IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd January 2008, 00:28
Nannssi__ Nannssi__ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 49
По подразбиране малко повече информация МОЛЯ ВИИИ !!!



значи имам една операция правена преди около месец пластична на носа (за сега всичко е добре слава богу )... обаче сега сам си навила на пръста да си увелича малко устните ... обаче въпросът ми е с какво щот не съм сигурна в кубиците и искам да е нещо временно ... и понеже хич не разбирам от силикон/хидрогел/липофилинг колкото и да го чета не мога да им схвана разликата:


-на мен ми предложиха
с липофилинг - колко му е ефекта за цял живот или е за период от време ?! и.... боли ли много и с каква упойка се прави знам че уж е най безвреден а другото което ми казаха беше бразилски гел или там хидрогел ... за тва нищо пак не знам четох някакви много лоши изказвания за него малко инф. !?

а другото което си мисля аз киселини имало някакви те какво представляват !?

може ли да ми кажете разликата и рисковете м/у тези 3 неща .. съвсем сериозно казвам абсолютно нищо не разбрах от написаното във енц. на мини филурите... а и имали значение на колко години си
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd January 2008, 09:30
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Силикон и хидрогел - химически различни вещества в гелообразна форма, използвани като тъканни филъри. Липофилинг - метод на трансплантиране на собствени мастни клетки.
Опасността при хидрогела е, че той не остава плътен във времето, а има тенденцията да се деформира и разтича (едновременно деформира мястото, където е инжектиран), като освен това причинява тъканна некроза.
Силиконът запазва формата си, но около него се образува съединителна тъкан, която води до допълнително уголемяване на обема. Ако в началото прекалиш с количеството, може да получиш неестествено издути устни.
При липофилинга се запазват около 30-50% от първоначалния обем, което налага повтаряне на процедурата. После устните ти са изтръпнали, а не болезнени. Възможно е да се прави и в по-млада възраст.

Ха сега питай
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd January 2008, 15:04
Аватара на emanuel4eto
emanuel4eto emanuel4eto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 63
По подразбиране

Аз съм с бразилски гел. Имам опасения, че това е хидрогел, но никой не ми го каза тогава.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd January 2008, 16:10
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

За съжаление нямам достоверна информация и не мога нито да подтвърдя, нито да отрека. Наричат го с това апокрифно название "бразилски гел", за да не уточняват какво точно съдържа (според мен) - защото няма такава регистрирана търговска марка на продукт.
Емануелче, кой е докторът?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd January 2008, 16:12
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Емануелче, кой е докторът?
Познай
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd January 2008, 23:36
Nannssi__ Nannssi__ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 49
По подразбиране

други въпроси :
-липофилинга с каква упойка се прави?!
- и понеже аз съм си още тийн(17) и искам да си ги уголемя устните но да е като за начало нещо безвредно но да е с временнен ефект ... не искам да има последици после
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd January 2008, 23:39
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Може с обща или с локална. Липофилингът и хиалуроновата киселина са най-безвредните от всички възможности.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd January 2008, 23:41
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Като те чета, липофилингът ще е най-удачен вариант за теб. Аз също съм с липофилинг. За сега само с една процедура, но смятам скоро да повторя, за да има по-видим ефект (дай Боже!)

Първия път бях под пълна упойка като ми го направиха, така че нямам абсолютно никакви спомени, сега втория път, ще ме приспят венозно, за да мине най-атравматично всичко, но може да се направи и с местна упойка, като се направи блок на болковите усещания в областта около устата. на място ще решим кое ще бъде най-удачно. Все пак трябва и материал да се вземе предварително, така че може би венозната седация ще е най-добра(всъщност май е смо седация, не те приспиват напълно)

Ако не бързаш, като се направя ще пиша пак за да разкажа вече по-подробно. Мен ме прави д-р Тонев в Пловдив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd January 2008, 23:49
Nannssi__ Nannssi__ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 49
По подразбиране

хиалуроновата киселина до колко време издържа и каква е цената

а за липофлинга като е с местна упойка дали се усеща нещо а като е с пълна колко време трае после има ли болки от там откъдето е зимано мазнини или там квото е .. ааа и винаги ли е нужно две процедури ? а и на липофилинга каква е цената ?


аз мисля за Н.Г.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd January 2008, 23:57
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Значи да ти кажа моето мнение- Н.Георгиев слага много малко мазнина, което е крайно недостатъчно. Самия той ми каза нещо от рода на 2-3 мл на устна, което е направо смешно малко. Аз първия път си сложих 5 кубика само в горната, сега ще пробвам с 6 кубика горе и 4 долу.

Предполагам, че като е с местна усещаш само, че ти правят нещо, но не и болка. По-скоро усещаш, че те дупчат, но нищо повече, не знам, сега ще видя

При мен след това нямаше абсолютно никакви болки или дискомфорт, нито в самите устни, нито на мястото на убождането. Общо взето, като ми го направиха докато бях под пълна упойка, ми се стори много атравматична процедура, затова се замислям и сега да ме приспят венозно, че да не се шашкам при вида на огромната игла, с която го правят

За броя процедури- две, че и три даже..Звиси от ефекта, който търсиш. При около 5% от хората, става и само с една процедура, но аз не съм от тези щастливци. При около 10-20% от хората пък изобщо няма никакъв ефект, резорбиираш абсолютно всичко..Надявам се да не съм и от тях. Ще ми се да съм от големия процент хора, които имат частичен ефект и постигат задоволителен резултат след две процедури
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: малкоповечеинформацияМОЛЯВИИИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:04.