IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 24th February 2011, 21:36
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Теоритично може да пипнеш много работи само с контакт,доколко е така в действителност ,не мога да кажа!
Сифулисът например е страшно контагиозен!Ако една патрулка в София не сменя цяла вечер мущука на дрегера,след първия духнал с + сифилис всички други ще са Welcome to the club!
Аз винаги ги карам да разпечатват новия накрайник пред мене,защото ....абе да речем ,има далеч по-приятен начин да хванеш сифилис
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24th February 2011, 21:41
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от susan
Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Аз се чудя как не си отишъл,а търсиш мнение.Та това крещи за преглед и намеса
Ето това е едно от нещата които могат да се хванат само при допир на кожа в кожа
Знам за това.И мисля е само то.Ако не,поправи ме ?
Ми не Има и други а хламидията можеш да я хванеш само от целувка ... Но то е ти е достатъчно да си завъдиш само кондиломи, след тях идва рак на шийката на матката и си готова
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24th February 2011, 21:44
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Ама и ти, Сюзън, колко си зловеща... не е е задължително да дойде рака след кондиломите.
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24th February 2011, 21:55
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Renkata
Ама и ти, Сюзън, колко си зловеща... не е е задължително да дойде рака след кондиломите.
Не е задължително ако си късметлийка Има 20 вида HPV които са канцерогенни!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24th February 2011, 22:18
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Цитирай:
Първоначално написано от Renkata
Ама и ти, Сюзън, колко си зловеща... не е е задължително да дойде рака след кондиломите.
Не е задължително ако си късметлийка Има 20 вида HPV които са канцерогенни!
Не. Правила ли си ДНК тестът? Аз съм го правила. Към 10 вида влизат вътре, но най-страшните реално са 3. Поне така ми казват няколко специалисти вече.
И кондиломите не са признак, че най-страшното ще се случи. Можеш да развиеш рак без нито един кондилом.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24th February 2011, 22:37
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Да възможно е да хванеш рак без кондиломи но вероятността е почти нищожен в сравнение с вероятността когато имаш такива
Не напразно почнаха да слагат ваксината процес HPV! Aко опасността беше толкова малка нямаше да има ваксина нали
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24th February 2011, 22:48
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

ЧОВЕШКИЯТ ПАПИЛОМА ВИРУС – ТИХИЯТ УБИЕЦ Когато става въпрос за болести, предавани по полов път, за съжаление все още съществуват хора, които си мислят, че са застраховани. В този случай се оказва, че неинформираността е враг номер едно на съвременния човек, който поради една или друга причина като че ли пропуска да се образова по въпросите, касаещи половото му здраве. Дори и днес, в света на информационните технологии и интернет, когато информацията е широко достъпна и не е приоритет само на ограничен кръг хора, битуват редица митове и неразбирания на основни и елементарни аспекти, касаещи сексуалния живот.
В последно време набира скорост кампанията за популяризиране на ваксината против рак на шийката на матката. Оказва се, че този вид рак се причинява от вирус, който се предава по полов път, и който е почти непознат за широката аудитория. Малцина са онези, които правят връзка например между този вирус и толкова често срещаните кондиломи, още по-малко са онези, които не знаят, че вирусът трябва да се изчисти от организма, преди да се подновят отново сексуалните контакти. За съжаление тази неинформираност е подкрепена и от черната статистика, според която България е сред страните с най-висока смъртност от рак на шийката на матката. А това е болест, която, се лекува напълно, ако е диагностицирана навреме. Човешкият папилома вирус е често срещан. Съществуват близо 100 различни типа, но около 40 от тях се предават по полов път. Някои от типовете на този вирус причиняват кондиломи, а други, които попадат в групата на високорисковите, водят до рак на шийката на матката. В много от случаите вирусът не причинява никакви проблеми и изчезва сам в рамките на две години. Човешкият папилома вирус се предава по полов път чрез генитален контакт. Опасното при него е, че при мъжете в повечето случаи няма изразени симптоми. Те са просто преносители, не боледуват и затова специалистите ги наричат “пощальони”. Един човек може да е носител на вируса в продължение на години, а ако имунната му система е достатъчно силна, тя успява да го “приспи”. Това означава, че ако сте заразени с папилома вирус и имате контакти с различни партньори, не можете да бъдете сигурни кой от тях ви е заразил. Най-често, първите симптоми на заразяването се изявяват до три месеца под формата на кондиломи.
Няколко съвета:
- Ако сте диагностицирани, че сте носител на човешкият папилома вирус, не започвайте да се ровите в интернет с надеждата да научите повече за това какво се случва или какво можете да очаквате. Много често ще попаднете на информация, която е неактуална, т.е. почерпена е от стар източник, или е публикувана от пациент на не съвсем добре информиран лекар. Най-добрият вариант е да посетите сайта на Националното сдружение за профилактика на рака на шийката на матката “HPVGard” или да се свържете със специалистите на организацията на горещата телефонна линия 0700 1 87 87. Един от най-големите митове, които се разпространяват в интернет относно папилома вируса е, че той остава завинаги в тялото на носителя, което абсолютно не отговаря на истината – с подходящите имуностимулатори организмът в повечето случаи сам го отстранява.
- За дамите - не пропускайте година без цитонамазка – т.нар ПАП тест не дава информация за това дали сте носител на вируса, но показва на специалистите наличие на изменени клетки. Това ще даде основание на вашия лекар да ви насочи към по-нататъшно лечение.
- Ако сте на възраст над 30 години, задължително си направете тест за носителство на папилома вирус.
- В случай, че сте носител на папилома вируса, прекратете всякакви полови контакти. Това, че нямате кондиломи например, не означава, че не можете да заразите партньора си. Презервативите не предпазват на 100%.
- Ако в даден етап от връзката си с вашия партньор откриете, че сте носители на вируса, това не означава, че непременно има изневяра. Както вече беше споменато, вирусът може да присъства в организма години наред без да причинява някакви проблеми, така че никога не можете да бъдете сигурни кой на кого го е предал.
- Подсилването на имунната система с мощни имуностимулатори и имуномодулатори е начинът, организмът ви да успее да се пребори с вируса.
- Не подценявайте ваксината против рак на шийката на матката. Тя се прилага при жени до 26 години, в случай, че досега не са били заразени с вируса. Ваксината притежава предпазващо, а не терапевтично действие. Ако имате дъщеря, на която й предстои да започне сексуален живот, задължително проучете как стои въпроса с поставянето на ваксината и откъде можете да се снабдите с нея.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24th February 2011, 23:29
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Много изчерпателна информация! За жалост едва ли ще предизвика такъв интерес като темите за размера на мъжките полови органи, или пък оназ другата за изневярата ...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25th February 2011, 00:25
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Аз се ровя в тази тема от една година, точно защото ми откриха промени в клетките, при сувсем рутинно изследване, тук в ЮК е безплатно. Когато си получих писмото, някой сякаш ми отрязя колената с електрически нож. Как ви звучи термина "промяна в клетките на шийката на матката"? Дискариоза в начален етап.
Тръгнах аз тук по Джи Пи-та , всеки ми вика нямаш проблем, направи си колпоскопия за всеки случай... Аз обаче се прибрах в Бг и намерих специалист да ми обясни за какво иде реч.
Та... По статистика 90% от заболелите от рак на шийката на матката не са си правили цитонамазка в последните 10 години!!!! Това е един изключително бавен процес. Дискариозата е 10 години преди рака. При изменения на клетките (това е цитонамазка с резултат над 3) се прилага един вид терапия - горене с лазер или замразяване на увредените клетки, който е 100% ефективен. абсолютно нищо страшно няма ако се прави цитонамазка на 6 месеца, няма начин да не се хване навреме.
С отказване на цигарите и имуностимулация, последните ми резултати от 3 цитонамазки са като на девственица. Защото организмът е една прекрасна система, която при благоприятни условия елиминира сама увреденит си клетки.
А що се касае за вируса, не се поддавайт на паника. Почти всички го имаме, просто не трябва да му осигуряваме благоприятна среда за пакости. аз кондиломи никога не съмчин имала, но пък на - проблем имах...
Така че здравословен начин на живот и позитивна нагласа и нищо няма да ви хване, гарантирам! ) А секс не може да спрем да праавим така или иначе... млади сме, хубави сме, живее ни се!.. Страшните неща не се хващат с кондоми!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 25th February 2011, 00:34
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Неллс не давай подвеждащи съвети! Обикновено вируса на кондиломата идва в пакет с още няколко стрейна на HPV , така че никога не знаеш кой от всичките!
Секса Няма да го спрем но поне можем да се научим да сме малко по предпазливи а с призиви като твоя това няма как да стане .
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: дайтемнение
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:20.