IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st December 2018, 12:59
boudun boudun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2018
Мнения: 1
По подразбиране Упорито акне..

Здравейте! Аз съм момче на 17 години и от приблизително 5 години страдам от упорито акне. Използвал съм редица продукти включващи външно и вътрешно лечение , но все още нищо не е дало желаните от мен резултати. Посетил съм 3 различни дерматолози. Всички кремове които ми изписваха даваха само временно подобрение и после пак нещата се влошаваха. За вътрешно лечение съм пил антибиотик, витамини , пробиотик. Вкъщи също съм пробвал още какво ли не- маски с мед, зелен чай, лимони, краставици и т.н. . До момента ползвах Epiduo Gel ,който е с бензоил пероксид и адапален. Той обаче ми изсуши прекалено много кожата и започна да ми се лющи,болеше и ми беше много опъната. Спрях го и след около 3-4 дни само хидратция кожата ми се повъзтанови. Сега се чудя дали да започна отнова да го ползвам. За хидратция използвам един крем на Mixa.

След всичко това започвам вече да търся корена на проблема , защото явно така лекувам само симптомите.Намерих информация в интернет ,че акне предизвиквало прекалено високото ниво на ДХТ (дихидротестостерон).Та се зачудих, дали ако не блокирам тестостерона да се превръща в ДХТ , няма да ми изчезне акнето. Тогава открих информация и за билката Сао Палмето, коята не позволява да се осъществи това превръщане. И се чудя дали тази билка би ми помогнала в борбата с моя проблем.Ако може да ми дадете някакви мнения по въпроса , че леко започвам да се отчайвам ..
Ще съм изключително благодарен на всеки един ваш съвет.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th January 2019, 19:02
krasimirivg krasimirivg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2018
Мнения: 2
По подразбиране

Най-добре е да започнеш прием на повече вода + детокс диета и чай. Скоро точно четох за прекранси билки в Билка БГ
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Упоритоакне
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:38.