IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #471  
Стар 10th March 2010, 16:59
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

А кой е промил съзнанието на типовете с вратовръзки, пак някаква конспирация има Сигурно чичо Скрудж. Но пък и неговото съзнание е промито, значи има някой над него, който от своя страна е с промито съзнание... Обектът с промитото съзнание май се променя заедно с гледната точка, за типовете с вратовръзки (не знам защо намесваме вратовръзките, мен ми харесват) ти си един обект с доста промито съзнание.
А когато данните се определят като "неестествени" , тогава човешкият живот не се свежда до числа и проценти явно. Ако не си съгласна с нещата, защо си плащаш данъците изобщо, спри, прояви гражданско неподчинение, ти подпомагаш системата със своите пари.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #472  
Стар 10th March 2010, 17:01
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Споко, пич, отдавна проявявам гражданско неподчинение. И хич не е толкова страшно, колкото изглежда.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #473  
Стар 10th March 2010, 17:04
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
И хората трябва да започнат да живеят
Защо смяташ, че хората не живеят, а трябва да започнат да го правят?!


За теб щастието е едно, за тези с вратовръзките - съвсем друго, за африканчетата - трето. И дори да ги поставиш в еднакви условия, дефиницията за щастие никога не би могла да бъде една и съща за всички, защото тогава именно ще става дума за роботи...
Тръгнахме от България, а къде стигнахме? И като се замишлиш, навсякъде има проблеми, но и навсякъде има осъзнати хора, които се чувстват щастливи напук на природните, икономически и др. катаклизми
Ти искаш да спреш развитието на човечеството......няма как да стане това. Но помисли само, в която и епоха да се беше родила, щеше ли да намериш време, в което е имало по-малко несправедливост, бедност и нещастие. Едва ли
Това е естественият ход на историята и никой не би могъл да я спре.
Отговори с цитат
  #474  
Стар 10th March 2010, 17:04
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И както има една песен - what if God was one of us, just a slob like one of us, just a strangenick on the bus...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #475  
Стар 10th March 2010, 17:12
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Ти искаш да спреш развитието на човечеството......няма как да стане това. Но помисли само, в която и епоха да се беше родила, щеше ли да намериш време, в което е имало по-малко несправедливост, бедност и нещастие. Едва ли
Това е естественият ход на историята и никой не би могъл да я спре.
Не разбирам, Емико... Как стигна до извода, че искам да спра развитието на човечеството? И какво според теб значи развитие на човечеството?

За някои развитието на човечеството значи да се стъпи на Марс, за мен значи хората да живеят по-добре. И в този смисъл много искам човечеството да се развива. Мен лично не ме интересува дали най-новите телевизори ще са тънки колкото лист хартия, щом като има още хора, които нямат електричество и вода.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #476  
Стар 10th March 2010, 17:41
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Колко пъти да повтарям, че това което за теб е добро, не означава, че е такова за всички останали.
Вече по-нагоре беше казано, че хората са така устроени, след като задоволят една своя потребност, това да поражда желанието за друга. Сега ще кажеш, че това е така, защото хората са с промити мозъци, оставят се да бъдат манипулирани чрез рекламите, например...А защо това се е случвало и във времето, когато са липсвали тези масови оръжия, наречени масмедии? Именно защото това е естесвеното развитие на човечеството, да се развива, да се усъвършенства. Това не значи, че не се развива и в посоката, която теб те вълнува. Твоите сетива в момента, следствие на някакво твое личностно израстване , са станали прекалено чувствителни към несправедливостта, но което за теб е несправеливо, за други е печалба/щастие. Всичко е много относително.
Разбирам те напълно, споделям голяма част от възгледите ти за живота, с тази разлика, че аз не абсолютизирам...
Отговори с цитат
  #477  
Стар 10th March 2010, 19:31
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

И аз да ви разкажа пак една историйка, за която се сетих като четох последните ви постове. Моята дъщеря е в първи клас и в началото на учебната година в час по вероучение ( тук това е задължителен предмет) учителката накарала децата да си изтеглят по една белжчица с има на държава. После според това кой каква държава е изтеглил наредила на масичките им закуска. На някои от тях отрупала масичките, на други дала по-малко, на трети - само по филийка хляб, а на по-голямата част масичката останала празна. Моята явно беше изтеглила някаква африканска държава, защото на нейната масичка нямало нищо. Така учителката нагледно им показала как са разпределени ресурсите на земята.
Тя си дойде разплакана чак раменцата и трепереха - от мъка и от гняв срещу тази несправедливост. Аз по принцип съм икономист , според Иванин съм и егоист- ама кажете как да обясня това на 6годишно дете? Правилно ли беше постъпила учителката все още не мога да си отговоря. Но оттогава- дъщеря ми храна не хвърля и много често споменава децата в Африка
Отговори с цитат
  #478  
Стар 10th March 2010, 19:45
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Пини,настръхнах чак!
.........
Отговори с цитат
  #479  
Стар 10th March 2010, 19:52
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Правилно е било Пини. И на хубаво се е научила дъщеричката ти. Малко сурово ама животът е такъв. Дано нейният не е и от късмет да не се оттърве
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #480  
Стар 10th March 2010, 20:14
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Правилно е било Пини. И на хубаво се е научила дъщеричката ти. Малко сурово ама животът е такъв. Дано нейният не е и от късмет да не се оттърве
дано! От твоите уста(ръце) - в божиите уши!
Интересно е, че децата на тази възраст много емоционално възприемат нещата и съм убедена, че това преживяване дълго ще го помни, миличката
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПОЛИТИКА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:00.