IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 15th March 2006, 14:32
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sladkatony
Цитирай:
Първоначално написано от partalinaa
Гледам много често`Пълна промяна`по FOXlife и там почти на всичките им слагат имплантите подмускулно,НО са с физиологичен разтвор,пъхат празни торбички под мускула и после ги пълнят с разтвора със една спринцовка.Това е в Америка,интересно защо там работят само с физиологичен р-р,нито веднъж не видях силикон?
И аз чат-пат попадам на това предаване. Хубав въпрос partalinaa ! Защо ли? А дали тези с физиологичния разтвор на балбучкат при движение ?
Доста време, мисля пет години, силиконът беше забранен. Разрешиха го преди година май... Малко съм зле с ориентацията във времето, признавам. Та или е снимано преди или просто навика и страха от силикона ще им държи влага още. По- вероятно второто. Не зная не осъзнават ли, че и самата обвивка е силиконова, т.е. те пак си слагат "силикон". Само дето клапаните на техните импланти изпускат, обема спада по малко и след време се налага корекция. Но пък могат да се поставят през пъпа - не остава никакъв белег. Обаче поредната операция ти е гарантирана...
А дали бълбучкат - не, обаче при навеждане правят едни успоредни гънки, от основата на гърдата към зърното, като вадички. Чуждата е по интернетския материал - ако ти се занимава, мила, потърси, уникално е на вид. Аз постоянно се заглеждам, например в латиносериалите често забелязвам този ефект-дефект.

milena127,
Разбира се, че не е страшно да свалиш сутиена за час- два. И аз го правех понякога. Лекарят преценява как зарастват, напълно ще се разбере след месец, когато спаднат съвсем отоците и се образува капсулата. Не забравяй да правиш движения с ръцете, особено да ги вдигаш нагоре, за да станат подвижни гърдите. Така ми казваше д-р Ефремов.
Друго - на мен също ми се струваха различни по едно време, а зърната бяха чувствителни на допир , като едното беше по- чувствително повече от два месеца, но като цяло и съответната гърда заздравя за по- дълго време, беше ми като чувство по- чужда и болезнена.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #102  
Стар 15th March 2006, 20:02
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Тъй наречените вълнички са типични действително за имплантантите с физиологичен разтвор, но се срещат и доста често при силиконовите имплантанти при жени с много тънка кожа, които нямат никаква мастна тъкан. Американците бяха забранили силиконовите имплантанти от стария тип- с течен силикон заради многото загубени съдебни дела от жени с различни заболявания. Тъй като категорично не може нито да се отрече, нито да се потвърди приноса на имплантантите за тези заболявания, се презастраховаха. Сега определен брой хирурзи, по медицински показания поставят имплантанти на МакГан, Ментор, PIP,Слиммед и т.н.Доста по-скъпи са и малко жени се вреждат.
А ето ги и тези вълнички:

http://www.implantinfo.com/banda5/458stevens/index.html
http://www.implantinfo.com/banda7/664shamoun/

На вторите има и т.н. Ботоминг Аут - смъкване на имплантанта извън джоба.

Е, вие не се плашете, това са редки случаи.Моите гърди, които бяха само две кожи, като се наведа напред отстрани също правят една гънка, но това изобщо не ме притеснява, а и бях предупредена.
Отговори с цитат
  #103  
Стар 16th March 2006, 08:45
Аватара на Lady1357
Lady1357 Lady1357 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 2 729
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady1357
По подразбиране

Момичета пишете ми каква е разликата между подмускулно поставяне и другото?Мойте не са подмускулно
Отговори с цитат
  #104  
Стар 16th March 2006, 09:21
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

аз пък искам да питам мога ли вече да спя по корем , операцията ми беше на 2 ноември, тоест минали са 5,5 месеца. има ли опасност от някакво разместване, сплескване или нещо от сорта
Отговори с цитат
  #105  
Стар 16th March 2006, 12:34
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

В какъв период след поставянето на имплантите в гърдите има риск от капсулна контрактура /гърдата или гърдите да станат твърди като камък, неподвижни и болезнени/?
Отговори с цитат
  #106  
Стар 16th March 2006, 12:43
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lady1357
Момичета пишете ми каква е разликата между подмусколно поставяне и другото?Мойте не са подмусколно
Има цяла тема за това,можеш да я видиш и ако не е достатъчна пак питай точно какво те интересува.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 16th March 2006, 13:26
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
аз пък искам да питам мога ли вече да спя по корем , операцията ми беше на 2 ноември, тоест минали са 5,5 месеца. има ли опасност от някакво разместване, сплескване или нещо от сорта
Можеш, можеш, не се безпокой. По принцип съм чела, че компресията не е желателна, но пък лекаря ми твърди, че това е масаж за имплантите.
Аз спя така отдавна.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #108  
Стар 16th March 2006, 13:28
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от partalinaa
В какъв период след поставянето на имплантите в гърдите има риск от капсулна контрактура /гърдата или гърдите да станат твърди като камък, неподвижни и болезнени/?
Няма срок за това, може да се случи след месец, може и след години.
Но се води, че през първата една година рискът е по - голям.

Един от лекарите ми каза, че при негова пациентка се е появила на равни интервали, т.е. -година и два мес. след първата операция, отстраняват капсулата, точно след 1,2 год - отново. Обикновено започва от някакъв участък и се усеща като втвърдяване, а после се разпростира.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #109  
Стар 16th March 2006, 13:32
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Бимби, можеш да си спиш по корем вече, стига да ти е удобно.Джобът ти е заздравял напълно, така че ако ти е комфортно действай.Аз лично в началото ми беше доста странно, защото имах чувството , че съм надигната над леглото, а и зърната ми бяха доста чувствителни.Сега вече няма праблеми.Но питах моя хирург дали може по корем, защото поднових ходенето на масаж след третия месец.

Що се отнася до опасността от капсулна контрактура, тя съществува от втория месец нататък постоянно , докато си ги носим имплантантите.Чела съм за образувана такава и след 15 г. и след 3 месец.Постоянно съществува риска, ако ти е писано, т.е., ако организма ти в даден момент се противопостави на имплантанта.Все още няма убедителни доказателства за причините за образуването и.Така, че момичета, божа работа, давайте по-често да ви ги мачкат и масажират
Отговори с цитат
  #110  
Стар 16th March 2006, 13:38
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Ето ви снимчици:
http://www.implantinfo.com/banda4/344stevens/index.html
http://www.implantinfo.com/banda6/59...ino/index.html
http://www.implantinfo.com/banda8/779stevens/index.html
http://www.implantinfo.com/banda7/capsules/
http://www.implantinfo.com/banda7/capsules/
http://www.implantinfo.com/banda9/806smith/index.html

Някои са гаднички, но не се плашете.Това са снимки предимно на гладки импланти с физиологичен р-р.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаеднаоперирана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:33.