IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th April 2011, 09:21
hotsaucebg3 hotsaucebg3 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 5
По подразбиране Какво е храненето при всекидневна тренировка?

Здравейте! Вече 2 месеца тренирам с дъмбел 10кг(макс.), като почти всеки ден се упражнявам с него около 1-2 часа, както правя и леки сериики от лицеви опори и кофички. 3-4 пъти в седмицата ходя и да бягам на стадиона около 20 мин(4-5 обиколки). Искам да Ви попитам ще може ли да ми дадете някакъв режим на хранене, за оформяне, но без да губя килограми. Кои храни да избягвам, и на кои да няблягам?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th April 2011, 09:05
hotsaucebg3 hotsaucebg3 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 5
По подразбиране

този форум пропадна ли, айде помагайте, че трябва някой да ме мотивира да не ям повече хляб с пържени картофки Между другото искам да отбележа, че трябва да кача маса в бицепса и трицепса, както и трапеца, но без да качвам килограми, искам да съм си както сега, може и малко по-малко .. аа да BMI ми показва, че е 26.

Последно редактирано от hotsaucebg3 : 12th April 2011 на 09:18
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th April 2011, 08:13
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Това да ти направи някой цялостен режим си е сериозна занимавка. Виж поста на Solver: http://www.tialoto.bg/forum/showthre...531#post726531

Ако имаш въпроси - питай.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th April 2011, 09:51
fitnessshop fitnessshop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 43
По подразбиране

Не е добре да тренираш всеки ден, освен ако не правиш по една мускулна група на ден. Мускулите растът докато почиват, а не докато ги тренираш. За да растът трябва да приемаш повече протеин (белтъчини). Яж мляко, месо, яйца, риба, извара, ориз, картофи. Също-така можеш да си вземеш протеин на прах и да го пиеш преди и след тренировка.
__________________
http://dm-fitnes.com/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th April 2011, 10:20
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Първо: Необходим е достатъчен прием на въглехидрати. Ако на мускулите не им достига глюкоза и гликоген, то започва да се разгражда белтък.

Второ: Тялото усвоява определено количество протеини на ден. Има си формула за тази работа (за повече инфо - чичко Гугъл). Ако надхвърляш количествата протеин, по-големи мускули от това няма да направиш. Единствено губиш енергия и товариш храносмилателните органи.

Тука момъка е писал за някакви протеини преди тренировка. Това само той може да си го разбере каква е идеята.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th April 2011, 12:24
fitnessshop fitnessshop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 43
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
Първо: Необходим е достатъчен прием на въглехидрати. Ако на мускулите не им достига глюкоза и гликоген, то започва да се разгражда белтък.

Второ: Тялото усвоява определено количество протеини на ден. Има си формула за тази работа (за повече инфо - чичко Гугъл). Ако надхвърляш количествата протеин, по-големи мускули от това няма да направиш. Единствено губиш енергия и товариш храносмилателните органи.

Тука момъка е писал за някакви протеини преди тренировка. Това само той може да си го разбере каква е идеята.
Момъка е на 36 години, с 18 години стаж в залата и в областа на хранителните добавки, "ВЕТЕРАНЕ"! И по-добре като неможеш да дадеш отговор да не спамиш излишно по темите. Ще ти кажа само че най-важният прием на протеин (аминокиселини) е преди и след тренировка. И вече ако можеш да си го позволиш, сутрин и вечер!
__________________
http://dm-fitnes.com/
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th April 2011, 21:33
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Това че имаш 18 години стаж малко ме интересува. Това не говори, че правилния начин е да се блъскаш с протеини по цял ден. Това няма да направи повече мускули.

Ако си отвориш очите по-широко може и да забележиш, че съм отговорил на човека.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th April 2011, 10:13
fitnessshop fitnessshop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 43
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
Това че имаш 18 години стаж малко ме интересува. Това не говори, че правилния начин е да се блъскаш с протеини по цял ден. Това няма да направи повече мускули.

Ако си отвориш очите по-широко може и да забележиш, че съм отговорил на човека.
Извинявам се за острия език, но ти не си отговорил на човека, тъй-като темата която му даваш е за отслабване с разделно хранене! Също-така видях твоите мнения тук-там по темите, и с две думи никога нищо съществено не пишеш по тях. Много знаещи хора вече не пишат по форумите заради такива псевдо разбирачи като теб. Затова те моля да не си даваш излишно мненията без да знаеш, можеш и да си сигурен в нещо. И чети по-добре заглавието и въпросите на темите, в които се включваш!
С това слагам край на темата!!!
__________________
http://dm-fitnes.com/
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th April 2011, 11:42
hotsaucebg3 hotsaucebg3 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Моля, без каране и негативна енергия, излишни са . Благодаря за отговорите! Може би аз малко ви обърках с това хем да качвам маса в мускулите, хем да 'отслабвам', малко е глупаво наистина. Но както и да е, добих представа горе-долу за какво става на въпрос, ще се опитам да тренирам по-рядко - 4-5 пъти в седмицата, или през ден. А за тея протеини на прах - просто не. Предпочитам печено пилешко бяло месце . Темата е още рано да се заключва, защото мисля че ще има още въпроси свързани с нея(предимно от мен). Благодаря ви отново за инфото и поздрави на фитнес манияците.

пп. ето следващия въпрос - хляб да ям ли? с какво е полезен и с какво е вреден той?

втори въпрос: от поста на Solver ме интересува следното:
"в период на качване на мускулна маса се процедира по следния начин:
Приемаш бавни въглехидрати + протеин -> тренираш тежко -> приемаш бърз въглехидрат + бърз протеин -> приемаш бавни въглехидрати и протеини до края на деня"
така... та какво е това бавни въглехидрати и какво е това бързи въглехидрати? Кои храни са техни представители?

Последно редактирано от hotsaucebg3 : 17th April 2011 на 13:49
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th April 2011, 10:10
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fitnessshop Виж мнението
Извинявам се за острия език, но ти не си отговорил на човека, тъй-като темата която му даваш е за отслабване с разделно хранене! Също-така видях твоите мнения тук-там по темите, и с две думи никога нищо съществено не пишеш по тях. Много знаещи хора вече не пишат по форумите заради такива псевдо разбирачи като теб. Затова те моля да не си даваш излишно мненията без да знаеш, можеш и да си сигурен в нещо. И чети по-добре заглавието и въпросите на темите, в които се включваш!
С това слагам край на темата!!!
Хахаха... Отговорил съм му с 2 изречения и то съществени (2-рия ми пост). Не аз съм вметнал нещо от рода на "трябва ти повече протеин". Написал съм че са необходими и въгл., и протеини!!! Относно това мнение на Solver ти явно не си го изчел цялото.

От една страна е така както го е писал, от друга - не е така. Последователността е окей. При мен е малко по-различно защото мойте тренировки са доста продължителни (стигат до 7-8ч.).
Аз се храня понякога разделно, понякога не... и както мога да свалям килограми и мускули, така мога и безпроблемно да качвам (и с РХ, и с неРХ).

Аз обяснявам нещата така. За да расте 1 мускул - той трябва да има достатъчно въглехидрати и протеини. Без да има въглехидрати - пада нивото на глюкоза и гликоген. Оттам енергия се черпи от мускулите (той разгражда се белтък). Мазнините се използват при определено ниво на пулса. Ако то не се достигне - енергията взимана от тях е минимална. За това е необходимо да се доставя на тялото достатъчно въглехидрати в храненията преди тренировка. Колко точно са необходимо зависи от самите тренировки (продължителност, интензитет). Приема на въглехидрати стимулира отделянето на инсулин, които транспортира протеини и въгл. до мускулните клетки. => е важен приема както преди така и след тренировка. Особеното тук е какви въглехидрати да се изберат - това не трябва да са обработени храни, захар, глюкозо-фруктозен сироп, бял хляб!

Протеините: много билдъри превишават количествата протеин необходим за тялото. Тялото си има норми за количеството протеин, което може да усвои в 1 хранене. Това е около 30-40 грама съдържание на протеин в храната. Ако системно се надвишава приема за сметка на въглехидратите, черния дроб постепенно губи запасите на гликоген. Стига се до там, че организмът търси заместник и чрез гликонеогенеза протеините се ползват за образуване на глюкоза. Този процес е бавен и излишно товари черния дроб и бъбреците. Повечето протеин няма да направи по-голями мускулите. Мускулите ще си вземат необходимото, а останолото излишно товари храносмилателните органи. Важен е периода на приема им след тренировката - ако се изчака доста време, мускула търпи загуби и възстановяването и изграждането не е същото.

Аз в някои случай избягвам приема на въгл. + протеини в 1 ядене преди и след тренировка освен ако не са от 1-2 вида храна. Това ще забави преработката на храната, оттам и усвояването. Мазнините заедно с приема на протеини също забавят 2-ра процеса.

Бавни въглехидрати се усвояват бавно и продължително дават енергия на тялото. Основни са тези със съдържание на скорбяла (нишесте) - зърнените храни (овес, жито, пшеница, ечемик, ръж, просо, царевица, ориз), картофи, макаронени изделия и някой видове хляб (не бели). Тук са и ядки, бобови култури, семена, плодове.

Бързи: тук влизат захар, мед, рафинирани храни (бяло брашно, някои бели макарони, захарта я написах вече), БЯЛ ОРИЗ. Зародишът, обвивката, фибрите липсват. Усвояват се бързо. Такива се опотребяват непосредствено след по-натоварваща тренировка за възстановяване на гликозата и гликогена. Аз лично консумирам основно мед от изброените, останалото - не.

Жив и здрав и успех!

Последно редактирано от root : 18th April 2011 на 10:26
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквохраненетопривсекидневнатренировка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:54.