IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #921  
Стар 14th March 2011, 20:55
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

я ми посочи, къде съм плюла по българите като народ?
Аз посочих конкретни факти, вие сами си правите някакви обобщения.
А за расизма по добре ти ми обясни защо наричаш всички норвежци малоумници, като в същото време живееш в страната им?
Отговори с цитат
  #922  
Стар 14th March 2011, 21:07
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
я ми посочи, къде съм плюла по българите като народ?
Аз посочих конкретни факти, вие сами си правите някакви обобщения.
А за расизма по добре ти ми обясни защо наричаш всички норвежци малоумници, като в същото време живееш в страната им?
Аз не живея в страната им,само работя/на договор от-до/ и се прибирам да си доизживея останалата част от годината в България.Да малоумници са и те си го знаят.
Нямам време като теб да вадя стари цитати.Ти изобщо чела ли си какви дивотии си писала за нас българите
Върни се,прочети си ги и ако имаш малко акъл,сама ще откриеш обидите.Или на теб нищо не ти говори това,че всички настръхнаха с/у теб.Явно или си пълно перде или не си разбрала за какво става изобщо въпрос и защо всички са възмутени от теб
Отговори с цитат
  #923  
Стар 14th March 2011, 21:10
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

айдееее, пак... В интерес на истината после подписа на Габи гласеше "Всъщност аз НЕ мразя норвежците." Било е някаква емоция на момента. Ти все пак не отговори как е по австрийските стандарти да виждаш в цял народ изцяло единствено и само негативното? Ами баща ти - като представител на същия този народ и той ли има само такива качества?

Иии още нещо - 1 000 пъти беше казано, че има мноого гадни неща в България, че има и нелицеприятни качества в българите, но НЕ са само тези - има и дълбоко човешки черти, и неща, за които (на други, не на теб) им е мило. Отделно - та кой народ си няма недостатъците!?....

Как така сме се заблудили, че правиш обобщения? Може би като гледаш едностранчиво и само в черно, а!?

Едно нещо добро каза ли за българите, за България? Едно. Само толкова. Или не можеш да го видиш? Не си длъжна де.., но не се прави на неутрална тогава.
Отговори с цитат
  #924  
Стар 14th March 2011, 21:36
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Иначе да те светна само, че аз като трайно пребиваваща в Хъравитя например имам същите права на помощ в такива случаи. В Германия е същото.... ако в Австрия е различно, начи.... минус за държавата.
Апо ,същото е и тук Точно това написах преди няколко страници ,но ме изкараха че моето било като лисицата с киселото грозде. И да съм искала да взема паспорт било много трудно Щом имаш постоянно разрешително за пребиваване,съответно имаш пълноценните права както на австриец Тази тема няма спиране Каквото и да се пише аз си обичам България и си милея за нея .Така възпитавам и детето си .Купувам му всеки път Български народни приказки и при първа възможност се прибираме .Пини ,на твое място бих се срамувала от това че съм си сменила паспорта ,защото така както си предала родината си би могла да предадеш и хората които обичаш.Би ме било срам да пиша в български форум и да убеждавам хората колко е зле в България...На твое място бих се опитала да им помогна ,отколкото да им набивам в канчето колко е зле и как могат да живеят така.Защо не наравиш фирма ,като си толкова ценен кадър и не вземеш българи при теб на работа...Направи нещо за България и се гордей с това ,не се гордей че си чужд гражданин с тяхен паспорт,защото ти винаги ще си останеш чужденка.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #925  
Стар 14th March 2011, 21:42
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

и аз ако бех поставен пред дилемата да продавам домати на димитър петков или да се евакуирам към държава с по-високи стандарти сигурно щях да се спра на второто
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #926  
Стар 14th March 2011, 21:43
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

самият акт на 'предателство' означава корено различни неща спрямо държавата, нямащи нищо общо със смяната на гражданство или вземането на паспорт в друга държава...

Jeeeeez..........
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #927  
Стар 14th March 2011, 21:47
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HATE
самият акт на 'предателство' означава корено различни неща спрямо държавата, нямащи нищо общо със смяната на гражданство или вземането на паспорт в друга държава...
Съгласна съм.

Ооооообаче, темата много се изкриви.
Отговори с цитат
  #928  
Стар 14th March 2011, 21:53
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HATE
самият акт на 'предателство' означава корено различни неща спрямо държавата, нямащи нищо общо със смяната на гражданство или вземането на паспорт в друга държава...

Jeeeeez..........
Прав си ,по важно е какво чувстваш в душата си и какви чувства изпитваш към държавата в която си с родил...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #929  
Стар 15th March 2011, 10:27
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

никъде не съм споменавал Пини
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #930  
Стар 15th March 2011, 12:03
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

нямам време да чета цялата тема

На мен ми е кеф да си живея тук, не е перкефтно, но пак ми е кеф
Сигурно съм имала адския късмет, но гладна, боса или гола не съм била. Винаги съм имала достатъчно, за да се чувствам ок и не чувствам държавата да ме е ощетила с нещо. Между другото и приятелите ми живеят добре и не се оплакват.
Масовото черногледство го разбирам, но не го оправдавам, защото с нищо не помага нещата да тръгнат напред.

Сещам се за 1 приятел на мъжа ми, австралиец, живее тук. Работи и се опитва да промени ситуацията с каквото може. Възхищавам му се на хъса
вижте това, вдъхновяващо е
http://vbox7.com/play:d53cb12f
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:06.