IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st June 2012, 19:01
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране За формата на лицето (въпрос-изповед) :)

Здравейте, момичета! Първо да си разкажа историята на кратко Първата ми операция беше уголемяване на бюста при д-р Тепавичарова, бях на 19 (доста рано, знам). Година след това си направих ринопластика при д-р Джамбазов. След това си поставях хиалуронова киселина няколко пъти, къде успешно, къде не, премахнах 2 бенки на лицето, сложих брекети, удължих си косата.. Не мога да кажа, че съм се вманиачила по пластичната хирургия (макар че сигурно звучи така) - още преди да започна с операциите, бях наясно, че има много неща, които не харесвам в себе си. Не бяха само малките гърди, не беше само носа... И въпреки това реших, че ще започна малко по малко да коригирам нещата, които не харесвах. Хората около мен, които знаеха за операциите, бяха винаги скептично настроени, винаги бяха на мнение, че нямам нужда от корекции. Тези, които не знаеха обаче, постепенно започнаха да се изненадват колко съм променена, колко по-добре изглеждам. Аз самата започнах да се чувствам по-добре в кожата си. Но! Въпреки това, нямаше нито един момент, в който да се почувствам наистина красива, винаги имаше нещо, което продължава да ме дразни във външния ми вид. Започнах да изучавам хората, да гледам снимки на красиви жени и да се питам кое именно е това, което ги прави привлекателни. За себе си стигнах до извода, че за да изглежда едно лице красиво, е много важна формата му. Едно правилно малко носле няма да те промени кой знае колко, ако лицето ти е с неправилна форма. И така, това е нещото, което не харесвам в себе си, но за жалост не намирам много информация. Лицето ми е с нещо като квадратна форма, долната ми челюст е доста широка. В комбинация мисля, че имам излишна мастна тъкан по врата и долната част на бузите, така че като се усмихна, изглеждат големи. Бях на консултация при лицево-челюстен хирург, когото попитах за липосукция на лицето. Той каза, че не се наема да направи такова нещо. Надявам се да можете да ме посъветвате нещо... Аз от своя страна мога да дам подробности за моите операции, така както неведнъж на мен са ми помагали и съветвали хора в този форум. Доста объркано стана излиянието ми, но исках да кажа доста неща накуп, надявам се да сте го прочели до край...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st June 2012, 22:44
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Нищо ти няма на формата на лицето според мен. А нослето е станало страхотно!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd June 2012, 08:28
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Моето лице е също с "правоъгълна" форма... аз си го харесвам. Освен това установявам, че и доста мъже харесват такава форма на лицето.

Аз бих те посъветвала да отидеш на психолог. Имаш проблем с това как възприемаш себе си, а в действителност ти няма нищо!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd June 2012, 09:22
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

Благодаря за отговорите Ами.. аз съм далеч от мисълта, че като вървя по улицата, хората си казват: "Ей тази какво грозно лице има" ) Напротив, и така има много хора, които ме харесват, които биха ме сметнали за луда, ако знаят за терзанията ми ) И така мога да си живея естествено, не е болка за умиране, ама пусто... Нали всички интервенции, които правим, не са животоспасяващи така да се каже, нали го правим, за да станем по-красиви, с повече самочувствие и т.н. Разбира се, че това, което в моите очи е грозно, за друг може да не е. Ето например сегашният ми приятел харесва малки гърди и неведнъж ми е казвал "Ейй за какво си го сложила тоя силикон". Само че аз самата не се чувствах добре с плоските цици... Да, наистина уголемяването на бюста, ринопластиката са много по-често срещани интервенции, тях намираме за "нормални". Затова исках да повдигна този въпрос, тъй като едно нежно и фино лице до голяма степен би променило цялостния вид... А не е коментирана тема изобщо.. Все пак като изключим психолога, някакви други предложения?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd June 2012, 09:30
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Твоето лице е нежно... не виждам какво би могла да промениш по него, нито пък смисъл да го правиш.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd June 2012, 11:26
Аватара на Josefinka
Josefinka Josefinka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 185
По подразбиране

sweet_dreams като ти четях поста все едно гледах себе си, радвам се че не съм единствена с тази "лудост". Оправих нослето и устните и съм много доволна, но и аз като теб все мисля че имам нещо за доискусуряване. Моята форма на лицето е като твоята и винаги ме е дразнила много и съм убедена че ме загрозява и едно финно личице ще е много по добре. Костната структура мисля че не може да се промени но с липосукция в долната част и малко обем в скулите вярвам че до голяма степен ще се подобрят нещата. Запланувала съм си я в бъдещето тази интервенция, нямам си на идея кога обаче,.
Стана ми малко смешно като четях твоя пост защото и аз точно като теб много пъти съм гледала финни лица и съм си мечтала да имам такова но уви
Моето горе долу ми харесва когато съм много слаба защото тогава и бузите ми спадат и изглежда по слабо лицето ми като цяло, но не мога да поддържам постоянно килограмите и тогава като кача един два веднага се виждат върху лицето ми. Няма да ти казвам като чуя коментари от сорта "а какви бузки имаш"

Последно редактирано от Josefinka : 22nd June 2012 на 11:31
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd June 2012, 13:44
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

Josefinka, радвам се, че не съм сама в лудостта си хихи Значи.. това с килограмите действително влияе. На първата снимка, която съм качила, съм може би 53 кг., на втората съм 49 (колкото съм и сега) - при ръст 162 см. Но пък на първата съм се усмихнала, а на втората не толкова. Дразня се, че когато се усмихна, лицето ми изглежда широко и бузите големи. За капак работата ми е такава, че общо взето трябва да съм усмихната постоянно и се чувствам като едно малко прасенце ) Но дори на 49 кг, пак имам малко бузки.. тоест просто ми е заложено да трупам там. Относно липосукцията... Чела съм, че докторите избягват да правят обикновена липосукция в такива области, тъй като рискът от поява на неравности бил доста голям А при ултразвукова или лазерна липосукция (не знам дали точно така се наричат..) не съм сигурна до каква степен има резултат... Импланти в скулите не мога да си представя да слагам, тъй като и сега ми е широко лицето, не мога да си представя накъде повече )
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd June 2012, 15:21
Аватара на Josefinka
Josefinka Josefinka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 185
По подразбиране

Според мен няма почти никаква разлика от първата до втората снимка или поне не се вижда защото едната е под ъгъл, но ти си знаеш най добре. За мен мога да кажа че ако кача 1 кг половината отива в бузите, както казваш ти просто ни е заложено. Освен липосукция нищо друго не ми идва на ум като интервенция което може да оправи такъв проблем, а и си мисля че един път като ти изсмучат от там мазните клетки не би трябвало повече да се натрупват в тази зона и даже да се качи някое кило там няма да личи. За Бг незнам кой доктор може да го направи и то добре, аз определено смятам да се ориентирам към чужбина и по точно се интересувам от доктор Кръстинова, пишат се много хубави неща за нейната работа и че е специалист по преобразяване на лица но кой знае и колко ще струва при нея. Ти ако случайно чеуш за друг начин за решаване на проблема споделяй да проучваме. А за сега слабеене му е майката. Аз като достигна желаните кг. за да нямам бузи и тогава и задника ми се стопява и става плосък но май се предпочитам с леко плоско дупе но без бузи. Така че се оправя едно , разваля се друго нямаме угодия но това сме ние жени.

Последно редактирано от Josefinka : 22nd June 2012 на 15:25
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd June 2012, 17:05
Аватара на Лудите клавиши
Лудите клавиши Лудите клавиши не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 241
По подразбиране

Не ви трябва липосукция на лице. Като вземете да остарявате, бузите сами ще се стопят, чертите естествено ще се изострят и тогава ще искате да се върнете във времето, когато сте имали бузи. Бузките са чар, при положение че не сте дебелани. А вие определено не сте. Виждала съм Josefinka на снимки и се чудя защо има въобще притеснения, като изглежда прекрасно
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd June 2012, 01:12
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

Лудите клавиши, някак си не ми се чака да остарея, че да стана красива )
Josefinka, може би и аз към чужбина ще се насоча в крайна сметка.. И аз съм чувала добри неща за д-р Кръстинова, но като се замисля, май нищо конкретно за липосукция... Ти не се ли притесняваш от неравности?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заформатаналицетовъпросизповед
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:29.