IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 14th January 2011, 10:59
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Като в онзи виц...
Заведение. Едно дете постоянно бяга напред- назад между масите. Бута, блъска...
Изнервен мъж се обръща и казва... "Спри се, 'щото накрая ще ти *ба майката...."
А от дъното се чува женски глас... "А, така. Плаши го, плаши го, защото въобще не слуша."
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 14th January 2011, 11:49
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
не ми е целта да убеждавам никого. Ето ти няколко прости цифри ( това са примери и не се отнасят за мен!)

доходът на едно "бачкаторско семейство" в което жената работи на половин работен ден за да си е слеобед вкъщи с децата е около 2200 евро
Ако децата са две - голямото е в училище или градина ( не му е нужна гледачка), малкото е на 25часа ( сутрин от 07ч30 до 12ч30)- това струва около 100ина евро ( според дохода) . Още 100 евро плаща кмеството и още 100 - общината. Така детегледачката получава 300 евро. Като вземе и още 2 малки деца до обяд - ето ти 900 евро на половин работен ден.
Ако има деца за цял ден или само за следобед - си изкарва една нормална заплата.
Условието е да има място къде да ги гледа и да изкара един курс, който общината и плаща. Максимумът е 5 деца наведнъж.
С тези цифри се живее нормално бих казала
Навремето ползвах услугите на гледачка ,защото започнах работа и малкия беше на 2 години.Плащах 250 лв и отделно храната от мен.Говоря 2001 година ,по късно 2004 година започнах да пътувам командировки в чужбина и отново взех една млада пенсионерка -медицинска састра.Само го взимаше от детска градина и готвеше 2 пъи в седмицата-демек го е гледала по 2 часа на ден .Плащах също 200-250 лв.И да не кажа че я изгоних защото си позволи да удари детето ми и да се реши с моя гребен.
В момента мои приятелки ползват услугите на гледачки и плащат 10-15 лв на час..
Пини,във Бъгария се плаща за качество.Има жени акушерки ,който взимат по 1000-1500лв на месец.И се намира кой да им ги дава тези пари.Тук при на се плаща 10 евро на час ,ако идва вечер по 12 евро.
Средното "Бачкаторско "семейство взима около 3000-4000 евро,защото мъжа работи в строителни фирми и изкарвя доста повече от жената.На читачката в българия плащам по 40 лв за 2 часа ..Извода е че може да сенамер и за по малко пари ,може да се намери и а повече..Забравих да спомена нещ по горе първат гледачка н малкия ,когато идваше н интервю искаше по 10 лв на час -2001 година ,директно и зададох въпроса "Ако на теб рлащам по 100 лв на ден ,аз за колко пари трябва да работя
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 14th January 2011, 12:08
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Томи, не знам колко се печели в строителството, но 3000-4000 евро ми се струват бая пари за бачкатори. В моето обкръжение мъжете печелят 1400-1500 евро ( не в строителството), жените 1200 - 1300 на пълен работен ден и 700-800 на половин работен ден
Те гледачките може и да си искат по 20лв на час, но не са много хората в България, които могат да си го позволят
Отговори с цитат
  #54  
Стар 14th January 2011, 12:15
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Томи, не знам колко се печели в строителството, но 3000-4000 евро ми се струват бая пари за бачкатори. В моето обкръжение мъжете печелят 1400-1500 евро ( не в строителството), жените 1200 - 1300 на пълен работен ден и 700-800 на половин работен ден
Те гледачките може и да си искат по 20лв на час, но не са много хората в България, които могат да си го позволят
Пини,България няма нищо общо с тук.Ако детето ти не е прието в детска градинина и теб те викат спешно да се върнеш на рабата ,и 700 лв ще дадеш ...Имам познати ,няколко семейства които не са в цветущо положение,но жената се върна на работа само за да не си изпусне мястото...В България много малко са фирмите които те чакат по 2-3 години майчинство.Какво работят тези мъже че взимат толкова млко пари при теб 700-800 евро за жнна половин работен ден не са ли малко .Имам съседка която ходи да чисти в една фирма за чистене и взима 800евро...Нещо разликата май е достаголяма за при вас и при нас ..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 14th January 2011, 12:29
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

една служителка в офис без отговорна функция ( например подготовjка за четоводство, секретарка и тнт) не взема повече от 800 евро. То май наистина чистачките и строителите печелят по-добре
Отговори с цитат
  #56  
Стар 14th January 2011, 12:34
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Piny а плащате ли езиков курс на детегледачката, или тя не е по тази програма?
Отговори с цитат
  #57  
Стар 14th January 2011, 12:38
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
една служителка в офис без отговорна функция ( например подготовjка за четоводство, секретарка и тнт) не взема повече от 800 евро. То май наистина чистачките и строителите печелят по-добре
Пини,идвайте на тук Секретарките взимат по1400-1500евро..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 14th January 2011, 12:40
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Къде това, Томи?
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #59  
Стар 14th January 2011, 12:42
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз работя като секретарка и заплатата ми под 2000 евро не е падала, след данъци. Това включва бонуси за нощни смени. Но и цените си ги бива. Където заплатите са по високи, и цените са така.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 14th January 2011, 12:48
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Хубаво казахте кой и колко взима, дайте сега да видим - номерата на кредитните ви карти
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Колкострувапочасовотогледаненадетеиливъзрастен
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:49.