IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 4th August 2008, 21:44
Vio Vio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
мисля,че и аз ясно казах,че не бих поела риска. а това че ги завишават много кратно можеш да бъдеш сигурна. едни от най-скъпите протези са не повече от 1200 Е. а цената на такива протези с плюс операция = 9-10 000 лв. според теб колк процентно е завишаването, като се има в предвид,че спиш една нощ там и преко сили за операцията може да се каже,че струва 1500 лв( реално няма и толкова)
Ох, не обичам да влизам в спорове, но една операция е доста над 1500 лева. Може би и от там идват "Надценките" на имплантите - не им се иска да пишат повече за операция. Аз лично ако се оперирам, ще е в Германия, защото там и живея и като ги гледам цените там общо не са по евтини от тези в БГ, а напротив. Аз съм си правила друга операция, не е била козметична, но е била с вкарване на чуждо тяло в мен и си спомням, че точно така цакаха- понеже по държавните клиники цената на операция е регламентирана, по-добрите специалисти "таксуваха" допълнително за материали. Тедда, моите уважения, но операция за корекция на бюст не е необходимост, освен ако не си с ампутирани гърди, недай си боже. Дали са ти увиснали, малки или просто обикновени гърдите е козметичен проблем. Нормално е това да е привилегия на хора, които не са на хляб и маргарин.
Разликата между 500 и 200 не е нищо и за мен и не ми падат от небето, но според мен високите цени за импланти се компенсират с ниски такива за операции.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 5th August 2008, 17:50
Аватара на SoulMate
SoulMate SoulMate не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 14
По подразбиране Re: цени на протезите

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Христо Шипков
Zdraveiite,

Включвам се преди всичко като лекар а не като търговец на протези. Бих искал да Ви кажа че цената на протезите на запад е доста по ниска и вместо да Ви ги продават с няколко десетки процента надценка по-добре е да си ги купувате направо от западна европа или америка.
Изключение може би правят протезите Cereform които са близки до западните цени.
Аз се опитвам да печеля от моя труд а не от препродажбата но протезите.

с уважение
д-р Христо Шипков MD, PhD
cshipkov@hotmail.com
Моите уважения, но е некоректно да подвеждате читателките на форума със съвет да си купуват протезите сами. Законът за медицинските изделия, който съответства на европейските подобни, казва следното:

"Чл.77. Търговия на едро с медицински изделия на територията на Република България могат да извършват физически или юридически лица, които са регистрирани като търговци по националното законодателство на държава членка или държава от Европейското икономическо пространство и притежават разрешение за тази дейност, издадено от регулаторен орган на съответната държава (за България - ИАЛ).
......
Чл.83. (1) Търговците на едро могат да извършват търговски сделки с медицински изделия при спазване изискванията за тяхното съхранение и разпространение със:
1. други търговци на едро по смисъла на този закон;
2. лечебни заведения;
3. здравни заведения;
4. аптеки и дрогерии."

Което накратко означава, че протези могат да продават фирми, които имат разрешение за такава дейност от ИАЛ, но само на други търговци, т.е фирми, регистрирани надлежно по търговския закон. Частни лица - пациенти не могат да пазаруват протези.
Ако някоя фирма им продава - тя нарушава закона.

Съвсем отделен остава въпросът трябва ли да поеме лекарят някаква отговорност, ако пациентката си е донесла протезите в торбичка, закупени отнякъде си, и й се случи капсулна контрактура или се спука протеза. Според мен трябва, но преди това е хубаво да спазва законите, като евентуално ги познава.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10th August 2008, 22:47
Аватара на боряна христова
боряна христова боряна христова не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 1 091
По подразбиране Re: цени на протезите

Цитирай:
Първоначално написано от SoulMate
Цитирай:
Първоначално написано от д-р Христо Шипков
Zdraveiite,

Включвам се преди всичко като лекар а не като търговец на протези. Бих искал да Ви кажа че цената на протезите на запад е доста по ниска и вместо да Ви ги продават с няколко десетки процента надценка по-добре е да си ги купувате направо от западна европа или америка.
Изключение може би правят протезите Cereform които са близки до западните цени.
Аз се опитвам да печеля от моя труд а не от препродажбата но протезите.

с уважение
д-р Христо Шипков MD, PhD
cshipkov@hotmail.com
Моите уважения, но е некоректно да подвеждате читателките на форума със съвет да си купуват протезите сами. Законът за медицинските изделия, който съответства на европейските подобни, казва следното:

"Чл.77. Търговия на едро с медицински изделия на територията на Република България могат да извършват физически или юридически лица, които са регистрирани като търговци по националното законодателство на държава членка или държава от Европейското икономическо пространство и притежават разрешение за тази дейност, издадено от регулаторен орган на съответната държава (за България - ИАЛ).
......
Чл.83. (1) Търговците на едро могат да извършват търговски сделки с медицински изделия при спазване изискванията за тяхното съхранение и разпространение със:
1. други търговци на едро по смисъла на този закон;
2. лечебни заведения;
3. здравни заведения;
4. аптеки и дрогерии."

Което накратко означава, че протези могат да продават фирми, които имат разрешение за такава дейност от ИАЛ, но само на други търговци, т.е фирми, регистрирани надлежно по търговския закон. Частни лица - пациенти не могат да пазаруват протези.
Ако някоя фирма им продава - тя нарушава закона.

Съвсем отделен остава въпросът трябва ли да поеме лекарят някаква отговорност, ако пациентката си е донесла протезите в торбичка, закупени отнякъде си, и й се случи капсулна контрактура или се спука протеза. Според мен трябва, но преди това е хубаво да спазва законите, като евентуално ги познава.
Момичета вие мислите ли че някои хирург ще поеме за вина за усложнение след операция ,ако пациентката си е донесла сама протезите аз съм 100 % сигурна че никои няма да поеме вината-че те и от закупени от тях импланти понякога не я поемат ,пък камоли от другаде закупени импланти.Вярно е че някои докторчета цените на имплантите са безбожно увеличени ,но в крайна сметка повечето от нас са се подложили на операция не поради някакъв козметичен дефект,а от собствена си преценка в това число съм разбира се и аз
__________________
390/405 надмускулно
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ценинапротезите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:53.