IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #421  
Стар 10th March 2010, 11:34
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
ще ме умориш с тази твойта япония- аз да си призная по въпроса за японците съм гола вода

А специално за Begemot ще кажа.
Да вярно е, че аз не исках да живея в България. Аз не мога да променя действителността в България- тя обаче може да промени мен.
Някой беше казал веднъж:
Господи дай ми силата и смелостта да променя това, което може да бъде променено. Дай ми хладнокръвието да приема нещата, които не могат да бъдат променени, такива кавито са. И дай ми мъдростта да различавам едните от другите!
А един друг беше казал: Плъховете напускат първи потъващия кораб.
Отговори с цитат
  #422  
Стар 10th March 2010, 11:39
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

защото първи усещат, че корабът потъва. Да не мислиш, че хората ще седят и ще зяпат как им потъва кораба, само за да не са като плъховете
Отговори с цитат
  #423  
Стар 10th March 2010, 11:43
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

или по-скоро плъхът си мисли:
"леле, корабът потъва!
Аз мога ли да поправя корабът? - не мога
някой от кораба интересува ли се дали аз ще остана на кораба или ще го напусна? -Не
Тогава какво ме задържа на скапания кораб?
Отговори с цитат
  #424  
Стар 10th March 2010, 11:45
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Подозрително добре осъзнаваш мисловния процес на плъховете.
Отговори с цитат
  #425  
Стар 10th March 2010, 11:45
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

"Липсата на спасителна лодка" - казал 1 плъх на Титаник.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #426  
Стар 10th March 2010, 11:47
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Пини, много хубава мисъл. За съжаление, ти не различаваш едните от другите, след като си убедена, че не можеш да промениш България. Можеш, и още как, дори и да си на хиляди километри.
Съгласна съм с теб принципно, че навсякъде липсва гражданско самосъзнание, но нека не забравяме, че в някои периоди се заражда таково, имам предвид 60-те и 70-те години, когато всъщност във всички капиталистически страни работническите движения постигнаха много. Тогава хората са излизали по улиците и точно това е довело до постигнатите резултати.

Иванин, много ми е интересно къде им е гражданското самосъзнание на японците Честно, да си робот-роб, произвеждащ телевизори за някоя компания, работейки по 15 часа на ден, с пълна липса на личен живот, ти считаш, че е гражданско самосъзнание? Аз му викам абсолютно промит мозък.

Нещо ни се разминават вижданията за Япония.

За мен гърците имат гражданско самосъзнание, защото не са съгласни правителството им да налага закони, превръщащи ги в роботи.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #427  
Стар 10th March 2010, 11:48
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

да преположим че плъхът не е достатъчно могъщ, за да поправи кораба, но има достатъчно акъл за да си направи спасителна лодка от подръчни материали.
Отговори с цитат
  #428  
Стар 10th March 2010, 11:51
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Strangе, аз не съм визионер като теб. На теб оставям да буниш масите- като Васил Левски.
Отговори с цитат
  #429  
Стар 10th March 2010, 11:53
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Strangе, аз не съм визионер като теб. На теб оставям да буниш масите- като Васил Левски.
Така е, има и по-приятни занимания, като това да крадеш шоколадите на бедните мармоти.
Отговори с цитат
  #430  
Стар 10th March 2010, 11:57
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не е до могъщество, просто мозъкът винаги се включва, когато трябва да спасяваш собствения си задник, а не задниците на всички, от тук идва невъзможността да поправиш кораба, но да си сътвориш сал и да избягаш, което е и по-лесното и по-сигурното за теб самия. Което си е егоизъм, в което няма нищо лошо

strangenick2, на теб ти се разминават вижданията за японците, тъй като там по малко комунистически модел самите работници дават идеи за процеса на работа, времето и изпълнението и тези предложения в повечето случаи се приемат, така се изграждат тази оптимална работа на всички. И са доста далеч от роботи-работници, просто работата трябва да се върши и те го осъзнават. Не е като да си клатят краката тук. Имат национална цел и я следват. Защото ние си губим времето, но някак ми е тъпо да обсъждам японци с някой, който ги смята за роботи и явно не се интересува от тях, че и виждане имал по въпроса. Когато си на работа, ти си на работа, когато си вкъщи, си вкъщи. Тук българите са си вкъщи, независимо къде се намират и правят нищо - независимо къде се намират.
Естествено всяко такова изказаване не се отнася за всички хора, нито е определящо за нацията, ако някой се почувства обиден.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПОЛИТИКА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:37.