IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 6th July 2009, 15:52
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Няма ли някой, най- сетне да седне и да му напише Есето.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 6th July 2009, 15:54
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Абе ейййййй диване такова , намери примерни есета
чети мъдри мисли , чети разкази по различни проблеми, чети книги
тва е положението и разсъждение му е майката
есето - това е твоя мозък, какво мислиш по дадената тема, какво чувстваш какво мислиш как преживяваш примери свързани със зададената тема
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #13  
Стар 6th July 2009, 16:05
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Аха добре
Отговори с цитат
  #14  
Стар 9th July 2009, 16:51
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Някъде бях намерил от 2008 и 2007 тестове и решенията от предварителни и редовни изпити кандидат студентски изпити в ЮЗУ.

Каде ли не търсех неможах да намеря, моля помогнете
Отговори с цитат
  #15  
Стар 9th July 2009, 17:01
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

ТИ къде отиде да се записваш
и там няма ли примерни тестове
във всяка книжарница трябва да продават
че даже и примерни есета , кеф ти тестове по десет на ден да решаваш,
но по-добре на учител, понеже в тестовете които решавахме трябва да се ровиш в речниците по правопис на БАН тъй като в примерните изпитни варианти има допуснати грешки
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th July 2009, 22:10
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Ако те първа почваш да учиш за кандидатстване (нали вече отмениха казармата ) имаш възможност да учиш цяла година .Да четеш .Да развиваш теми.Ти какво мислиш ,че ей тъй за един месец и си готов.Особенно като не си добре по литература ...

1во.Отиди в Югозападния уни и попитай дали има подготвителни курсове за това което искаш да кандидатстваш За следващата 2010 година

2ри вариант. говори с учителката ти по литература (ако и имаш доверие )и тя да те посъветва най -добре ,за това което искаш.

Трябва много добре да се подготвиш за Отличен ,та евентуално да изкараш четворка !

иначе в ЮЗУ то си беше е голям купон
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10th July 2009, 09:40
Аватара на igtigt
igtigt igtigt не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 749
Изпратете съобщение чрез ICQ до igtigt
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
Трябва много добре да се подготвиш за Отличен ,та евентуално да изкараш четворка !

иначе в ЮЗУ то си беше и е голям купон
хм, а как да изкара човека отличен? а? като ти му попари всичките надежди ... теб в ЮЗУ ли те възпитаваха?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10th July 2009, 14:56
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

оле мале ! До колкото разбрах миналата година не си влязъл. А какво прави от юли 2008 до юли 2009 Аз ще съм 11клас и от това лято почвам да се подготвям

В 7ми клас кандидаствах с есе ( НАГ има и вътрешноучилищен изпит за хуманитарните паралелки ) и се готвих 1 година паралелно с подготовката за редовните изпити по БЕЛ и МАТ и писах към 50 есета... четох още толкова.. и пак не ми се падна тема, която бях писала. За есето има милион възможни теми, които маже на пръв поглед да се различават с една дума, но всъщност да е съсвем различно. ( пример: "Не убивайте ги" и " Не, убивайте ги" )
Така че и да пишеш есета и да питаш няма да има ефект кой знае какъв за това малко време.

Както каза Рококо: чети мъдри мисли , чети разкази по различни проблеми, чети книги
тва е положението и разсъждение му е майката
есето - това е твоя мозък, какво мислиш по дадената тема, какво чувстваш какво мислиш как преживяваш примери свързани със зададената тема
__________________
жия
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10th July 2009, 15:22
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

е тва за времето е много относително, особено при есетата.Там се цели да ти се види малкото мозъче какви ги мъдри, имаш ли нямаш ли най-обща култура, на изказа, правописа и ала бала...
Спомням си как се готвих за изпитите ми по математика и за средното и за висшето - две седмици преди изпита започвах и пак 4.38 (при 50% двойки) за средното и 5.00 (при 60% двойки) за висшето.Така, че не го стряскай със сроковете.Ама иначе, Симеончо - няма как да успееш, моето момче, за тва кратко време!Ти не си аз, а аз преди да влезна във военното бях член на МЕНСА (вундеркиндче си бях).Виж ме сега, колко прост съм станал - влизаме различни излизаме еднакви!
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10th July 2009, 15:27
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Естествено, че ако ти върви предмета ще изкараш, дори да се готвиш 3седмици.. обаче примерно аз за изпитите след 7клас си знаех, че не ми върви математиката и тръгнах на уроци от 6клас включително.. изрешавах всички сборници и изкарах
Симеончо си каза, че не му върви БЕЛ и писането, та е просто невъзможно да изкара по-висока оценка от тези, които с години учат и пишат есета, и да влезе... според мен..
__________________
жия
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помогнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:40.