IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 27th September 2007, 11:13
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
никой не ги е карал да стават учители.
Beautiful, що за становище тип "пети клас" е това?

Има хора чието призвание е да бъдат учители, или лекари, или каквото и да било друго. Може това да не важи за всички учители, но определено има и такива. Да се откажат от него защото глупавата държава не е в състояние да плаща едни нормални заплати ли? Ако се водим от това къде се печелят най-големите пари при избора на бъдеща професия - дай да работим всички в сферата на интимните услуги тогава!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27th September 2007, 11:22
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Да, хубаво е да има активно гражданско общество, да се упражнява натиск върху управляващите, това си е коректив на политиката им. Справедливи са и исканията на учителите, унизително е да работиш за тези мизерни пари, но само те ли са? Вчера слушах за социалните работници по разни домове, а там за какво става въпрос! Обаче мисля, че и изискванията към работата на даскалите трябва да се повишат и който я върши качествено да бъде стимулиран. Наскоро огласиха едно проучване, според което голяма част от гимназистите не са и чували за Ч. Дарвин или за число на квадрат. Вярно, това не са екзистенциално важни факти за някого, но говорят за липса на обща култура, каквато би трябвало да дава средното образование.
Кофти за родителите с малки деца, на които няма кой да им помага.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th September 2007, 11:35
Аватара на rusokoska`
rusokoska` rusokoska` не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Русе
Мнения: 590
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
не съм съгласна! когато се научат да преподават толкова добре, че да не се налага да се ходи по уроци след 7 клас примерно, или след 12 за кандидатсване
Моят даскал по математика казваше,че ще ни преподава толкова ,колкото му плащат... И за уроците не съм съгласна (най-вече след 12 клас)....в един клас всеки иска да кандидатства различно нещо,а часовете по дадения предмет не са достатъчни ,а и материала понякога не е включен в учебния план.....След 7 клас аз не съм ходила на уроци по БЕЛ и имам прилична оценка, с която ме приеха в едно от най-елитните училища в града.
__________________
www.Ultimate-Performance.net
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th September 2007, 11:49
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Естествено че са прави и това че не преподавали достатъчно щом ходили на уроци след 7 и 12 клас не значи че са некадърни... До миналата година бях ученик и знам много добре как повече си чешаш та**ците и знаете още кое.. висят по кафетата като дойде 12 клас се тръгва на едни уроци за по хиляди левове... еми тяхна си работа ама тези които са си учили си карат и без тях.. от моя клас лично са много примерите как без уроци дори и аз . Да не говорим за поведението на повечето ученици към учителите. Ежедневните подигравки и заяждания. И какво е това "да не са ставали учители" ами ако положението не се промени до 10 години и учители няма да има... ама за какво ли са ви, нали на нищо не учат децата, седят по цял ден и ядат в час... защо ги пращате въобще на училище?
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27th September 2007, 12:02
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rusokoska`
Моят даскал по математика казваше,че ще ни преподава толкова ,колкото му плащат...
Това и аз съм го чувала от учители, ама ми звучи като оправдание за мързела им. Тази професия наистина е призвание, да не продават домати на пазара, пълна еквивалентност между вложени усилия и заплата няма. Все едно като отидеш на лекар той да те прегледа наполовина, защото смята заплащането си за недостатъчно. Трябва и малко морал в тази работа. А иначе уроците са си голяма простотия, ама за тях не са виновни даскалите, а образователната ни система и начина на кандидатстване. Само дето парите за уроци не се декларират и не се плащат данъци за тях.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27th September 2007, 12:14
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
никой не ги е карал да стават учители.
Beautiful, що за становище тип "пети клас" е това?

Има хора чието призвание е да бъдат учители, или лекари, или каквото и да било друго. Може това да не важи за всички учители, но определено има и такива. Да се откажат от него защото глупавата държава не е в състояние да плаща едни нормални заплати ли? Ако се водим от това къде се печелят най-големите пари при избора на бъдеща професия - дай да работим всички в сферата на интимните услуги тогава!
дали е тип пети клас или тип първи клас няма значение. това си е моето становище. в крайна сметка, за мен един интелигентен човек, преди да реши към каква професия да се насочи, трябва да си даде сметка дали тази професия ще го удовлетворява напълно във всички аспекти на живота. най-вече психически и финансово. факт е, че голяма част от учителите не си вършат компетентно работата.
P.S.ще се въздържам от коментари по тази тема.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #17  
Стар 27th September 2007, 12:22
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
в крайна сметка, за мен един интелигентен човек, преди да реши към каква професия да се насочи, трябва да си даде сметка дали тази професия ще го удовлетворява напълно във всички аспекти на живота. най-вече психически и финансово.
Да наистина. Но от какво да изхоиждамe при това си решение? Откъде да знам как ще се заплаща труда на тази или онази професия след 5, 10, 20 години? Никoй не е казал че учителите получават мизерни заплати навсякъде по света и че те ще останат такива у нас.

Учителската професия в Германия например e една от най-високо платените. И има защо. А сравнението със строителите е най-малкото смешно - навсякъде по света квалифицираните длъжности се заплащат пъти по-добре от неквалифицираните.

p.s. И защо да се въздържаш? Нали просто спорим, нищо лично.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th September 2007, 12:25
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Според мен решението е диференцираното заплащане. Както навсякъде. След известно време си проличава кой го бива и кой не. Аз ако бях учителка и се стараех и подготвях учениците както трябва, нямаше да ми е приятно, че леля Пенка дето мисли компа за изчадие адово и по цял ден си клати краката в час, тъпа като галош, взима колкото мен. Учителите мислят комунистически, защото цялата образователна система е безкрайно остаряла. Всички жалят ту учители, ту родители, а най-потърпевши са учениците. Освен че образованието им страда, ми е жал, че едва ли могат да видят вдъхновение и модел за подражание у учителите. Като се вземе предвид унизителното им положение.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 27th September 2007, 12:37
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

То хубаво диференцирано заплащане...., ама ми е интересно как обективно може да се оцени качеството на учителския труд...???
Отговори с цитат
  #20  
Стар 27th September 2007, 12:38
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Може, може, както се атестират и преподавателите в университетите. Те и в образованието имат големи разлики повечето учители.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Учителскатастачка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:54.