IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 7th March 2006, 12:26
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Болката е както до индивидуален праг, така и до техника, използвана от хирурга.
И мен като bimbi изобщо не ме боля.
Отдавам го на това, че много го исках, бях готова всяка болка да преглътна и се бях подготвила за ужасни болки след секциото. Както и на това, че хирургът ми си носеше негов комплект инструменти и отказа тукашните. Разединявал е тъканите ми с аргон- плазмен коагулатор /мисля, че така се казваше/, ефектът му е в това, че едновременно реже и слепва кръвоносните съдове и запечатва тъканите, сякаш ги обгаря. Това намалява отока /при оток се притискат нерви и от това боли повече/, както и кръвотечението - само един или два пъти съм прокървила за цялата операция.
Освен това беше облял джобовете с бупивакаин - лок. анестетик, което блокира болката за 24 часа, а тогава отшумява най- силната.

Та така с болката... Тя няма да изчезне внезапно, например от шестия ден. Тя намалява и намалява, после е само дискомфорт, придърпване, усещане на имплантите... Има месеци докато се почувствате едно цяло и постигнете пълен комфорт. Дайте си това време И не ги мислете постоянно, в момента в организма се извършвет редица репаративни процеси - абсорбират се продуктите от операцията - ексудати, кръв, т.н., обгражда се импланта със съединително-тъканна капсула, нерви и кр. съдове отмират и прорастват други... Изобщо - витамини, силна храна и приятни занимания.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 7th March 2006, 12:55
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Какви са тези хематоми? Нещо притеснително ли е? Истина е, че най-много ме боли в една конкретна точка вдясно. Да правя ли нещо- леко разтриване или мазане с крема за синини?
Отговори с цитат
  #43  
Стар 7th March 2006, 13:31
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Синките, които имаш, те са хематомите.Ще избледнеят, при някои жени им се получават. Там където те наболява те съветвам лекичко да го масажираш, ама леко и ще те отпусне.Като ти махнат шевовете ще ти спрат половината болки, търпение.
Що си отнася до техниката на операцията, Динев работи по същия начин като хирурга на Асет.И неговите инструменти и уреди са си лични и си ги носи от Франция.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 7th March 2006, 14:41
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ами MaDaLeNa, да ти кажа честно, преди операцията не съм си мерила обиколката, може би да е била към 100. сега е 110. според мен разликата в кубиците, които са ти предложили не е чак толкова голяма /не ти ли показаха имплантанти за да прецениш сама - аз лично между 400 и 450 кой знае каква разлика не видях/. според мен сложи по-големите, тъй или иначе малко се отпущат надолу. имам приятелка, оперирана в Хигия преди година и половина, тя също се е уплашила от голямата цифра, сложила е по-малките протези и сега като са слязли надолу гърдите й вече не изглеждат толкова добре и ще ходи да сменя имплантантите с по-големи
иначе и аз като Aset, толкова дълго /10 години/ ги мечтая тия цици, че ако трябва пак ще мина през всичко. пък и съм раждала, там каквито болки изживях, това е нищо. може би затова не й обръщах толкова внимание на болката. момичето, което оперираха един час преди мен и постоянно пъшкаше и мърмореше, че я боли, не беше раждала, и даже сестрите й викаха "Ти на тая болка неможеш да издържиш, като раждаш кво ше правиш" ама тъй, фолк-звезда не се става лесно
Отговори с цитат
  #45  
Стар 7th March 2006, 16:00
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Bimbi, мерси за отговора. 10 см наистина не е много фрапираща разлика. При мен в момента обиколкота на бюста е 89, а под бюста съм 74. Така че с повече кубици не вярвам да стане над 100 Утре съм на мамолог и ако всичко е наред /данооооо/ след двайсетина дни ще видя каква е тази болка. Щом казвате , че в сравнение с раждането е търпима съм спокойна. Чудя се обаче, защо повечето момичета се повръщали след операцията. С какво анестезията при нея се отличава например от тази при секциото?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 7th March 2006, 16:27
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Ако при раждането не си повръщала и сега няма.Пак зависи каква е упойката.При кого ще се оперираш?
Отговори с цитат
  #47  
Стар 7th March 2006, 16:34
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Извинявай, ти беше писала, че е при Бояджиев.Упойката, която ми слагаха е Diprivan.Понася се много добре и е без интубиране.Да не говорим, че ми слагаха в системата обезболяващи, антибиотици и всякакви лекарства.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 7th March 2006, 16:53
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Единственото, което усещах след секциото освен болката беше ужасен студ, а в стаята е било към 30градуса и съм била с три одеяла и бутилки с гореща вода на краката.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 7th March 2006, 17:21
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MaDaLeNa
Чудя се обаче, защо повечето момичета се повръщали след операцията. С какво анестезията при нея се отличава например от тази при секциото?
Като гледам аз повечето не са повръщали... Май само аз се съдрах от драйфане, сигурно над 20 пъти.
Но при мен си е индивидуална особеност, много лесно повръщам. Упойката ми беше с Диприван + инхалационна с Халотан. Диприванът /пропофол/ е много добра упойка - осигурява бързо въвеждане в наркоза, бързо излизане и малко странични ефекти. Просто аз съм си по- чувствителна.

А разликите в анестезията при секцио и поставяне на импланти може да са много различни /както и при самите тях може да са различни, има вариации/. Например секциото ми беше със спинална упойка, в гръбнака, при която оставаш в съзнание. Приема се леко от организма и не води до повръщане. Но Аз повърнах след операцията... Прави сметка колко рядко се случва, за да ми кажат сестрите че се лигавя Да, от лиготия повръщам
След упойката и в двата случая ми беше ледено студено, след поставянето на имплантите вероятно също ще ти е. Докато си на операционната маса не се движиш, жизнените процеси текат бавно и температурата на тялото пада. За това се будиш в стуууд... И потреперваш от излизането от упойка и студа.

Та както казва Chujdata - ако при секциото не си повръщала и сега няма. Не се безпокой. Освен това при секциото направо е ад да се надигнеш и да повърнеш, докато тук както писах се надигах на всеки половин час до седеж- рязко и без чужда помощ.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 7th March 2006, 17:37
mmmmmmm mmmmmmm не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 350
По подразбиране

А къде се бие упойката при операцията за силикон?Или направо ти я вкарват в организма с тръбички?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаеднаоперирана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:10.