IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th November 2010, 10:37
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране "Да внимавам с нос на жена над 45 г."

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=396210
Цитирай:
Когато завърших курса в Париж още през 60-те, моите учители ме предупредиха няколко неща. Да не пипам чело и подбедрици, както и да внимавам с нос на жена над 45 г.
Някой има ли представа защо точно нос и точно жена? Явно не е само защото с възрастта здравните рискове по принцип се увеличават.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th November 2010, 10:39
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

П.П. То май и челото и подбедриците в изречението се отнасят за жена над 45, де. Но въпросът си остава.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th November 2010, 12:15
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Няма бутон edit и не мога да изтрия темата. Чак сега се разррових из нета по въпроса.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th November 2010, 13:06
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

И какво откри? Сподели, защото е интересно
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th November 2010, 13:11
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Тук по едно време се беше появил един Буратино, дето пишеше под различни никове, за да оплюва. Та той уж беше доктор и си спомням, само, че в един от постовете си казваше, че като влезем в климактериума...ей тогава ще я патим с тия оперирани носове.
Та това му изказване много ме зачуди и мен, може би да има нещо, което незнаем
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th November 2010, 13:52
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Аз поразрових набързо англо- и рускоезични сайтове (първите 2-3 страници с резултати от Гугъл). В нашите може да съм пропуснала нещо, но досега такова ограничение не бях срещала, затова се учудих.
В руските особено намерих обилни предупреждения, че над 35(!) или 40 години не се препоръчва ринопластика, защото кожата е нееластична и това може да влоши резултата, както и че възстановяването е по-бавно. Там директно най-подходящата възраст ти я дават 18-40 години. Никъде обаче не видях да пише, че се забранява над 40, просто не се препоръчвало.
Аз самата скоро навършвам 35, значи ако ще правя нещо, трябва да бързам. Ужас, така е устроен животът, че на дъртите ни слага ограничения за какво ли не.
В англоезичните резултатите, които срещнах, бяха от сорта, че над 45 години се иска ЕКГ задължително, не знам си какво от личния лекар задължително, а на едно място срещнах, че на по-висока възраст можело да не се възприемеш с новия нос. Макар че на 20 или 30 пак трябва достатъчно да си свикнал със стария...
Накратко, ставаше дума за общите възрастови промени и рискове, и не конкретно за жени. Но не се рових много, нямам време, а и няма сми.
Този с критичната възраст не знам какво е имал предвид.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th November 2010, 15:15
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Ами след като не е казал нишо конкретно...

Обикновено хората когато нямат аргументи за нещо, говорят общи приказки и плашат я с климактериум, я с Баба Яга, я с Кашчей Безсмъртни.

Иначе аз нямам нишо против да се каже какво точно ще видим в климактериума?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th November 2010, 15:28
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Може би оперираният нос ще отича от горещите вълни. :P
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th November 2010, 15:42
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Да, може някоя вълна направо да го отнесе
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th November 2010, 17:03
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Най-вероятно става дума точно за еластичността на кожата, тъй като има разлика между кожата на жените и на мъжете. А от един по.голям нос кожата трябва да се посвие, за да пасне върху по-малкия. Езинствено тук виждам някаква логика. Аз правих първата си рино на 40, втората и третата - на 42, кожата ми се прибра без проблеми, но пак нещата опират и до ген може би. Иначе възстановяването определено течеше бавно, с големи и продължителни отоци.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotДавнимавамноснаженанадquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:27.