IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th July 2010, 20:59
galja77 galja77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Sofia
Мнения: 12
По подразбиране Калкулатор за изчисляване % на телесни мазнини

Здравейте! Тук попаднах на едно калкулаторче на телесна мазнина: www.speedlinediet.com Някой може ли да ми каже дали смята точно, че мене ме дава 31.1% и попадам в графата "пълни". То не че си нямам доста килца за сваляне ама...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th July 2010, 09:42
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Пълна глупост!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th July 2010, 19:11
galja77 galja77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Sofia
Мнения: 12
По подразбиране

Имаш впредвид че не смята верно или че е тъпотия самия калкулатор не разбрах
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th July 2010, 19:51
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Аз не стигнах до регистрация, но прочетох. Та, защо да е глупост?
Нещо по-точно
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th July 2010, 19:59
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз като никога ще се съглася с Майндбендър.
За да се измери количеството на мазнини в тялото, би трябвало да се пусне ток през тялото, който отчита различното съпротивление, което оксзват мускулите, мазнините, костите и водата. Дори и този начин не е 100% точен, особенно ако не се прави от специалист
( т.т. електроди на всички крайници и на главата). Аз имам кантар който отчита тези проценти, но там тока минава само през ръцете и горната част на тялото. В интерес на истината този калкулатор ми показа с 2,5% по-малко мазнини отколкото моя кантар, но колкото и да ми се иска да му вярвам, просто няма начин да отчита точно
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th July 2010, 13:43
galja77 galja77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Sofia
Мнения: 12
По подразбиране

До колкото попрочетох тук там такива калкулатори се базират на една сложничка формула, която взима под внимание обиколките на врат, талия и ханш и е различна за мъже и жени. Но си прав че няма как да е напълно точно. Ако дава обаче само 2% разлика от специалния кантар пак е доста добре. Между другото в този сайт са направили подобрения, сега имат пълен телесен анализ, който смята още доста неща автоматично. Може да хвърлите едно око, на същия адрес е: www.speedlinediet.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th July 2010, 08:02
pticasprujina pticasprujina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Бургас
Мнения: 55
По подразбиране

Тук да попитам - някой знае ли къде в Бургас измерват процента на телесните мазнини?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th July 2010, 10:15
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Аз подобрения не виждам... Както и оценката на базата на тези данни може да дава отклонение не е само 2%, а дори повече от 5%... Все пак реших да направя една проверка за мен. Ето какво показа:
Вашият процент телесна мазнина е 13.0 %.
Тоест имате 9.8 кг. телесна мазнина.
С други думи чистото ви тегло без мазнинитe е 65.3 кг.
Според посочените от вас данни, възраст и пол, попадате в графата "СЛАБИ".

Всъщност е 7% - изчисляване е и с калипер, и с биоелектрически анализ. Не смятам, че съм слаб, нито пък някой ми е казвал, че изглеждам слаб. Въпрос на структура, кости, тъкани.

Вашето идеално тегло е 91.7 кг.
Това означава, че нямате за сваляне излишни кг.
Според размера на вашата китка, костната структура на тялото ви се определя като "ЕДРА".

В момента тежа - 74кг, при ръст 190см... Идеалното ми тегло е около 80кг. Тъй като талията ми е 75см, ми е чудно къде трябва да качвам да достигна 90-те... Структурата ми се води атлетична. Плувец съм и от 6 годишен съм в басейна. Мисля, че се знае как изглеждат плувците като структура.

Вашият рестинг метаболизъм изисква 1611.9 калории дневно.
За да поддържате сегашните си килограми, при нивото на двигателна активност, което сте посочили, трябва да приемате не повече от 2740.2 калории дневно.

Всъщност всичко зависи от физическото и психическото ми състояние, както и двигателната активност. По тази информация за някой дни натоварване ми се изисква над 10000 кал. Все пак съм в тренировъчен ден, а не съм решил да храносмилам от сутрин до вечер. Като цяло тази теория с калориите е излишна. Хем има вярно, хем е погрешна. Тъй като всеки е уникален, то всеки по различен начин усвоява храната (зависи от много причини как и колко ще усвой вообще) и по различен начин изразходва енергия.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th July 2010, 07:25
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Галя, а може ли д апопитам колко си висока и колко тежиш?
Имаш ли намерение да правиш някаква диета?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th July 2010, 09:59
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Така!!! galja77 - както написах този калкулатор е пълна глупост. Дори ти и дадох пример... Всеки си има уникалност в структурата. За еднакви ръст и тегло, мерките на врата, гръдния кош, талията, ханша, бедра, прасци, глезени са различни. Никъде не пише в такива калкулатори какви трябва да са пропорциите на човека, които се мери и от къде на къде ще се взима обиколката на връта вообще - това е просто уникална простотия!!! За точност вообще не може да става дума. При мен например даде разлика 7%, което си е ДОСТА излишък за моето тяло.

Друго! Ти ако смяташ, че един такъв калкулатор ще ти помогне някак за отслабването, си сбъркала и си губиш времето с глупости. Съмнява ме да имаш проблеми със зрението или да нямаш огледала в дома си - там ти е къде по-добре да следиш, отколкото в някакъв измислен калкулатор.

По отношение на спора... До голяма степен съм склонен да мисля като Иванин, че правиш реклама. Предвид начина ти на писане на 2-рите постове и това че вообще не обръщаш внимание на това, което ти се отговаря. Хората ти пишат, че е не са ефективни, а ти влизаш с обяснения за някакви сложни формули, подобрения и някакъв "пълен телесен анализ"... Така и не ми отговори как се дефинира това чудо - "пълен телесен анализ".
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Калкулаторзаизчисляваненателеснимазнини
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:17.