IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th November 2008, 15:33
Аватара на liliyy
liliyy liliyy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 9
По подразбиране Имам да свалям 40 килограма.

Дайте ми съвет.Омръзна ми да пазя диети цел живот.В момента съм на плодово-чаения режим,защото от него съм получавала най-добри резултати.А и искам по-бързи резултати.Нямам воля за по-продължителен режим на гладуване.Висока съм 177 см и тежа 107кг.Не мога да се гледам вече.Благодаря ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th November 2008, 15:42
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Ти не си направила още първата крачка към отслабването (постоянното)- не мисли за диетата като за наказание и второ, когато имаш склонност към напълняване, колкото и да не ти се иска трябва да си на хранителен режим през целия си живот. Няма как с вълшебна пръчка да не ядеш 3 месеца да отлабнеш 25 кг. и да си кажеш стига толкова гладуване-отслабнах достатъчно и да започнеш да папкаш банички и пици например http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...er=asc&start=0
Като за начало прочети тази тема:
Другото важно нещо при диетата е тя да не вреди на здравето!Това е може би най- важното , така че избягвай плодово- чайни диети за повече от една седмица- тя освобождава организма от токсини, но не е решение за трайно отслабване
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th November 2008, 17:49
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране

Аз няма да правя реклама на нито един режим на хранене. Просто ще постна един линк http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10018. Просто искам да ти вдъхна малко кураж и да те освободя от това чувство на вечна жертва на килограмите.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st November 2008, 00:12
Аватара на liliyy
liliyy liliyy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте пак от мен!Благодаря за мненията!Искам да споделя,че не пазя диета за първи път и вече съм толкова информирана,че книга мога да издам.С плодово-чаения режим съм имала забележителни резултати.Мисля,че хората,които са предлазположени към напълняване няма значение каква диета спазват,те винаги ще са роби на калориите.Мисълта ми е,че е без значение какъв тип диета ще ни доведе до мечтаните колограми,ние винаги трябва да съблюдаваме за дори 1 килограмче отгоре и да се борим срещу него.В противен случай бавно,но славно се обричаме на страдание-здравословно и естетическо.Аз дори не разбрах кога станах толкова много килграми.И сега изпадам в паника като знам,че ми предстои жестока борба с последиците от моето себенеуважение и занемаряване.СРАМ ме е!!!Но най-важно е осъзнаването на проблема и след това идва волята и ината да достигнеш до желаното.Ще го направя,защото,момичета,те ат ми много!!!А съм съм с дискова херния за капак на всичко!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st November 2008, 13:13
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

liliyy
Цитирай:
Мисля,че хората,които са предлазположени към напълняване няма значение каква диета спазват,те винаги ще са роби на калориите.Мисълта ми е,че е без значение какъв тип диета ще ни доведе до мечтаните колограми,ние винаги трябва да съблюдаваме за дори 1 килограмче отгоре и да се борим срещу него.
Аз мисля, че не си права. Има значение и то голямо, защото на тежка и трудна диета по трудно се издържа, а и шанса да се върнат след това свалените килограми е много по-голям. Аз също имам да свалям много килограми и не за първи път съм на диета, но досега винаги безуспешна, защото се подлъгвах по бързия ефект, свалях 8-10 кг за кратко време стигах до застой и ми писваше да гладувам и да се ограничавам и хайде пак нагоре, че и с +. Едва сега като разврах, че е по-добре бавно и трайно, но без глад се чувствам силна да продължа и да стигна до края, вече 6 месеца съм на режимно хранене и не чувствам липса на нищо. свалих вече 10 кг и усещам, че не само имам сили да продължа, но и мотивацията ми е още по-голяма отколкото в началото.

Пожелавам ти успех с чайчетата, но се съмнявам, че ще издържиш дълго и то без вреда на организма
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st November 2008, 14:44
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

[quote]
Цитирай:
Първоначално написано от pogo
liliyy
Цитирай:
Мисля,че хората,които са предлазположени към напълняване няма значение каква диета спазват,те винаги ще са роби на калориите.Мисълта ми е,че е без значение какъв тип диета ще ни доведе до мечтаните колограми,ние винаги трябва да съблюдаваме за дори 1 килограмче отгоре и да се борим срещу него.
Аз мисля, че не си права. Има значение и то голямо, защото на тежка и трудна диета по трудно се издържа, а и шанса да се върнат след това свалените килограми е много по-голям. Аз също имам да свалям много килограми и не за първи път съм на диета, но досега винаги безуспешна, защото се подлъгвах по бързия ефект, свалях 8-10 кг за кратко време стигах до застой и ми писваше да гладувам и да се ограничавам и хайде пак нагоре, че и с +. Едва сега като разврах, че е по-добре бавно и трайно, но без глад се чувствам силна да продължа и да стигна до края, вече 6 месеца съм на режимно хранене и не чувствам липса на нищо. свалих вече 10 кг и усещам, че не само имам сили да продължа, но и мотивацията ми е още по-голяма отколкото в началото.

Пожелавам ти успех с чайчетата, но се съмнявам, че ще издържиш дълго и то без вреда на организма
Това имах в предвид,не са важни кога ще ги свалиш тези килограми, а че ще ги свалиш и до заванига, та нали трябва да си на режим цял живат, защо барзаш толкова- хубавите неща стават бавно!
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd November 2008, 05:47
Аватара на Honeyed
Honeyed Honeyed не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 44
По подразбиране ...

Дано се вслушаш в съвета ми .
Зная как се чувстваш и зная какво си мислиш / или поне предполагам / .
Мислиш си , искам бърз резултат , ще изкарам няколко дни на плодове .
Това ще е моя страт , после ще имам дори повече мотивация от резултата .
Да , но за съжаление в повечето случай една драстична диета при нашата категория води до обратен ефект .
Със сетни сили една сутрин се прежалваш и ръфаш ябълки до откат .
Минават два , три дни и вече си толкова отчаяна от постоянния глад , пада ти пердето и си казваш - абе я да му хапна аз едно дюнерче , утре е ден , ще се пробвам отново .
И какво - хем си се измъчила да гладуваш , хем затриваш резултата ...

Аз винаги съм смятала , а и при мен показа , че действа обратния вариант .
Стартираш с едно леко ограничение първоначално , сваляш известно количество килца и после може да редуваш дни на по сериозни ограничения с дни на задържане .
Така и стартирах аз преди месеци .
От 125 кг април , сега съм 110 кг - мислиш , ли , че не ми се искаше до момента да съм свалила повече . :P

Сега имам що годе изградени навици - поограничила съм ламята и мога да подмина с пренебрежение доста изкушения .
Първите 10 кг ги свалих още първия месец , другите 5 в следващия месец .
Задържам сваленото вече 5 месеца , което за мен е по голямо постижение .
Сега вече се чувствам готова за малко по сериозен режим и най - вече да вкл спорта .

За сравнение - моя приятелка почна с мен диета .
Изкара 2 месеца на плодове - постоянно ме навиваше да започна и аз . Свали около 20 кг от април до юни .
Познай в момента дали си ги пази - тц дори е трупнала още над тези 20 въпреки , че не си го признава .
Сега виждайки как се справям аз най - накрая заряза плодовете и е на НВД .

Желая ти успех и ако проявиш желание ела в моята тема да си правим компания . :P
__________________
Everybody wants to quit. It is okay to want to quit. It is just not okay to quit !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd November 2008, 09:21
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ох като го прочета това "искам бързи резултати" и винаги се заливам от смях като качвахте килограмите що не мислихте бе

виж сега, знам как се чувстваш, не си мисли, че ти се подигравам. сваляла съм 35 кила за около 7 месеца. проблема е в главата ти. не мисли за никакви диети. изкарай две седмици само на ябълки, ще ти се свие стомаха, после и да искаш няма да можеш да ядеш както сега. след това хапвай по три пъти на ден, може и малко хляб за закуска, вечер нещо по-леко. забрави за останалото тестяно, сладко, никакво газирано. аз лично ограничавам и плодовете, тая фруктоза...
общо взето не се се лишавай от нищо. дори веднъж седмично ходех на сладкарница, за да не ми става фикс идея. ако си на гости и те почерпят парче баница хапни, няма да умреш. но си изчисти къщата от всякакви лакомства, за да не се изкушаваш.
мисълта ми е режима си на хранене трябва да промениш, а не да спазваш диета, написана от някой смешко. да не говорим, че всеки организъм е различен. трябва да намериш оптималния режим за теб. на мен например месото не ми понася, и въпреки че ям доста въглехидрати, отслабвам. просто ограничавам калориите. ама при други ще има обратен ефект.

но според мен най-важното за успеха е да си намериш работа, с която да си толкова заета, че да нямаш време да мислиш за ядене. стоиш ли вкъщи, ако ще и да се скъсваш от аеробика, със сядането пред телевизора веднага ще ти мине през ума какво да похапнеш

хм сетих се и друго - на мен винаги ми е бил нужен и стимул в смисъл дали ще е нова дреха, нова любов, или нещо друго...трябва да го има. при мен голяма роля изигра шока първия ден на лекциите от втори курс видях колежка, която в първи курс се търкаляше, а сега беше като манекенка за две месеца беше свалила 25 кг. само на минерална вода, моркови, ябълки и всеки ден по два часа аеробика...то хуу ма й окапа косата, спря й цикъла...луда работа толкова бързо сваляне е много вредно за организма. оптималното е по килограм на седмица, не повече. сваляш бавно, свикваш през тия месеци да се храниш по малко и без вредни неща, вече не ти и липсват, и така после си ги задържаш. щото с тия 2-3-месечни диети се ограничаваш, постигаш резултат, и като се успокоиш нападаш всичко, което ти е липсвало
та така, като видях колежката, сложих няколко ябълки в чантата, и така ходех на лекции. сигурна съм обаче, че ако не бях заета там по цял ден първите 10 дни, нямаше да успея. защото до него момент бях свикнала да ям постоянно и по много, в един момент като седиш и си пийваш само водица, е доста трудно. огладнявах зверски, ама докато ни пуснат в почивка, то вече ми беше минало. дори съм забравяла да си изям ябълките, дето ги носех. а първите дни както добре знаем всички, са най-трудни

оф егати поста написах ако те интересува нещо от личен опит, питай ако имаш нужда от шок, мога да ти помогна с 2-3 мои снимки

успех
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd November 2008, 12:18
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Бимбе,ще е хубаво ,ако пожелаеш да споделиш снимките тук,определено всички имаме нужда от мотивация и шок.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd November 2008, 12:28
Аватара на liliyy
liliyy liliyy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 9
По подразбиране

Ох,как искам да щракна с пръсти и да променя мисленето си! Не,знам, не мога.Сигурно си мислите:'Тая пък колко мнения иска да чуе още,за да разбере,че е в гршка?"И сигурно сте прави.Аз съм от тези,които искат резултати.Не ги ли виждам се отказвам.Както вече споделих била съм на тази диета и тя ме доведе до 72-73кг,които за моята височина и структура са добре.В никакъв случай не ги качих след 2 месеца.Никога през живота си не съм била толкова отчайващо ДЕБЕЛА колкото сега.Аз задържах килограмите си повече от година.След това обаче последва главозамайването"Аз вече съм си ок,мога да се тъпча със течен шоколад в промишлени количества"Да,ама не.И започнах бавно да губя форма.БАААВНО...Но фатално.И когато се усетих беше много късно.Килограмите за сваляне бяха толкова много и предишната ми форма беше толкова илюзорна и далече,че аз продължавах да плюскам,за да се наказвам какво мекотело съм.Когато един ден пробвах едно сако пред моя приятелка,тя възкликна:"Ама ти си напълняла с половин метър"...И знам кое е правилното,но знам,че няма да го издържа.Не ме съдете.Нужна ми е подкрепата ви!!!Защото кой друг освен човек със същите "болки" може да откликне?Мислех да започма с режима на Дюкан,гледах снимки на отслабнали момичета,жени и това ме зареди. Но беше за кратко.Как да спазвам режим 1 година или повече???Ще го прецакам.И тогава ще е по-зле.Ще съм загубила време и най-вече надежда.И пак ще залегна над вафлите ,шоколада и фъстъчките.Искам да се видя отслабнала пък тогава ще видим дали ще ги кача.Когато съм се опарила веднъж едва ли ще посегна пак към огъня.Надявам се поне.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имамдасвалямкилограма
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:21.