IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 24th January 2010, 21:49
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

wish Знай,че каквото си яла на обяд за вечеря трябва да е на половина количеството от обяда.Относно утрешният ти въглехидратен ден хапвай по-малко и се старай да не ти става любим в целия режим.Аз примерно във въглехидратния ден хапвам или макарони или спагети на обяд и то по малко а сладичко много рядко си позволявам да те питам иначе спортуваш ли нещо?
Аз утре съм на варива и ще видя какво ще хапвам лека вечер
Отговори с цитат
  #242  
Стар 24th January 2010, 22:08
Аватара на Illirion
Illirion Illirion не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Sofia, Bulgaria
Мнения: 4
По подразбиране

И аз съм на въглехидрати утре и много се чудя какво да хапвам, понеже съм цял ден по задачи (за неща като спагети няма да имам време, за закуска - също), а и ми се ще да не прегрешавам много - мислех си за ръжени солети или Бейк Ролс/Марети на обед и от бисквитите с овесени ядки на Престиж за вечеря..., но ще го решавам в движение.
Впрочем, споменах, че за 6 дена съм свалила само половин кг, но тази вечер кантарчето показа още 1кг надолу (59кг)... така беше и след плодовия ден всъщност, но още на следващия ден си го върнах. Предполагам, че е защото си позволих няколко портокала в протеиновия ден - и то не само сутринта, но и следобед, и след осем пак - повече няма да я правя тази грешка
Отговори с цитат
  #243  
Стар 25th January 2010, 09:12
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Здравейте. Аз съм дюканка, но напоследък разглеждам и се запознавам с различни диети за информация. Ако си харесам някоя достатъчно, може и да я пробвам. И друг път съм задавала въпроси за тази диета. Но сега имам много конкретни. Ако някой е наясно, би ли ми изяснил защо СОЯ е включена и в белтъчния ден, и в бобовия. Аз лично мисля, че си е вариво, защото всички бобови съчетават в себе си и белтъчини, и въглехидрати, това им е характерното. Затова малко трудно възприемам ориза и картофите в тази група. Те са скорбялни, както тестяните, а са в различни групи. Но това как да е. Най-ненаясно съм с времето за хранене. От 12 до 20 ч. Пише, че в този период се храним неограничено, но в същото време не е баш така. Хем има задължителни интервали между храненията, хем на вечеря трябва да е наполовина. Всъщност кога и какво ядем между обед и вечеря. Имате ли опит със следобедна закуска? Третото, което искам да питам, е може ли на обяд и на вечеря да ядем различни неща. Напр. на обяд съм яла боб, но на вечеря да е половин порция леща. Ако правилно съм разбрала, в белтъчния ден пием бульон след всяко хранене. Но това важи само за белтъчния ден, нали? Не хваща бобовия и въглехидратния? Четвърто питане-забранени са газирани неща, предполагам това включва, за съжаление, и газираната вода? Пето - има ли ден, в който да се вписват ядките - фъстъци, семки и пр.? Изключвам печената соя и леблебията, която е нахут и очевидно са варива. Макар че кога да ги ядеш пък? Нали след хранене трябва да чакаш 2-3 часа. Също се надявам, че не е проблем във въглехидратния ден да си гризнеш някой снакс или нещо такова. Вие правите ли го? Без прекаляване, разбира се.Едно много важно питане - кажете нещо за алкохола - вино или твърдия. Че 3 месеца много ми се види без ни едно Наздраве! И последно засега: някой включвал ли е в менюто си тиква? Цигулките са сладки, а белите не са. При Дюкан те се броят за зеленчук. Но при вас не знам как е. Много се надявам някой да ми отговори
Отговори с цитат
  #244  
Стар 25th January 2010, 09:40
Аватара на wish
wish wish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 13
По подразбиране

Искам да ви посъветвам относно въглехиратния ден ! Предпочитайите бавните въглехидрати, защото са полезни. Макароните са за предпо4итане пред пица например. Вареното тесто се ползва в много диети и е полезно.
Днес например се събудих от глад. Незнам как 6те издържа до 12ч. Ще се постарая да намаля ве4ерята като обем, макар 4е в началото бая ще се озоря.
Колко сурови ядки като количество са допустими през плодовия ден?
Относно спортуването, да спортувам Ужжж. Аеробика 2 пъти в седмицата или тае-бо когато сколасам. Ще се постарая да ги докарам по 3 пъти, хи4 не се движа. - по 8 часа зад компа.
Отговори с цитат
  #245  
Стар 25th January 2010, 12:09
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

дундьо Аз не ям под час просто защото нямам тази възможност днес съм обядвала примерно във 12 на обяд а утре да не ми е възможно.И да на вечеря трябва количеството храна да е на половина от на обяд.Следобедната закуска ако си страшно гладен можеш да хапнеш плод.Интервалите след храненията са 4 часа във белтъчния ден и по 2 часа във варивата и въглехидратите.Относно това да ядем различни неща за обяд и вечеря мисля че може защото аз не винаги каквото обядвам същото и вечерям.Относно бульона пише че се пие след хранене но никои не ги пие тези бульони или поне по голямата част от тези дето пазят режима.Да за газираното е забранено и е нормално да включва и газираната вода Относно снаксовете незнам не съм си позволявала както съм писала съм решила до първия 29ти ден да изкарам без хляб и тестяно и затова във въглехидратния ден си правя макарони спагети юфка редувам.Относно алкохола той е забранен в повечето диети така и тук е забранен но съм чела по форуми че някой мацки си позволяват по чаша бяло вино.Тиквата се води плодов зелен4ук,тъй като се отглежда заради плода.Можеш да я ядеж всеки ден като зеленчук,а във въглехидратния ден,можеш да я ядеш със мед или захар.Иначе си се води като зеленчук!!! надявам се малко да съм разяснила по въпросите ти
Отговори с цитат
  #246  
Стар 25th January 2010, 13:12
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Мерси, Геричка. Наистина ме просветли. Най се радвам за тиквата, че си остава. Може би ще взема да я пробвам тази диета. Бивша дюканка няма, винаги се връщаме към него, но едно такова отклонение може да ми е полезно и ефикасно. После - пак Дюкан. Но да не ви занимавам с моите намерения. Лек и отслабващ ден на всички!
Отговори с цитат
  #247  
Стар 25th January 2010, 14:14
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Дундьо ако найстина искаш да разнообразиш малко да не е Дюкан можеш да започнеш режимчето не е трудно за изпълнение даже си е супер леко защото можеш да си хапваш всичко разбира се добре съчетани храните.Аз също се много чудих дали да започна Дюкан но мисалтта че трябва да ям само месо и зеленчуци не ми се много понрави а пък и доста познати ми казаха че се връщали килата след спирането но може би при всеки е индивидуално.При теб как е ?
Отговори с цитат
  #248  
Стар 25th January 2010, 16:13
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

При мен има много дълго - неестествено дълго - задържане. Но проблемът е, че през последните 20-ина дена съм върнала 4 кг без да нарушавам режима. Едва ли са наистина 4 кг, сигурно задържам доста вода, при нас се случва. Но имам да свалям още 20-30 кила. Ако ще ги чакам по 1 на 3 месеца - не си струва. Мисля, че организмът се адаптира някакси след определено време към този режим и спира да отдава. То за всички е различно. Вече имам съобщение на лични, че и при други е ставало. Иначе да ви кажа, не се връща лесно. Като знам как се освинвахме твърдо и последователно по празниците, но тогава върнах 2 кг, които са повече вода и си ги свалих много бързо пак - за 4-5 дена на режима. Имам колежка, която спря режима. Още лятото я подкара покрай сватбата на дъщеря си. Уж само отклонение, само нарушение, пък ...Така де, не си направи 3-та фаза и почна да връща. До празниците - не, поне не беше така видимо. Явно не е толкова трудно да задържиш Обаче половин година плюскане, което по празниците си е било (по нейни думи) абсолютно омозване, изведнъж почна бързо и прогресивно да качва. Днес я гледах и й се карах, защото чак физиономията й е подпухнала. По-дебела е от преди Дюкан. Така че не трябва да се подценява 3-та фаза.
Отговори с цитат
  #249  
Стар 25th January 2010, 16:19
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Виж, Геричка, стигнали сме до извода, че в света на слабите няма случай да ядеш когато, каквото и колкото поискаш. Всички манекенки и холивудки следят кантара и ако мръдне нагоре - крути мерки. Веднага. Ако наистина ги предприемеш веднага, преди новите 1-2 кила да са се "втвърдили", става лесно и бързо. А това, че ще си поглезваш душицата - няма нищо страшно, стига да не е система. Явно трябва малко да си променим мисленето. Не можем да се върнем към чипсовете, снаксовете, бонбоните и половин ЛЯП с манджата и да очакваме, че ще си останем в добра форма. Нали така?
Отговори с цитат
  #250  
Стар 25th January 2010, 16:23
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Е да то си е съвсем нормално да започнеш да качваш или да си възвръщаш килцата по този начин на хранене.Няма и как да е иначе неможе да си се ограничавал един вид приключваш диетата и да се нахвърлиш като въл на храната и да падне голямото плюскане защото искаш не искаш ще започнеш по малко да качваш а и нашия режим е точно такъв да научим организма си към едно по-добро и здравословно хранене и начин на живот то винаги съм си мислила че човек стига да иска може да постигне и добри резултати и без диети а просто да намали приема на храната да спре сладкото тестяното газираното общо взето т.н вредни храни и напитки и да спортува всеки ден по-малко но не всеки път се получава за съжаление.Затова съм се заела сега сериозно и мисля да го изкарам до край режимчето да тренирам всеки ден по повечко за да мога да достигна желаните кг и кг който бях преди 2години
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:30.