IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th January 2007, 09:39
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране Възможни усложнения след някои пластични операции

Казват, че едно от най-гадните усложнения след поставяне на импланти е капсулната контрактура. Аз се смятам за ветеран в тази област, тъй като на два пъти правих КК. Не мисля, че това е тема за "Пострадали при пластични операции", тъй като не винаги усложнението е пряко свързано с извършената операция. Няколко месеца след първата ми оп. преди 10 г., след едно падане от джет направих КК. Както ще видите, изглежда отвратително ужасно, но всъщност не беше толкова страшно. В дрехи не си личеше. Аз си я носих три години, докато не се реоперирах. 5 години след втората операция, отново получих КК, но почти незабележимо, в сравнение с първия път. Мисля, че всеки,който има подобен горчив опит, би могъл да го сподели тук.
http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=99272
парола на лични, да не уплашим някой
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th January 2007, 14:00
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th January 2007, 14:04
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

На мен също много ми е интересно да разбера нещо повече за КК, чела съм че били 4 степени и първите три можело да се оправят само с масажи, въпреки че колкото по-висока е степента на КК, толкова по-болезен ставал масажа, последната степен се оправя само реоперативно!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2007, 14:17
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Ами тази, на снимката е най-тежката степен - с деформация на импланта, болезненост, камък просто. Първият признак, още преди да се е втвърдила, е разлика в плавната линия в горната част на гърдата. Посока от деколтето към зърното. Там, където почва импланта се усеща разликата - при КК той почва някак си по-рязко, щото е стиснат. А теста е - заставаш пред огледалото и хващаш с два пръста гърдата по-в основата и притискаш леко докъдето може. Би трябвало да остане еднакво разстояние между пръстите и при двете гърди,ако са еднакво меки. Така я проверяваше д-р.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th January 2007, 14:49
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

emisof,
Изключително си ни полезна с тази информация!
Аз се интересувам болеше ли когато напредваше контрактурата, всъщност така ли се случи - възникна и постепенно ставаше по-зле положението?
Най- гадното на това усложнение е, че може да се случи винаги - ето, втората е възникнала 5 години след операцията. Тя на същата гърда ли беше? Обикновено така възникват, доколкото зная.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th January 2007, 16:09
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Да, на една и съща гърда и двете. Втвърдяването е постепенно, но доколкото знам необратимо. Втората КК беше втора степен - и хич, ама хич не си личеше. Странното е, че аз имах голяма асиметрия на гърдите и при първите две оп. бях с еднакви кубици и това винаги се случваше на по-малката гърда...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th January 2007, 10:19
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Тъй като е много важно как да се проверяват гърдите за КК, открих ето на този сайт http://www.dr-mihaylov.com/ точно как става проверката за мекота. Снимка 9 с бременната жена. Има и добра снимка на КК - снимка 11. Но не съм сигурна, дали тази проверка е актуална за подмускулното, може би да, ако се опипва там, където импланта не е покрит с мускул
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th February 2007, 20:11
Аватара на huanita
huanita huanita не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 121
По подразбиране

Момичета,
какво е капсулна контрактура???
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Възможниусложненияследнякоипластичниоперации
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:27.