IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #671  
Стар 28th May 2010, 13:12
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Шшшт..ше ми излезне име после ве
Отговори с цитат
  #672  
Стар 19th September 2010, 16:31
Emily_Dimitrova Emily_Dimitrova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 3
По подразбиране

здравейте!Има ли съфорумци с мост на предни зъби? Имам пародонтоза и стопяване на костта, в следствие на което предните ми долни зъби са доста разклатени.Според стоматолога ми изхода е вадене на зъбите и мост,а аз съм изпаднала в тих ужас,понеже не ми е ясно доколко комфортно бих се чувствала и как изглежда един такъв мост на предни зъби...Моля,споделете
Отговори с цитат
  #673  
Стар 19th September 2010, 16:32
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

а присадки на кост или венец не ти ли предложи?
Явор писа, че тези трансплантации се правят и в България!
Отговори с цитат
  #674  
Стар 21st October 2010, 17:21
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Аз имам,но сега трябва да го сменям.Много внимавай със стоматолога.Най-добре го направи при ортопед.
Отговори с цитат
  #675  
Стар 25th October 2010, 07:20
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Emily_Dimitrova
здравейте!Има ли съфорумци с мост на предни зъби? Имам пародонтоза и стопяване на костта, в следствие на което предните ми долни зъби са доста разклатени.Според стоматолога ми изхода е вадене на зъбите и мост,а аз съм изпаднала в тих ужас,понеже не ми е ясно доколко комфортно бих се чувствала и как изглежда един такъв мост на предни зъби...Моля,споделете
Доро утро! Отдавна не сам взимал участие във форума,но вече все по-често "хварлиям по 1 око".
Emili,за да се вземе решение дали тези зъби са за екстракция,първо се консултирайте с пародонтолог. Често,при наличие на благоприятни условия,с използването на подходяща костозаместваща техника и последваща рехабилитация,проблемът може да се реши. Има съвременни и естетични м-ди за шиниране на разклатените зъби и т.н..Може би лекуващият Ви колега има право,но Ви съветвам да потърсите още 1 мнение. Дори и да се стигне до крайност(вадене),на помощ идва съвременната имплантология.Т.е. не е нужно да се пилят поне 2 здрави съседни на дефекта зъби,за да се изработи мост. На мястото на липсващите зъби се поставят импланти,,щрез които се реставрира проблемния участък. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #676  
Стар 12th December 2010, 00:10
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Здравейте!

От месец имам един проблем, не знам изобщо как се случи. Отпред виждам, че зъбите ми точно до корена стоят грапаво бели... все едно емайлът им е разрушен, мислих си или пък венецът се е дръпнал и се вижда част, която преди това е била под него... но май по-скоро емайлът е проблемът - най-видно е на горните предни зъби, но и на съседните на тях го забелязвам това - по цялото протежение на венеца. Не съм имала такъв проблем досега, всъщност не съм имала досега никакви проблеми със зъбите. Ходих на зъболекар, тя ме прегледа, каза, че нямам кариес, всъщност аз досега имам само една пломба в живота си, а като я питах за това каза, че от неправилно четкане... обаче не мисля така. 22 години (на толкова съм) така съм се четкала и нищо е нямало, а сега изведнъж на толкова зъби да стане това... би станало според мен по-постепенно. Та, мисля, че е нещо системно, но не знам какво. В момента съм в търсене на по-добър стоматолог, който разбира повече, защото този отговор естествено ми е незадоволителен. Четох за флуороза, но знам ли...


И въпросът ми е какво може да го причинява и какъв вариант има за възстановяване на емайла? Защото зъбите ми са здрави, хубави са, бели са, това е горе точно до венците и засега не се и вижда, защото и като се усмихвам е скрит този участък, а и на въшна светлина не личи толкова, но на лампа супер много. Не искам да ги пиля, харесвам си ги, искам да ги възстановя по някакъв начин или предпазя от това това да се задълбочи, да почне да потъмнява (чела съм, че такива неща потъмняват с времето), има ли начин да се сложи нещо само там супер тънко за предпазване или йонофореза някакви такива неща за възстановяване на емайла? И освен това - какво мислите, че е и от какво? Супер изведнъж стана.
Отговори с цитат
  #677  
Стар 12th December 2010, 00:14
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Иначе известно време преди това започнаха да ми растат двата горни венеца, ако има някаква връзка?
Долните не ми растата и засега да чукна на дърво долу не виждам такъв проблем, но горните зъби са ми по-важните хахаха, ако може да се прави сравнение изобщо, де.
Отговори с цитат
  #678  
Стар 12th December 2010, 00:14
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Мъдреца, не венеца жалко, че няма опция редактиране на мнение.
Отговори с цитат
  #679  
Стар 12th December 2010, 12:26
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Като си купиш нова четка за зъби,влакната и запазват ли формата си като почнеш да я ползваш,или се накланят в различни посоки след известно време?
Отговори с цитат
  #680  
Стар 12th December 2010, 17:08
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Ами запазват ги в началото и после се накланят, да... обаче нз след колко време, сигурно поне два месеца. Всъщност като ми е нова четката ми е доста неудобна и се опитвам да я направя наклонена като старата, точно сега имам този проблем.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:51.