IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 20th September 2007, 10:17
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Няма универсални принципи за възпитанието на децата.Всичко е строго индивидуално.Зависи от това какви "уроци" ще му преподадат родителите му като малко и то ги помни цял живот.Едни приятели знарте ли какво казват на детето си когато иска да му купят нещо:сега не може,нали знаеш,че струва пари,а парите не растат по дърветата"Значи то от малко се научава да цени парите и начина,по който се изкарват.А е само на 4 годинки.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 20th September 2007, 10:18
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

bimbi като не ти се обяснява не се оправдавай с трудност.....или и ти не си наясно? Моля те не ми отговаряй, не ме интересува...
Нека опазим хубавата тема.....
Отговори с цитат
  #43  
Стар 20th September 2007, 10:23
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Няма универсални принципи за възпитанието на децата.
Няма еднакви хора, всичко би следвало да се разглежда в частност....затова нека всеки гледа децата си както той реши, това е най-вярната рецепта...
А дали някой може да гледа деца, това е друга тема...практиката показва, че повечето хора имащи деца не са подготвени да гледат последните....
Отговори с цитат
  #44  
Стар 20th September 2007, 10:46
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Това не е вярно.Голяма част от младите семейства искат деца и преди това се подготвят за това.Дори и само психически да се настроиш на тази вълна,все е нещо.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 20th September 2007, 10:50
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Дори и само психически да се настроиш на тази вълна,все е нещо.
Е с това изобщо не мога да се съглася
Отговори с цитат
  #46  
Стар 20th September 2007, 10:53
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Дори и само психически да се настроиш на тази вълна,все е нещо.
Е с това изобщо не мога да се съглася
Е не, все е нещо, ама никак не е достатъчно, защото света е повече от материален...за добро или зло...

А инак Babri и двамата неможем да бъдем напълно обективни за това дали са повече или по-малко подготвени младите родители, затова нека всеки запази мнението си за свое в този случай...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 20th September 2007, 10:59
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Е,някои родители може би не са подготвени,но повечето са.Все пак още докато си бременна,ти си разсъждаваш първо как да му подредиш стаята,как ще си преподредиш живота след това и такива работи.Това не е ли един вид подготовка? Не е нужно да си гледал нечие друго дете,за да си подготвен.То си идва от само себе си.Тъй мисля.Лично мнение.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 20th September 2007, 11:09
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Babri едно е да мислиш, съвсем друго да правиш и още повече да става нещо...
Не си ли си стъпил на краката, не си ли опознал себе си, нямаш ли вътрешния мир и не на последно място нямаш ли финансова стабилност за какво говорим?
Аз също споделям лично мнение, още повече то е подкрепено и с пресен пример и едно сладко 6 месечно слънчице.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 20th September 2007, 11:41
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Да,за финансовата стабилност си абсолютно прав.Трудно се гледа дете без пари,дори да си постигнал вътрешно равновесие и да си с ясното съзнание,че си наистина си искал дете.
П.С.Да ти е живо и здраво малкото слънчице.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 20th September 2007, 13:40
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

До голяма степен това зависи от родителите. Не си спомням как съм обяснила на детето ми, че нямаме възможност да му купувам разни неща, освен най-необходимото, но никога не ми е правил проблем да ми реве за нещо, каквото и да е то.... Никога не се е тръшкал пред магазин за играчки, пред сергии или друга-де. Понякога в неделя вечер, като си седим пред телевизора сме си мечтали, че ако спечелим от тотото, ще си купим това или онова. писал си е чинно писмата до дядо Мраз, но желанията му бяха много скромни (с оглед на това, което са ми споделяли други майки на децата от детската) и винаги желанията по Коледа му се "сбъдваха". в първи клас ми призна, че от много отдавна знае, че дядо Мраз съм аз. Господ да благослови детето ми, а и вашите деца, но до сега никога не ме е карал да се притеснявам, да му се сърдя или да съм недоволна от него (освен за здравословни проблеми). Явно когато Господ е прибрал баща му ми е дал в повече с детето ми. Цяло лято работи на един строеж да събере пари за учебници, че го приеха инжинерна физика и оня ден реши да ме зарадва и ми купи за 45 лв. mp3-плеър, за да мога да си слушам музика. цяла нощ плаках, защото аз имаше много трудно детство.
БОГ ДА ДАДЕ ЩАСТИЕ И ЗДРАВЕ НА ДЕТЕТО МИ.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Разглезенилисаднешнитедеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:44.