IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 29th May 2009, 10:34
Al Kapone Al Kapone не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 36
По подразбиране

ro_ni_ka, тази притча е страхотна...

Целия репортаж и случващото се, е отвратително....
Очите ми се напълниха, като гледах как детето крещи ПОМОЩ... ПОМОЩ...! Това не може да бъде инсценирано Това беше молбата на детето, но 10 възрастни го дърпаха и блъскаха... Ебати деградацията има в тази държава!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 29th May 2009, 10:35
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ro_ni_ka
Имаше една притча за две жени които твърдяли, че са майки на едно и също дете...привикал ги мъдрия Цар Соламон и ги запитал...Коя е майката на това дете? И двете го искали и се наддумвали... Ядосал се мъдрия владетел и отредил: Разполовете детето и дайте по една половина на всяка от тези жени.... Тогава едната ужасена викнала... недейте...дайте го на нея, аз не съм му никаква.... Чувайки тези думи, царя дал детето на жената отрекла се от него, защото разбрал, че това е истинска майка и тя е готова да направи всичко за детето си...дори да нарани себе си в името на детето си... Защо ли тези хора са толкова глупавии себични.... в старанието си да наранят един друг , те нараняват най-хубавото което имат....децата си... Не мога да го разбера това... Имам чувството, че от ден на тен този свят полудява... Нямам коментар по репортажа... просто думи не мога да намеря...
Точно това ми изникна в съзнанието като гледах снощи репортажа...
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #13  
Стар 29th May 2009, 10:42
ro_ni_ka ro_ni_ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: Sofiq
Мнения: 372
По подразбиране

Никой не знае какво е точно положението в семейството...но репортажа беше гростска гледка...идея си нямам каква е целта му... да покажат деградация, фалшива законност или обществена позиция... просто се втрещих, а децата ми още повече... и аз нямах обяснение, което рядко се случва...
Дано тези родители се вразумят и вземат разумно решение в полза на децата си. Човек трябва понякога да забрави себе си и личните си интерси и гордост, ставайки родител...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th May 2009, 10:48
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Грозна работа.Само не можах да разбера като видях линка във Вибокс как може някой да сложи това клипче към любими?!?! WTF?!?!
Явно българина обича да гледа сеир, то сигурно и заради това кат си пуснеш TV-то и гледаш само някви сапунени сериали.
Лошото е, че тук май още не сме се научили да разграничаваме сериала от реалността!
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 29th May 2009, 11:08
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ro_ni_ka
Никой не знае какво е точно положението в семейството...но репортажа беше гростска гледка...идея си нямам каква е целта му... да покажат деградация, фалшива законност или обществена позиция... просто се втрещих, а децата ми още повече... и аз нямах обяснение, което рядко се случва...
Дано тези родители се вразумят и вземат разумно решение в полза на децата си. Човек трябва понякога да забрави себе си и личните си интерси и гордост, ставайки родител...
Виж, положението е ясно, а жената е алкохоличка и всъщност това децата да се приберат в Полша е най-малко нейно желание, най-вероятно роднините й са уредили нещата. Според законите си е напълно правилно, а и е било голяма глупост да се отвеждат така - тук в България. Естествено голяма глупост е и да се прибират без да се иска тяхното мнение, при явното им НЕжелание и това със сигурност са още 2 разбити детски съдби, но при тези обстоятелства няма закон, който да им помогне в момента и колкото и да е трудно, по-добре сега да се изчака, а после да се мислят някакви действия. Естествено, ако аз бях полицай, никога нямаше да им помагам да ги приберат, както всички тук, но после просто щяха да ме изритат от работа, а децата пак да бъдат екстрадирани - няма какво да им попречи.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th May 2009, 09:22
Аватара на mavina
mavina mavina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: Сливен
Мнения: 373
По подразбиране

Гледах репортажа....останах потресена.
Отнесоха се с детето все едно е парцал
Тая майка ,каква майка е ,че детето не искаше при нея.
Значи толкова е била майка.
Не искаше детето при нея.
Искаше при баща си.
Такава психическа травма им нанесоха на тия деца
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th May 2009, 12:09
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/index.html
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th May 2009, 12:22
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Потресена съм от репортажа,и аз съм майка но такова нещо не бих позволила да изживее моето дете...
Но такива са законите ,мнението на детето се взима под внимание едва когато то е навършило 10 години
Но какъв идиот трябва да си да го дърпаш против волята му и да крещи ПОМОЩ
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30th May 2009, 12:25
Аватара на mavina
mavina mavina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: Сливен
Мнения: 373
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Потресена съм от репортажа,и аз съм майка но такова нещо не бих позволила да изживее моето дете...
Но такива са законите ,мнението на детето се взима под внимание едва когато то е навършило 10 години
Но какъв идиот трябва да си да го дърпаш против волята му и да крещи ПОМОЩ
Напълно си права.
Но естествено нали сме в България.....страната на неограничените възможности
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30th May 2009, 12:50
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Ужасно е, тези деца докато се живи няма да забравят кошмара си....... НЕ ми се мисли , какви ще са последиците за тях, от психична гледна точка...
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Редноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:50.