IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 1st February 2007, 23:18
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране


Всички фиброаденоми, които съм видяла, са оперирани оттам.

Вярно, че една приятелка има 4-5 дълги шева, нацвъкани къде ли не по целите гърди. Но при нея никой не е и пробвал по ръба на ареолата. Не знам какво точно е спечелила от това като пациент... знам, че на докторите така им е било по-лесно.

П.П. При операция на фиброаденом БИ ТРЯБВАЛО да се пусне спешно хистологично изследване (по време на упойката) и ако се окаже злокачествен тумор, да се разшири операцията.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd February 2007, 10:36
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
:Вярно, че една приятелка има 4-5 дълги шева, нацвъкани къде ли не по целите гърди. Но при нея никой не е и пробвал по ръба на ареолата. Не знам какво точно е спечелила от това като пациент... знам, че на докторите така им е било по-лесно.
За случая за който аз говоря, за мами, шевовете изобщо не са дълги, няма нито вдлъбване, нито друг дефект, а белегче от около 1 см. отстрани на гърдата. Болка нямаше, изписаха я същия ден. Не виждам защо когато образуванието е малко и е отстрани трябва да се влезе през ареолата, да се режат каналите там /волно или не/, да преровиш цялата гърда и да стигнеш отстрани. Ама много задълбахме - случаи и достъпи различни. Не е нужно да има един универсален.

Цитирай:
П.П. При операция на фиброаденом БИ ТРЯБВАЛО да се пусне спешно хистологично изследване (по време на упойката) и ако се окаже злокачествен тумор, да се разшири операцията.
Да, така направиха и при нея. Прави си се, поне в онкологичната болница в Дървеница. Но освен спешното се прави още едно, което излиза малко по- късно.

Цитирай:
Така че не мамя.
Между другото - никъде не казвам, че мамиш. Просто твърдя, че съм виждала и друг достъп.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 2nd February 2007, 12:27
Аватара на elinor
elinor elinor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofiq
Мнения: 172
По подразбиране

моето маи е фиброаденом .ще хода тези дни на ехограф.моето е като грахче малко от десния краи на дясната гарда.една приятелка с импланти под жлезата когато ходила на преглед доктора и казал че голям плюс при импланти е че ако имаш нещо такова веднага си проличава при напипване.това е още едно нещо което ме кара да си сложа цици
знаете ли колко време след тази операция за махането на това топче не е препоръчително да се прави операция за слагане на силикон?
благодаря ви много че ми писахте и ме информирахте с каквото знаете
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd February 2007, 13:24
Jo Jo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 18
По подразбиране

Преди 6 години имах фиброаденом, с размер на орех в дясната гърда. Голям страх и голямо тръшкане падна. Нашите ме влачеха по всевъзможни доктори . Правиха ми биопсия и още куп други неща преди операцията. Всички твърдяха, че не е нищо опасно, но трябва да се махне. Оперираха ме във Втора хирургия. С местна упойка и както се досещате си бях в съзнание през цялото време...кофти тръпка. Не боли, гадното е, че усещаш дърпане, а и през цялото време ми миришеше на изгоряло. Колко време трая цялата процедура вече не помня, но определено не беше много. След операцията директно се прибрах, не съм лежала в болниц, не беше необходимо ( то нямаше и женски легла в тоя мил момент). Докторите ме предупреждаваха, че може на другия ден силно да ме боли - нямаше такова нещо, нищо не ме е боляло. Операцията беше в четвъртък, а в понеделник ми свалиха конците.
От цялата работа обаче остана един кофти блелег, ама много кофти ( не че ме е върнал някой мъж заради него ). Как са ме рязали и как са ме шили неми е ясно, но определено не са ми пипали ареола. Белегът е от дясно на гърдата, около 5 см. Там си беше позициониран и самия аденом. Мазах се с пасти, мехлеми...ц, нищо не помогна. Аз можеби съм виновна за което, защото не бяха минали и два месеца от операцията и аз ръгнах по солариуми...суета
Ходя горе-долу на 6 месеца на преглед. Засега всичко е ок, но ме предупредиха, че не трябва да пия никакви, ама никакви противозачатъчни, всичко било на хормонална основа.
Надявам се да не съм досадила на никого с дългите си писания
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd February 2007, 13:58
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jo
Правиха ми биопсия и още куп други неща преди операцията. Всички твърдяха, че не е нищо опасно, но трябва да се махне. С местна упойка и както се досещате си бях в съзнание през цялото време... Колко време трая цялата процедура вече не помня, но определено не беше много. След операцията директно се прибрах, не съм лежала в болниц, не беше необходимо .
От цялата работа обаче остана един белег. Как са ме рязали и как са ме шили неми е ясно, но определено не са ми пипали ареола. Белегът е от дясно на гърдата. Там си беше позициониран и самия аденом.
Точно, ама точно така протекоха нещата при мами. До колкото мога да се доверя на паметта си, все пак мина време. Мисля, че имаше биопсия преди това, но може да е била и на щитов. жлеза, защото и там претърпя операция.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd February 2007, 16:10
Аватара на elinor
elinor elinor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofiq
Мнения: 172
По подразбиране

оле стига бе хора не искам да ме боли.аз чесно да ви кажа не ме е страх цици да си сложа отколкото да ме режат и аз да съм в съзнание.ужас.моето е по-малко и се надявам поне да нямам голям шев.уф къде ме намери това чудо........
Отговори с цитат
  #17  
Стар 2nd February 2007, 16:13
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Няма да те боли. Не се притеснявай. По време на операцията няма да усетиш нищо, а след това ако има някакво придърпване обезболяващите ще го овладеят.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd February 2007, 16:23
Аватара на elinor
elinor elinor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofiq
Мнения: 172
По подразбиране

ех маика му стара мислех сега да се оперирам да си слагам цици а сега трябва да чакам да зараснат тея скапани шевове .ужассссссс
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd February 2007, 16:27
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Е, надявам се няма да е много. Какво казват лекарите? Месец - два?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd February 2007, 16:32
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

а не може ли направо пластичния хирург да го махне, да стане 2 в 1 ? сори ако ми е тъп въпроса, ама ся ми щукна
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Топчегърдата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:53.