IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1321  
Стар 12th February 2009, 20:02
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Не се отпускай, защото си постигнала резултати. Това трябва да ти е стимул. Аз правя същата грешка... идва ми апетита като сваля 1-2кг.
Отговори с цитат
  #1322  
Стар 12th February 2009, 21:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Често попадам на темата "Какво ви се яде в момента" в Общите. Не мога да се сетя за нищо друго, което да ми се яде, освен ядки Вчера купих от суровите микс... Страхотия Пробвах да изям 10. Видяха ми се малко. Реших за още 10 и в един момент вече обърках бройката Е, спрях се, но наистина са голяма краста
Все пак, kaija, аз не бих се мъчила, з'то знам, че ще изям няколко други неща, за да не ям лещници (например) и накрая пак ще си хапна. Ако не си хапна, ще ги мисля...
Изпитвам и аз някакъв въглехидратен глад от 2-3 дни. Дали е от студеното врме...
Отговори с цитат
  #1323  
Стар 12th February 2009, 22:02
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
kaija: Другата идея ми е да почнеш да си мериш всички дрехи и да гледаш колко хубаво ти стоят в огледалото. Пробвай!
Това изключително много помага Engel, много е хубаво, че ме подсети за него.

kaija, супер е да си на "собствен" режим. Колкото и самонадеяно да звучи понякога за околните, според мен това е ключът към трайния здравословен хранителен режим. Човек обича да има активно участие във вземането на решения. Дори само психологически няма как да издържиш повече от две седмици да четеш точно какво трябва закусваш, обядваш и вечеряш според някой друг. Колкото и да е безгранична неговата мъдрост

Не се тревожете толкова за ядките. kaija, ти не клониш ли към НВД ? За aniK знам със сигурност... Доколкото съм чела по - сериозното ограничаване на ядките се препоръчва най - вече в режимите, в които преобладават въглехидратни източници ...

А и може 100 гр. лешници да са 600 ккал, но това засища за цял ден. Е, при мен е друго - аз ако не изям поне 600 - 700 грама плодове, все едно не съм живяла този ден
Отговори с цитат
  #1324  
Стар 12th February 2009, 22:09
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Изпитвам и аз някакъв въглехидратен глад от 2-3 дни. Дали е от студеното врме...
Може да е от студа, действително Както споменах в тази тема, сега чета препоръките на д-р Дюкан как да превърнеш студуването в мощно средство за отслабване Извън шегата, не подозирах, че терморегулаторната система е толкова голям консуматор на енергия ... Предполагам, че се набавя най - вече от въглехидратни източници ...

Като стана дума за това кой какъв глад го гони, мен ме гони изварен глад Днес изядох 250 гр. "Мероне". Много ми допада на вкус, но маслеността и е малко съмнителна. Здравословната извара по правило трябва да е гадна Чак ме обзема маниакалната мисъл да занеса извара за изследване в БАН Смейте ми се, но вчера се оплакваха по bTV, че си нямат работа. Ще има намеря

За протокола: въпросната извара, десетте бадема и закуската от овесени ядки са единствените храни, различни от салата и плодове, които ядох днес, така че не се чувствам прегрешила. А и плодовете бяха основно ябълки и грейпфрути ...
Отговори с цитат
  #1325  
Стар 13th February 2009, 08:17
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Hatred, аз храни като извара, чисто пилешко, риба и т.н. хич не ги боря. Нямам никакви угризения, когато ги ям. На твое място повече бих се ограничавала от тези трици, овес и всякакви други "за животни", но съм привърженик на НВД, знаеш С твоя ръст и начина ти на хранене, си перфектна

Много ми е интересно от какво правят изварата в заводите. Знам, че едно време я правеха от суроватката, но от нея излиза много малко, та се чудя с какво ли я "подкрепят"

Ще погледна какво казва Дюкан за студуването (хич не го уважвам аз този търгаш - да препоръчва нЕкви си Степчета и Кола-Лайт ). Аз например знам отдавна, че яденето на студена храна и пиенето на студена вода е по-добро за диети, з'то организмът хаби енергия да ги стопли (доста елементарно се изразих )
Отговори с цитат
  #1326  
Стар 13th February 2009, 08:25
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

И аз съм се чудила как правят изварата - явно на всичкото отгоре всяка фирма си има собствена технология, защото различните марки извара са много различни една от друга на вкус, консистенция ... все едно не става дума за един и същ продукт

Прочети теориите на Дюкан за отслабването чрез студуване - аз много се смях За мен е неразбираемо как диетолог може да ти препоръчва да смучеш лед, подсладен с аспартам, за да изгориш 60 ккал дневно, вместо да те насърчи просто да потичаш например
Отговори с цитат
  #1327  
Стар 13th February 2009, 09:23
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Добро утро, момичета!
Не съм писала от известно време, че доста се излагам напоследък.
Снощи беше върхът, като пих бира с чипс. Трябва да почна по-сериозна диета. От днес съм 5 дни на протеини- не синтетични, а истински. До колкото може да се вярва на млакото и изварата за протеиновия състав, който е на етикетите им. Моята извара е на Маджаров и е супер вкусна, което значи , че сигурно никак не е диетична. Пише 85 калории на 100 грама
За сега пия мляко с нес и ще гледам да съм стриктна..
Усмихнат ден!!!
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1328  
Стар 13th February 2009, 09:47
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
Добро утро, момичета!
Не съм писала от известно време, че доста се излагам напоследък.
Снощи беше върхът, като пих бира с чипс. Трябва да почна по-сериозна диета. От днес съм 5 дни на протеини- не синтетични, а истински. До колкото може да се вярва на млакото и изварата за протеиновия състав, който е на етикетите им. Моята извара е на Маджаров и е супер вкусна, което значи , че сигурно никак не е диетична. Пише 85 калории на 100 грама
За сега пия мляко с нес и ще гледам да съм стриктна..
Усмихнат ден!!!
Винаги, когато съм купувала извара на Маджаров е била кисела Може би всичко опира до съхранение. Аз на последък много разпитвам кой каква извара ползва, но нещо не искате да споделяте опит

goldish, успех
Отговори с цитат
  #1329  
Стар 13th February 2009, 10:02
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Пършевица. И гледам да е твърда иначе не я купувам. Веднъж във Фантастико упорито си купувах от старата партида, въпреки че вече бяха заредили следващата (по-срока на годност се ориентирам ), защото новата ми се виждаше водниста. Четох някъде, че истинската изваря трябва да е рохка, да седи на леки бучки, да не е пихтиеста.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #1330  
Стар 13th February 2009, 10:02
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

По принцип изварата се прави от суриватката (цвик), като се вари, добавя се някаква киселина (напр.малко кисело мляко) и тя се пресича. Таз извара е супер диетична, но има вкус на дървени стърготини. По тази технология се получава доста малко като количество.
В къщи правим изварата от прясно мляко - слага се на котлона, добавя се малко кисело мляко (или друга киселина, чела съм за оцет или лимонов сок), внимава се да не заври, а само да се вдигне отгоре. Ако заври, става една стипчива и разпръсната. Като изстине се обира гъстото (пресеченото). Тази извара не е диетична, но е ултра-мега вкусна. Правила съм я, когато в къщи се позадържи прясно мляко и има опасност да е леко вкиснато В момента имам предвид единствено домашно мляко . Както съм споменавала, баща ми има козичка
Хич не знам в заводите как я правят Сигурна съм че има сумати добавки.
hatred, за Дюкан нищо няма да казвам
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:55.