IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd November 2009, 22:14
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране Отслабване и родителски натиск

Момичета мислех да пиша в общата тема, но истината е че вече не знам какво да правя и имам нужда от съветите на всички ви....

та проблемът е майка ми- в последните две-три години, когато напълнях, тя непрекъснато, нон-стоп ми говореше за килограмите ми, как трябва да отслабна, как съм се занемарила и как съм приличала на лоена топка и на лелка. Когато се виждахме с мои или нейни познати тя ме представяше с името ми и факта че съм дебела!! Не, буквално- първото и изречение беше че съм дъщеря и, а второто- че съм напълняла и трябва да отслабна. Хората срещу нея се усмихваха кой с пренебрежение, кой с пресмех, кой с чисто неудобство, а аз потъвах в земята от срам.

Сега, когато съм на диета вече трети месец, тя нон-стоп ми се кара по телефона че не съм яла ориз и картофи, че трябва да спра диетата и да се храня нормално, да не съм я ядосвала и да не съм се инатяла... Майка ми е доста властна жена и е доста инфантилна, така че, моля ви, дайте ми идея какво да правя и какво да и кажа.... вече започва да ми писва многжо сериозно. Та тя първо ме унижаваше пред всичмки заради килограмите ми, а сега иска да спра диетата!! Защо- за да може пак да ме унижава ли??

Съжалявам за патоса, но преди малко пак говорихме и направо откачих........
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd November 2009, 22:30
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Sine, аз майка ми винаги съм я приемала като равна. Колкото и странно да звучи ние сме равни, без значение опит и възраст. Колкото тя е човек, толкова и аз съм. Караме се, нармално е и то за глупости, но винаги сме се разбирали с един поглед. Моят съвет е да поговориш сериозно с нея и да й кажеш да не се меси в твоите решения. Аз винаги съм се вслушвала в съветите на майка ми, но съм изключително самостоятелен човек и понякога съм взимала и грешни решения сама. Нормално е. Всеки греши, както казва баба ми - всяка поука е била някога грешка
Но дори и да ти е майка, не позволявай унижение в никакъв случай! Продължавай в същия дух! Какво значи да е властна? Ами ти не си ли властна? Всеки човек сам гради и определя съдбата и важните решения в живота
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd November 2009, 22:40
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Хмм... под властна разбирам майка ми да определя какво ще облече баба ми и когато баба ми не облече това, което майка ми иска, тя да се сърди.... и да се сърди, когато аз не облека това, което иска. Под властна разбирам въпроса "имаше ли момчета в дискотеката и танцува ли с тях" а посмей да кажеш да и виж какво става. Като казвам властна, имам предвид точно това- властна. И едно ужасно чувство за вина когато не изпълня желанията и, защото тя е като дете- иска всимчо да е по нейния начин и ако за да спечели даден спор трябва да извади аргумент от преди десет години, тя ще го направи или ще седне да реве в някой ъгъл. Затова питам- какво точно трябва да и кажа... наистина не знам какво. Това е нещо, което ще изпълня докрай, но не искам през времето, когато съм на диета, майка ми да ми нарежда как и съсипвам нервите и как щяла да се раболее заради мен(а тя си е вече наполовина болно зцащото не снпи по цяла нощ, в чуждса държава е и нервите и са наистина абсолютно разбити...) Какво да правя.....?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd November 2009, 23:32
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Първи вариант- говори с нея открито,както си го казваш тук.Тя не е някакво "създание от ада". Но това е трудна работа,по телефона.
Втори вариант- щом е в чужбина, и спестявай някакви неща от диетата ти.Подтиквам те към лъжа
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd November 2009, 23:50
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Ох... и аз си мислех да я лъжа, но това е толкова важно за мен.... не искам да я лъжа, искам тя да споделя радостта ми....

А иначе ако и кажа тия неща, които пиша тук, тя няма да ми проговори до живот- много е чувствителна.... тя е просто нечовешки чувствителна...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd November 2009, 23:59
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

абе, зарежи ги тия диети
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th November 2009, 00:00
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
А иначе ако и кажа тия неща, които пиша тук, тя няма да ми проговори до живот- много е чувствителна.... тя е просто нечовешки чувствителна...
Следователно пак я лъжеш
Как грубо звучи от твоята уста (думата "лъжа"), аз я казах по-нежно.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th November 2009, 00:00
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Ех, кажи ми го това пак след три месеца- тогава ще те послушам :P
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th November 2009, 00:01
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
А иначе ако и кажа тия неща, които пиша тук, тя няма да ми проговори до живот- много е чувствителна.... тя е просто нечовешки чувствителна...
Следователно пак я лъжеш
Как грубо звучи от твоята уста (думата "лъжа"), аз я казах по-нежно.
Хм.. може би... но тя е с разбити нерви, гледам когато мога да я щадя. Но това наистина е важно....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th November 2009, 00:48
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
Втори вариант- щом е в чужбина, и спестявай някакви неща от диетата ти.Подтиквам те към лъжа
Това не го мисли, не я слушай
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отслабванеродителскинатиск
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:29.