IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #461  
Стар 24th March 2012, 13:26
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от andyjoy Виж мнението
Лонгетите са пристигнали и вчера ми махнаха гипса. Да ви кажа много ме болеше докато д-р Димитров ми фиксираше лонгетата, защото силно стискаше частта в основата на носа (между очите). И как няма да боли - нали са ми трошили костите.
Аз не съм имала странични ефекти от антибиотика. Но за болката не се тревожи, нормално е,както каза. Мен също доста ме заболя като ми я фиксираше, защото много важно било костите там да са добре фиксирани,за да зараснат правилно, поне 12 дни им трябвало. Да ти кажа,понеже сама си я намествам лонгетата от тогава и постепенно болката намалява. Днес- 12 дни след операцията, почти не усещам болка там
Отговори с цитат
  #462  
Стар 24th March 2012, 13:47
Аватара на annnna
annnna annnna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 157
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от andyjoy Виж мнението
Лонгетите са пристигнали и вчера ми махнаха гипса. Да ви кажа много ме болеше докато д-р Димитров ми фиксираше лонгетата, защото силно стискаше частта в основата на носа (между очите). И как няма да боли - нали са ми трошили костите.
Andyjoy,как се чувстваш с лонгетата? Все съм си мислела че с гипса е по-добре и няма да се мърда,но може пък и да оказва лошо влияние на заздравяващите се хрущяли с тази тежест която оказва на носа.Хей,да ти кажа много е сладко това детенце на снимката. От интернет ли си я взела или?
Отговори с цитат
  #463  
Стар 24th March 2012, 14:39
Qgodina Qgodina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 86
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от andyjoy Виж мнението
Аз също имам силно главоболие (вече 5-ти ден) - явно не е само при мен и сигурно е нормално. А след като пия антибиотика ми се подува стомаха, боли ме и имам леко метален вкус и сухота в устата.
Ааа, може от антибиотика наистина да е сухотата в устата, аз се чудя че такъв змей съм станала
Отговори с цитат
  #464  
Стар 24th March 2012, 14:42
Аватара на maryan
maryan maryan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 23
По подразбиране

Гипса само тежеше без да ми пристяга носа, докато сега с лонгетата така ми е стегнато, че чак очите ми парят.
Момиченцето от снимката наистина е сладко. Отглеждам си го в къщи и да ти кажа такъв огън е, че... само на снимка да го гледаш. Шегувам се разбира се - много я обичам, ама и много ме ядосва.
В деня на операцията, мъжът ми и беше казал, че съм на купон с колегите и няма да се прибера рано. На сутринта пак е попитала къде съм и той и отговорил, че съм излезнала по-рано за работа. Като се прибрах след операцията тя само ме поледна и започна да плаче. Сигурно си е помислила че който ходи по купони до сутринта, такива неща му се случват. Като се успокои ме пита: "Какви хора са тия, които са ти счупили носа?" - и аз отговорих - доктори, мамо, доктори.
Отговори с цитат
  #465  
Стар 24th March 2012, 18:42
Аватара на annnna
annnna annnna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 157
По подразбиране

Щастлива майка си с такова момичеце! Голяма сладурана е наистина! Всеки път когато ти гледам постовете,чак си оправям деня с нейната широка усмивка . Горкото чак да заплаче при вида ти. Но малките са така-състрадателни!
Отговори с цитат
  #466  
Стар 25th March 2012, 06:37
ruja_v ruja_v не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 3
По подразбиране

здравейте, оперирана съм преди 3 дена, а ми махнаха тампоните още на втория. много ме притеснява това да се отрази негативно на носа ми. има ли някой, на който също да са му извадили тампоните още на втория ден? моля ви пишете?
Отговори с цитат
  #467  
Стар 25th March 2012, 07:48
Qgodina Qgodina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 86
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ruja_v Виж мнението
здравейте, оперирана съм преди 3 дена, а ми махнаха тампоните още на втория. много ме притеснява това да се отрази негативно на носа ми. има ли някой, на който също да са му извадили тампоните още на втория ден? моля ви пишете?
Здрасти, и на мен ми извадидха тампоните на втория ден, даже е абсолютно нормално и ми казаха, че принципно има случаи, в които на първия ден ги вадят, но на мен много ми бяха пипали преградата и затова добре да съм потърпяла още един ден не се притеснявай, идеята им е да спрат кървенето, а то вече е спряло, ами започва да тече една прозрачна течност (лимфна ли не знам), която обаче отмива съсиреци и затова червенее.
Отговори с цитат
  #468  
Стар 25th March 2012, 11:29
ruja_v ruja_v не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 3
По подразбиране

ох, благодаря ти, откак се върнах в къщи ме гони параноята да не разваля носа, да не го инфектирам. само за това мисля. тяб кога те оперираха? можеш ли да дишаш вече? моя се запуши заради това,което тече, защото остава в ноздрите и изсъхва. доста неприятно, но трай бабо за хубост
Отговори с цитат
  #469  
Стар 25th March 2012, 12:36
Аватара на annnna
annnna annnna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 157
По подразбиране

Ружа,не го мисли и не се притеснявай! Докато ти четях поста и усетих паника! При всички оперирани тампоните се махат на втория ден не само за да се спре кървенето,но и да се заздрави лигавицата в горната част на носа,така че да не се получи зарастване. Така си мисля! Секрети има да отделяш един килограм на седмица! Ако ти е запушен носът е напълно нормално и това не трябва да те притеснява. Успех!
Отговори с цитат
  #470  
Стар 25th March 2012, 16:07
ruja_v ruja_v не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 3
По подразбиране

благодаря ти, наистина съм паникьосана, ама сега малко се успокоих. ще си дишам през устата и ще си изтрая несгодите заради новото ми носле
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:31.