IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 19th October 2007, 13:32
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Апо, наистина много важен въпрос.
Например мен са ме мазали с една израелска козметика. Резултата беше отличен. Но самото мазане беше като да си слагам маски вкъщи, нищо друго.
За този конкретен случай съм сигурна, че отличния резултат се дължи на перфектната козметика.
Процедурата ми струваше 60лв ако помня добре. Дали наистина ако си я купя вкъщи няма да е същия резултат на много по-добра цена.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 19th October 2007, 13:43
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Напатила съм се от некадърни козметички...
Така поставеното ограничение според мен е безсмислено. Ясно е, че ако козметичката е некадърна, по-добре без нея, кой спори с това?

Въпроса има смисъл само ако си говорим за професионалистка!
Никой не спори за това Аз си казвам мнението и толкова.По въпроса за професионалистките-досега не съм срещнала такава.Аз съм сменила поне 4-5 в елитни салони.И резултата беше плачевен.Така че твърдо против това изтезаване на лицето.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 19th October 2007, 13:45
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Нали
При това положение и аз си мисля, че ако не правя процедури от рода на разни пилинзи, бих могла да спестя доста пари.
От друга страна има и процедури, които няма как да направя в домашна обстановка- аз ходя веднъж месечно за почистване с ултразвук- страшно съм доволна от процедурата, не мога да я сравня с нито едно друго почистване от тези, които съм правила и мисля, че за тази процедура поне ще продължа да посещавам козметик.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19th October 2007, 13:48
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Е, какви са тия емотиконки сега? Говорим си просто, споделяме впечатления.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th October 2007, 13:52
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Съгласна съм,че някои процедури наистина не могат да се направят в къщи както казва Apo.И за това са салоните.Но това стискане на пъпките наранява кожата и уврежда горния слой.Това ми каза една дерматоложка с доста голям опит.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th October 2007, 13:58
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Е, какви са тия емотиконки сега? Говорим си просто, споделяме впечатления.
Аз съм си намусена сега,каква емотиконка да сложа.Говорим си,няма лошо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th October 2007, 14:08
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Аз съм за Козметик & Скъпа козметика.
При Козметика могат да се направят много добри високоефективни терапия, които не се предлагат за домашна грижа, масажът на лице е изключително полезен за кръвообръщението на кожата, и никой не може да ме убеди, че си го прави редовно в къщи, апаратните процедури (ултразвук, йонофореза, кислородни процедури...) са невъзможни при домашни условия и т.н.
От друга страна добрите грижи на козметика ще бъдат малко напразни, ако не се използва подходящата козметика за домашна грижа след това.
Аз поне не мога да избера само едното, най-добър ефект върху кожата ще има при доброто съчетаване на Скъпа козметика & Козметик-Професионалист.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19th October 2007, 15:13
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Аз съм за Козметик & Скъпа козметика.
При Козметика могат да се направят много добри високоефективни терапия, които не се предлагат за домашна грижа, масажът на лице е изключително полезен за кръвообръщението на кожата, и никой не може да ме убеди, че си го прави редовно в къщи, апаратните процедури (ултразвук, йонофореза, кислородни процедури...) са невъзможни при домашни условия и т.н.
От друга страна добрите грижи на козметика ще бъдат малко напразни, ако не се използва подходящата козметика за домашна грижа след това.
Аз поне не мога да избера само едното, най-добър ефект върху кожата ще има при доброто съчетаване на Скъпа козметика & Козметик-Професионалист.
съгласна съм с Меничка, че трябва да се съчетават. хубаво беше да го спомена и в първия си пост, но съм пропуснала
ами аз казах вече че коагто си дарен с хубава кожа и нямаш някакви специални терапии, които да са ти необходими, можеш спокойно да се справяш в домашни условия с хубава козметика.
ако обаче имаш проблемна кожа самолечението не евариант. аз например имах нелеко хормонално акне, от което ми останаха белези и кожата ми не е равна. продължават от време на вре,е да ми излизат по една две пъпчици, но пък напоследък съм нападната от милуми съдба - какво да правиш. ето например в моя случай е наложително да си ходя на добър козметик (какъвто съм намерила и съм страшно щастлива!!!), който прецени какво е подходящо за мен. правих 2 микродермоабразио-та и днес ми предстои един пилинг с глюколова киселина. това не мога да си го направя вкъщи.
пак казвам ако е компетентен и квалифициран козметикът, знае кое след кое следва като процедура и продукт за твоя тип кожа.
а професионалната козметика доколкото аз знам са продукти в по-различни опаковки (като грамаж)от тези на свободния пазар, както например необходимите "съставките" за киселинните пилинги,но пък една част от тях спокойно можеш да си закупиш за домашна употреба от козметика.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th October 2007, 15:37
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Пупи, така е, обикновено продуктите за професионална употреба се различават от тези за домашна грижа само по грамажа и опаковката. Но когато става въпрос за пилинги, тези които евентуално се продават за домашна грижа са възможно най-слаби, с най-малък процент киселина, за козметици са малко по-силни, а най-силните са за употреба само от дерматолози, защото са най-агресивни за кожата.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th October 2007, 15:45
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Здравейте!
Аз също мога да се изкажа досто обстойно по темата, но в момента малко бързам... Ползата от козметик е ГОЛЯМА И наистина са мн. некадърници на пазара с тази професия/това е друг въпрос/. Козметиката се движи с мн. бързи темпове така, че под козметик нека вече не се разбира единствено стискане на пъпки, кола маска и масажи. Границата м/у козметиката и дерматологията е много тънка Но това важи наистина само за качествените професионалисти Ще пиша пак като имам повечко време за ползата от добра козметика и сзадължителното й съчетаване с козметик, защото не можем да сравняваме времената преди години и сега когато живота е пълна динамика, невероятен стрес и вс. това състарява допълнително, а без проф. грижи само с мазане вярвайте ми не се получава добър резултат.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КозметикСкъпакозметика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:51.