ми, че ставало със зехтин - седиш цяла нощ със зехтин, 2 пъти седмично и се получавало за около месец. Ако знаете други начини, споделете. Много ще съм ви благодарна! Чух за препарати, от които ти пада боята, но незнам как се казват. Проблема е, че не мога да я изчакам да израсте. Косата ми расте с по 5-6 см на година.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th June 2007, 11:46
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

И аз съм минала този преход. Бях червена и исках пак да мина на руси кичури.

Не съм чувала за зетхтин и прочее и честно казано ми звучи несериозно. Дори и да намалее пак ще остане червен отенък, който да даде отражение после.

Аз се доверих на фризьор в случая, тъй като ми се е случвало да ставам рижава с подобни експерименти.

Направихме така- боядиса ме в естествения ми цвят първо, т.е от червена станах кестенява. Естествено с професионална боя, и то комбинация, която да "убие" червения цвят и отенък.
След 2 седмици си направих пак русите кичури и всичко стана перфектно.
По мое мнение директно от червена няма как да станеш руса, без да има оранжев отенък. Освен може ви с обезцветител някакъв.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th June 2007, 12:45
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Здравей, Chiana!
Косата ми е пролично дълга и тъмно червена от 8 години. Попитах фризьорката ми, ако реша да сменя цвета, какво трябва да ми се случи.... и тя каза, че, ако искам да си запазя дължината (а не да се наложи подстригване поради прекомерно изтощаване), трябвало малко по малко да се добавят кестеняви кичури (като най-щадящ цветови вариант), докато косата стане напълно кафява....и това в рамките на година... ....доста обезкуражително, бих казала....(не че съм тръгнала да си сменям цвета..., но все пак...)

Най-добре се консултирай с фризьор.....всяка коса е различна...ето твоята не е третирана толкова дълго време...., а и при milena127 явно се е получило далеч по-лесно....все пак червеният цвят е най-коварен...най-лесно се отмива..и става оранж ....., но и най-трудно се покрива с нещо друго...

Най-доброто в случая би било фризьорката ми да не е особено компетентна... , въпреки че аз и имам вяра...

Успех !!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th June 2007, 18:44
Аватара на Chiana
Chiana Chiana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Shumen
Мнения: 30
По подразбиране

Аз питах моята фризьорка и общо взето тя ме отряза, и каза да я изчакам поне 1 година. А аз вече не мога да се гледам такава и съм депресирана тотално. Мен това за зехтина ми го каза една козметичка, каза, че нейна колежка по този начин си премахнала цвета, но да видим...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th June 2007, 18:49
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

от мазните маски за коси цвета на боята избледнява, но не се маха. цвят се маха с друг по-тъмен цвят или се чака да израсте и да се махне с постригване. с кичури е по-лесен периода психологически, защото си с нова прическа.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th June 2007, 14:07
vilimart vilimart не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: SOFIA
Мнения: 59
По подразбиране

Фризьора ми премахна червения цвят, макар че преди това около 20 години бях винаги с червена коса, не ми се изтощи, нито стана рижа .....има страхотни продукти за тази цел и който си разбира от работата върши" чудеса " ,иначе знам , че къдрина отмива боята ...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th April 2009, 21:12
Milena^ Milena^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 28
По подразбиране

Моята фризьорка ми препоръча да си изсвеля косата т.е.да ми падне черната боя като си третирам косата с лимонов сок. Имали офромен ефект! Но аз не съм пробвала, защото нямам много време напоследък.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th April 2009, 10:59
djeninka djeninka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте! Маската с лимонов сок и хлебна сода има голям ефект към нея може да се прибави кисело мляко оцет зехтин и авокадо настъргано от него също има голям ефект ! Аз така свалих доста от боята ! Но тези маски изискват голямо търпение зощото нестава с 1 път ! А ако искаш по голям ефект използвай remover Не изтощава косата и сваля доста от боята можеш да го използваш в домашни условия или да отидеш на фризьор Аз вече го използвах 2 пъти и смятам следващата седмица да го потретя . Гаранция ти давам че косата ти няма да изгори
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th April 2009, 16:12
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Я покажи този remover на картинка, моля Лореал имат ли такъв продукт? В нета намерих инфо за Гарние, но съм малко скептична
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th April 2009, 16:50
djeninka djeninka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 14
По подразбиране

http://www.fremachservis.cz/images/p...es-remover.png
ето го можеш да го намериш в кякои специализиран магазин Вносители са кристиан оф рома . И е безамонячен няма да ти навреди на косата аз го използвах два поредни дни от черна станах червена направих си почивка и смятам тези дни отново да го използвам
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдамахначервенабоя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:06.