IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th June 2011, 13:30
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране Тъжна тема!

Старостта

Мислите ли за нея? Страхувате ли се от нея? Кое, свързано със остаряването, ви притеснява най-много?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th June 2011, 13:40
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Притесняват ме най-вече физиологическите аспекти на остаряването.

Бръчки, целулит, виснала кожа, старчески петна..

Разбира се, приеснявам се, че времето лети и няма да намеря достоен баща на децата си и към 35+ ще трябва да прибегна до спермо-банка... :/

Притеснявам се също, че професионалното ми развитие зависи много от моята възраст, ама нищо не мога да направя по въпроса с възраста, мога да работя само по развитието си пък когато му е времето..

Обаче сега да ми предложат да ме върнат на 18... ДА! Но само, че с този ми акъл. Иначе мерси!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th June 2011, 13:49
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Всъщност мисля, че малко повърхностно се изказах..

Основните притеснения относно остаряването са свързано със смърта. Тялото не реагира по същия начин, не се възстановява със същите темпове.

Емоционалния аспект е по-осбена тема.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th June 2011, 13:58
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз гледам на нещата от позитивна гледна точка. Връщайки се назад в детските си години (преди около 156 години) си спомням как определях майките на връстниците ми като "лелки". Сега нещата са се променили драстично. Не случайно има една модерна фраза "50-те са новите 30".

Това, което ме притеснява във връзка с остаряването са по-скоро болести, за които все още няма лек или трябва да бъдат хванати в ранен стадий. Имам и семейна обремененост и единственото, което мога И правя е редовни профилактични прегледи. Не бива да се плашим от старостта, трябва да живеем!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th June 2011, 14:01
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Вероятно има много различни аспекти и ъгли, от които да се погледне към темата.

Аз лично се опитвам да гледам малко по-философски на нещата и да, притеснява ме остаряването.
Чисто физическото износване на тялото, съпътстващите го болести, загуба на физически тонус и енергия, загубата на близки хора по пътя на стареене... и толкова още много други неща.

Но понеже това е изцяло неизбежно и ако искаш да живееш по-дълго трябва да минеш и през този период, то смятам, че и той като определен етап от живота има своите плюсове.
Въпрос на нагласа и житейски мироглед.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th June 2011, 14:15
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Лиле, кой ти говори за 50, че те ей ги къде са

Страх ме е, че няма да мога да се грижа сама за себе си и ще стана зависима от другите, ще бъда в тежест на близките си...

Затова смятам, че мястото ми на една определена възраст е в стачески дом, така хем ще съм сред хора със сходни съдби и проблеми, хем няма да чакам някой да дойде да ми обърне внимание...
Страх ме е, ако не съм на себе си, ако съм просто обвивка (и то смачкана)...а духът го няма...и единственото ми занимание е да чакам смъртта.

Последно редактирано от emiko : 16th June 2011 на 14:17
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th June 2011, 14:24
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

дам, никой не знае колко му остава още- може и изобщо да не я стигнем тая старост... а човек е на толкова - на колкото се чувства. Имам приятели на моята възраст живеят по-застоял живот и от старци, имам и доста възрастни , които се любюват и живеят пълноценно всеки следващ ден. .. истината е че това е неизбежно, естествен ход на нещата, важното е да ценим това, което ни се дава, а когато усетим, че наближава момента на смъртта да свикнем с мисълта, че просто събличаме една дреха за да отидем другаде/ аз поне така си го обяснявам/ .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th June 2011, 14:25
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Казвам 50 като част от процеса по остаряването Емка, защото жените сме склонни да истерясваме по този повод (пък и мъжете)

Последно редактирано от lily.ana : 16th June 2011 на 14:51
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th June 2011, 15:07
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

И за старостта и за смъртта мисля, даже прекалено често.
Не знам да има човек, който да не е устроен така. Не можеш да избягаш от тези мисли. И когато се замисля винаги се сещам за една мисъл на Сартър, че хората се раждат за да умрат, а през останалото време най-много мислят за смъртта или нещо такова. И след това автоматичната идва следваща мисъл е "прав е"... и така май май ще е до края
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th June 2011, 15:40
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Мани го този жабок кривоок. Много мислил, па после взел че се и самоубил. Голямо геройство.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен

Последно редактирано от LUCKY Dancing Queen : 16th June 2011 на 15:45
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тъжнатема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:31.