IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1521  
Стар 5th May 2009, 10:04
Аватара на LORA-Di
LORA-Di LORA-Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: България
Мнения: 22
По подразбиране

Здравейте!
Има ли някой,който да е опитал да отслабне само със свеждане до
минимум на мазнините и въглехидратите в храната(без броене на
грамове и калории) Какви са резултатите
Ще бъда много благодарна,ако ми отговорите .
Отговори с цитат
  #1522  
Стар 5th May 2009, 13:36
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Определено се отслабва. Друг е въпросът дали последствията ще ти харесат.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1523  
Стар 5th May 2009, 20:23
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LORA-Di
Здравейте!
Има ли някой,който да е опитал да отслабне само със свеждане до
минимум на мазнините и въглехидратите в храната
(без броене на
грамове и калории) Какви са резултатите
Ще бъда много благодарна,ако ми отговорите .
В грешка си, освен мазнините и въглехидратите, трябва да изключиш и белтъците от менюто си ... А, да, и водата
Отговори с цитат
  #1524  
Стар 5th May 2009, 22:33
Аватара на LORA-Di
LORA-Di LORA-Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: България
Мнения: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
Определено се отслабва. Друг е въпросът дали последствията ще ти харесат.
Благодаря за отговора.Обаче не ми стана ясно какви(явно неприятни)
последствия имаш предвид.Практикувала ли си такъв режим на хра-
нене?
Отговори с цитат
  #1525  
Стар 6th May 2009, 12:49
Аватара на LORA-Di
LORA-Di LORA-Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: България
Мнения: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
В грешка си, освен мазнините и въглехидратите, трябва да изключиш и белтъците от менюто си ... А, да, и водата
Мила hatred,стресна ме с този сарказъм .
Сбърках ли нещо
Отговори с цитат
  #1526  
Стар 6th May 2009, 18:17
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Ще сбъркаш, ако изключиш и мазнините, и въглехидратите. Лично мнение
Отговори с цитат
  #1527  
Стар 6th May 2009, 19:55
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Ще сбъркаш, ако изключиш и мазнините, и въглехидратите. Лично мнение
А така, и много правилно, ама и ти си за бой.
Отговори с цитат
  #1528  
Стар 6th May 2009, 21:19
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

maika, от дистанция винаго е по- лесно, знаеш
Отговори с цитат
  #1529  
Стар 7th May 2009, 12:33
Аватара на LORA-Di
LORA-Di LORA-Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: България
Мнения: 22
По подразбиране

Здравейте!Трябва да внеса някои пояснения за себе си и своята история.Пред вас стои типична жертва на "гладни диети".От както се помня,с кратки интервали,аз съм непрекъснато на някаква диета.Всичко започна от няколко(под 10)излишни килограма,които имах в детско-юношеската си възраст.Сега,разглеждайки старите си снимки,си давам сметка,че този проблем щеше да се разреши с ограничение на сладките и тестените храни(но в никакъв случай пълната им забрана),в процеса на израстване.Стана така,че близките ми(семейството) не намериха подходящия подход(не ги виня,но това е факт).С фокусирането на вниманието ми върху тези излишни килограми,ме накараха да се чувствам много дебела и РАЗЛИЧНА от другите деца.Някъде около 14 годишна възраст започнах с "гладните"диети.Много скоро след всяко сваляне на килограми,аз ги качвах,но с "лихва".С лекота,като някакво палто,свалях и намятах по 20 и повече килограми.И така през целия ми досегашен живот се редуваха "дебели" и "слаби" периоди.Сега съм в един от "дебелите",който започна след раждането на сина ми и продължи дълго.Причината е,че стигнах ниво на абсолютна убеденост в това,че е ФАТАЛНА ГРЕШКА да гладуваш,ако търсиш трайно отслабване.
Но как да изляза от създалото се положение?Опитах с просто ограничение на количествата на храната.Резултатът е постоянен терзаещ глад и незадоволителна редукция на тегло.Познавам лично много хора,които са постигнали страхотни резултати с диетата на Пиер Дюкан,но никак не ми харесва изключването на зеленчуци в определени етапи(а и задължително следващата обстипация доказва вредата от това).Най-разумна и здравословна ми се струва системата на хранене,наречена Зоната.Но смятам че е трудно дълго време да теглиш всяка порция и да съблюдаваш точни часове за хранене.Осъществимо е за период от време,даже дълъг.Но аз търся начин на хранене за цял живот,при който да не мисля непрекъснато за храната си,но и да постигна и задържа идеално тегло.Така стигнах до идеята да използвам само ПРИНЦИПА НА ЗОНАТА.А той,както аз го схващам е:достатъчно количество протеини;достатъчно количество въглехидрати НО основно идващи от нисковъглехидратни зеленчуци и малко плодове;силно редуцирани количества мазнини и то само нерафинирани растителни.От няколко седмици се храня така.Определям на око количествата храна,която поемам,не следя по часовник кога да се храня.Оставям тялото ми и ежедневният ми ритъм сами да определят тези неща.Резултати:чувствам се чудесно,с повишен физически и психически тонус;отслабвам като съдя по дрехите си(на този етап не смея да се претегля,тъй като знам,че редукцията на килограми е по-бавна и се страхувам да не се разочаровам);изпитвам лек глад,но не нетърпим,по-скоро възбуждащ;не изпитвам глад за сладки неща,а когато ми се яде сладко,малко ягоди ми стигат(нещо,което би било смешно при предишния ми начин на хранене).Чувствам се НОВ ЧОВЕК.Безпокои ме едно нещо.Дали при всички тези хубости на този режим,аз ще успея и да отслабна до идеалното си тегло.
От това,което прочетох в този форум,разбрах,че тук си дават среща много интересни и опитни в борбата за здраве и красота хора.Предположих,че едва ли аз ще съм първата,която спазва подобен режим на хранене.Надеждата ми беше да намеря някого,който вече е минал по този път,или е по-напред от мен.Светлият пример на такъв човек би ми подействал много вдъхновяващо!
Поздрави на всички от компанията!
Отговори с цитат
  #1530  
Стар 7th May 2009, 18:08
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

LORA-Di, колкото и въздухарски да прозвучи, според мен самата ти нагласа ти гарантира успех. След като гледната ти точка е на човек, който търси своя здравословен режим за цял живот, а не просто крайна диета за една седмица, усилията ти няма как да не бъдат възнаградени.

Май имаме сходни схващания за Зоната. И аз много я уважавам и я възприемам като най - здравословната концепция за хранене. Но признавам, че за да я спазва прецизно, човек трябва да се сдобие със златарска везна и да си монтира калкулатор на стената в кухнята Много е маниакално. Никак не е подходящо за цял живот. Да не говорим, че никога не можем да знаем със сигурност колко точно въглехидрати или мазнини се съдържат в това, което ядем. Данните на опаковките често са откровено лъжливи, а в табличките - статистически усреднени.

Но тайната на правилното хранене действително е в баланса между въглехидрати, мазнини и протеини. Много си права: достатъчни количества от всеки компонент.

Според мен няма как да не постигнеш желания резултат, особено ако включиш и някаква физическа активност.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отслабнахкгзамесеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:13.