IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #201  
Стар 26th August 2010, 17:28
Аватара на smile_angell
smile_angell smile_angell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Ами те хубавите неща нали стават бавно, та затова последните килограми така бавна се свалят! И аз имам още 2кг. и ги мъча по половин килограм на месец... Бавно, но славно!
Отговори с цитат
  #202  
Стар 27th August 2010, 10:24
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Мише, и на мен ми беше мъчно за теб, а сега няма как да се засечем в скайпа, че сме на работа до 5 ч. заради жегите (и заради отпуските, че сме сериозно орехавели). Работя по твоя въпрос. Колежката ми ще се върне от Свищов другата седмица и ще ме свърже с дистрибуторката лично да говоря. Пиши ми на лични какво става с мъжото ти, че да питам какво е най-подходящо за него.
Мисля, че Зоната е най-правилното нещо, което някога съм правила. Ще продължавам. Това наистина е режим, който спокойно можеш да пазиш цял живот. И наистина главоболието ми е минало от това. През отпуската като се окъках с яденето, първата реакция беше да ме тресне главата, както си знае. Аз експериментално реших, че ще търпя и няма да пия хапче (за сведение досега без хапче не ми се е разминавало ни един път - лягам и ставамм с главоболие). Просто превключих на стриктна Зона и се оправих за по-малко от ден - все едно никога не е било. После, разбира се, продължих да се окъквам, но вече си пиех хапчета. Сега мирясах, обаче в края на септември и началото на октомври пак ще излизам в отпуска, та не ми се мисли.
Отговори с цитат
  #203  
Стар 27th August 2010, 19:57
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Дундьо, гледам си свалила Браво! Аз от началото на Зоната мотам един килограм надолу/нагоре, па по средата, нещо нема ефек при мен. Иначе да, като хранене и аз ще си я запазя ама имам още 2-3 кила и не знам как да се преборя с тях.
За другото - забрави. Мъжо сега е в спешното на Трета градска и трябва да мине на специален лекарствен режим. Не зная дали ще мога да включа и друго.
Абе, от ядове, стрес, гладуване другите отслабват, а аз почнах да качвам.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #204  
Стар 31st August 2010, 15:22
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Здравейте! Почнах да чета книгата Ние и Зоната и известно време ще се запознавам с метода и ще формирам менюта малко преди да почна, за да имам избор от много варианти преди да почна да следвам този режим. Обръщам се към вас с огромна молба. Започнах да изчислявам от колко блока имам нужда и в сайта ми излезе 11 блока на ден, а по книгата (бг варианта) ми излязоха 9 блока. Би ли могъл някой, стига да има възможност от към време и нерви да ми изчисли блоковете според следните мерки - ханш - 107 см, корем - 87 см, височина 155 см, тегло 65 кг. Ниво на активност мисля, че беше 0,7, т.е. 3 пъти в седмицата спорт. Ще съм ви много благодарна, защото не знам откъде идва тази грешка и какво не излиза правилно.
Отговори с цитат
  #205  
Стар 31st August 2010, 16:09
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

delyana, няма грешка. Правилно ти ги изчислява калкулатора на 11 блока. Книгата на Сиърс е много стара (от преди 15 години) и тогава той е препоръчвал по 9 блока, но сега казва жени да не приемат по-малко от 11 блока, така че си карай на 11. Успех!
Отговори с цитат
  #206  
Стар 1st September 2010, 10:37
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

mammaMia!, благодаря ти. Колебая се как да си оформя менютата. Може би ще пробвам няколко дена на 9 и няколко на 11 да видя как ще ми е по - добре и тогава ще преценя. Мерси за бързия отговор.
Отговори с цитат
  #207  
Стар 2nd September 2010, 14:21
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз зоната не можах да я докарам, но сега като си гледам яденето за през целия ден разпределението е горе долу така при мен
40% въглехидрати
40% белтъчини
20% мазнини
Мога да променя съотношенията белтъчини - мазнини в полза на последните, но въпросът е това би ли ме избавило от главоболието? Или принципът действа само ако съотношението се спазва на всяко хранене?
Отговори с цитат
  #208  
Стар 2nd September 2010, 14:39
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Аз продължавам по старата система с 8 блока, но не се видиотявам сакън, да не ги надскоча. Сега се върнах на работа и влязох в час с режима. Не че съм го зарязвала, но гравитирах въобще в рамките на Зоната. Сега гледам да съм по-близо до центъра. Струва ми се, но това си е мое строго лично наблюдение и строго мои лични размишления, че това с 11-те блока върши работа на вече отслабнали - за здраве и безпроблемно поддържане на килограмите. За отслабващи не ми се нрави. Аз съм доказателство. И без друго Зоната действа бавно, а аз не броях твърде количествата, докато бях в отпуска. Хапвах си здраво. Ама като казвам здраво - значи здраво. Денем заради жегите почти нищо не щях, стой, та гледай вечер. Един път вечеря, после още един път, после мишкуване, и пак мишкуване, после официална късна закуска, после дояждане... Къде ти 8 блока. В общи линии 10-12 блока, и то само вечер. Единствено гледах да спазвам съотношенията П/В/М. "На око", разбира се. По едно време ми се стори, че съм напълняла. Да, ама не. Дори съм стопила килограмче. Не знам дали е трайно, или не. Обаче хора, които имат да свалят 10 кг, може и да почакат. А мен ме чакат 30 и нямам време за мотане. Така че си оставам на 8 блока. Ще има периоди, в които ще ги увеличавам и на 15 сигурно - по празници, покрай стрес, но правилото за мен си остава 8 блока. Още повече, че при по-възрастните хора така или иначе метаболизмът си е по-бавен, каквото и да го правиш. Не мога да се сравнявам с 30-годишните и да се меря с тях. При това Сиърс казва, че няма никакво значение броят на калориите, които ядеш. Колкото по-малко, толкова по-добре. Въпросът е грамовете протеини, въглехидрати и полезни мазнини да излиза. Т.е. теорията за отрицателния калориен баланс пада в канала, защото това е правило, което важи и за спортистите, които здраво тренират. Те няма да получат слабост и световъртеж, ако поемот необходимия грамаж хранителни съставки, независимо колко бедно на калории име яденето. Нито пък ще заслабват. Но предстои всичко това да го изпробвам на моето си дупе.
Отговори с цитат
  #209  
Стар 2nd September 2010, 14:44
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Точно така, Пини. Зоната я поддържаш като се храниш с това съотношение на всяко ядене и гледаш да не преминаваш 4 часа от ядене до ядене (максимум 6 часа, но това е абсолютният максимум, така че важи за хора с бавна инсулинова реакция, пък ние шишките май не сме от тях)
Отговори с цитат
  #210  
Стар 2nd September 2010, 17:39
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Те това хранене през 4-5 часа ме зариби мен. Никога не съм могла да поемам на едно хранене голямо количество и бързо огладнявам.
Само дето от седмица и нещо ... не съм в час.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotЗОНАТАquotнаСиърс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:35.