IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #481  
Стар 26th October 2008, 11:05
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аз ще продължавам да ви го натяквам, да не се оплаквате после, че никой не ви го е споменал. Дори вече няма да си правя труда да обяснявам защо и как, просто - НЕ е нормално и НЕ е здравословно и изобщо си прецаквате най-малко храносмилането, след като приемате 5 дни само протеин на прах. Забележете, че ви го казва човек, който е изпил поне 100 кг протеин през живота си.

От друга страна, нямаща нищо общо с протеините - някой от вас не е ли чувал, че бързото сваляне на килограми е вредно ? Всичко, което води до бърза промяна в тялото е ВРЕДНО, няма значение дали говорим за надебеляване или отслабване. Прочетете и надписа на всяка една кутия с протеин или друга хранителна добавка - продуктът не е заместител на разнообразно хранене!

От 3-та страна, чисто психологически, прибягването към такава диета просто показва слаба воля от страна на клиента. Бавното и нормално отслабване е сигурно, докато това дори не е отслабване. За 5 дни тялото изгаря определен брой мазнини и това е, като естествено после ще си ги върне поне половината. А отделно за 5 дни не можете да очаквате каквото и да е, само разлика в КАНТАРА, не във визията. Все едно за 5 дни да качите толкова много килограми, че да се промените забележимо визуално - невъзможно е.

И поне да дам съвет на някой, който се тъпче с витамини - витамини от групата В и С са несъвместими, не може да се приемат заедно в 1 прием, взаимно си пречат. Също си пречи магнезия с калция. Приемането на допълнителни витамини и минерали изобщо не е безвредно и щом сте решили да се тъпчете, прочетете малко информация по въпроса, защото тоя пост не го пиша от да си нямам работа, а понеже просто не мога да преглътна нереалната наивност на много от хората. Защото това е равно само на наивност на едно дете - дай му играчка да си играе. Само че здравето и тялото не са играчка, както се досещате мен едва ли ми пука дали сте здрави и не ви казвам тея работи, за да ви дразня, а за да се замислите сами за себе си. Изгледа отвън може да е хубав за 1 година, но отвътре ще изглеждате по друг начин.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #482  
Стар 26th October 2008, 11:15
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #483  
Стар 26th October 2008, 11:21
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Няма нищо да му стане. Аз си нося по 2-3 кутийки на работа и в една чаша добавям протеин и вода
Ще му стане и още как, протеинът не трябва да престоява много време във вода - прави се и се пие.

А и щом не си чувала Genesis, за какво става въпрос изобщо...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #484  
Стар 26th October 2008, 11:35
Аватара на Honeyed
Honeyed Honeyed не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 44
По подразбиране ...

Не вяравм , че 5 протеинови дни могат кой знае колко да ти повлиаят на здравето , като цяло .
И ако не си виждал промяна в човек за 5 дена , аз съм виждала и в двете посоки .
Отговори с цитат
  #485  
Стар 26th October 2008, 11:56
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

То не става въпрос само за тези 5 дни... ние постоянно тероризираме тялото си.
Отговори с цитат
  #486  
Стар 26th October 2008, 12:14
Аватара на Honeyed
Honeyed Honeyed не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 44
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
То не става въпрос само за тези 5 дни... ние постоянно тероризираме тялото си.

В случая става въпрос точно за тези пет дни .
Защо измествате темата .
Тук се прави точно такъв опит , който при това си е намерил своето приложение и е изпробван .
Спазва се веднъж на половин година примерно , когато ти трябват някакви по бързи резултати и искаш малко да раздвижиш нещата .
__________________
Everybody wants to quit. It is okay to want to quit. It is just not okay to quit !
Отговори с цитат
  #487  
Стар 26th October 2008, 12:26
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от Honeyed
Не вяравм , че 5 протеинови дни могат кой знае колко да ти повлиаят на здравето , като цяло .
И ако не си виждал промяна в човек за 5 дена , аз съм виждала и в двете посоки .
Аз също за 5 дни съм променяла теглото си с до 5кг. някъде,но това не е обективно,защото това са ми в рамките на вариращите килограми...Тялото ти "помни" и минимумите ,и максимумите,затова не си мисли,че след тея 5 протеинови дни няма много бързо да се възстанови почти еквивалентно на старото тегло. Неслучайно Иванин ти е дал съвет ,че е по-добре да стане по бавния начин,защото така се избягва риска от възвръщаемост с промяната в тези минимални и максимални килограми. Аз с години се старая да нормализирам теглото си и чак тогава да пристъпвам към диети за отслабване,засега се получава в рамките на около 5кг. са ми минималното и максималното,също така ,ако реша да отслабна до минимума ми за момента,разбира се,че трябва след това да остана "там" определено време,за да смъкна малко границата и да запазя по-ниското тегло.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #488  
Стар 26th October 2008, 13:43
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Бързай бавно
Отговори с цитат
  #489  
Стар 27th October 2008, 12:16
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Здравейте,
Honeyed, протеинът е идеален и става, има много видове PVL GOURMET, няма да ти писнат Аз съм им голяма фенка, особено на двата вида ванилия.

Ivanin, мислиш ли, че не знаем, че трябва да сваляме бавно и здравословно и с разнообразно хранене, но тук темата е друга и може да не налагаш цензура. Може да се хванем на бас, че аз съм изпила не малко протеини, било то и различни от Genesis.

Не искам да ме разбира никой погрешно, според мен най-доброто средство за отслабване е НВД. А за поддържане на килата НВД, РБД и много спорт и движение изобщо. Не казвам, че това с протеините е панацея, но който е решил може да пробва. И пак ще се повторя тези 5 дни могат да са старт на едно НВД примерно. Далеч съм от мисълта, че трябва да се стои 5 дни на протеини, после да се тъпчеш и пак протеини. НО аз попаднах в супер застой, имах и хормонални причини и си позволих и хапване, и стана ужас, НВД-то спря да ми помага. И направих протеинов старт, това беше моят начин да се върна към здраволовното хранене след това. За мен беше и изпитание на волята, освен това, Ivanin, може да прочетеш в T-nation за Velocity DIet. Няма да кажа колко дни издържах на протеини, защото ще почнат критиките, пък и някой може да се гътне (но дните са доста), но няма да ги спомена, защото вече моето е опасно. Следователно от личен опит ще кажа, че за 5 дни, никой няма да прерита, пък и физиологически ще му е по-добре, с по-малък товар. Хайде лека.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #490  
Стар 30th October 2008, 22:10
blo0dangel blo0dangel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1
По подразбиране

здравеите
аз също реших да я пробвам тази диетка с протеина и се посъветвах с една от инструкторките във фитнеса които посещавам. Тя ми обясни че повече от 4 дни не е препоръчително да не се приемат въглехидрати, иначе няма нищо лошо
Та аз съм на протеинчета от 2 дни и съм свалила 4кг
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: задни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:47.