IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 20th July 2009, 07:52
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

и аз съм го чувала това че костите се заздравяват и раждането е по-трудно,но като се замислиш за всяко нещо може да намериш мнения които го подкрепят и такива които го оборват,а в крайна сметка ако не приемаш достатъчно витамини бебока ще си ги вземе така или иначе а не знаеш на теб как точно ще ти се отрази /на нокти,на коса.../
Отговори с цитат
  #22  
Стар 21st July 2009, 09:06
Аватара на SoulMate
SoulMate SoulMate не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Айде и аз тук На всяка манджа/тема за бременност мерудия
Пих О'мами - хубави са, доволна съм. Пих и Матерна - получих ужасно гадене от тях и ги изхвърлих.
Най-доволна съм от френските витамини Супле маман. Пих ги по време на пика с грип през зимата, чувствах се пълна с енергия и въпреки заразите наоколо нищо не прихванах.
А иначе витамините са спорна тема сред лекарите. На една от лекциите, на които ходих лекар от Шейново го обясни така- лично той е против приемането на допълнително витамини, понеже костната система на главичката на бебето е по-мека, за да може правилно и лесно да мине през родовия канал при раждането. Приемането на витамини през бременността може допълнително да усили костите на главичката и така се затруднява раждането, повишава се риска за забавяне на раждането, увреждания на бебчето и прочее.
Разбиват ме тия хора - егати лекарите! За костната система на главичката общо има калцият. Ама той има общо и за бъдещите зъбки и костите на бебето, та ако не достига от храната или не се приема допълнително, организмът изтегля необходимото от майката (това важи за всички витамини и микроелементи). Познайте какво се случва с нея тогава

Пфю! Моята ЖК-докторка за 3 месеца нито веднъж не се сети да ме пита пия ли витамини (то и аз не се сещам да питам, сигурно от уважение Пия си като пич, защото си чета книжки и интернет и си имам глава на раменете.

Това сокче на ХИП, да ви кажа, никаква работа не върши - може ли да ям плодове постоянно, да го пия него и да ми се цепи устата от липса на витамин В? Преди това пиех комбинирани витамини нормални (някакви специално за жени), просто удвоих дозата и всичко беше ОК. Сега съм на Пренатал, пак е ОК (освен, че ми се гади ако го глътна на гладно).
Отговори с цитат
  #23  
Стар 21st July 2009, 11:35
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А ти как разбра, че е от липса на витамин Б?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 21st July 2009, 11:56
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SoulMate
Пия си като пич, защото си чета книжки и интернет и си имам глава на раменете.
Да ти кажа с информацията от интернет трябва доста да се внимава. Наистина трябва да имаш глава на раменете за да отсееш полезното от всичко останало, а не да правиш всичко, което пише там.
Същото важи и за някои книжки.
Моят лекар пък е на мнение , че фолиевата киселина е просто мода. И аз до голяма степен му вярвам, въпреки че навсякъде се тръби и пише колко е важна.
То е малко като с ваксините, диетите и т.н., но това е дълга тема.
Просто исках да отбележа различията в мненията и това, че , да, сега сме във векът на информацията, но тази информация трябва всеки да си я отсява сам за себе си!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st July 2009, 14:19
Аватара на SoulMate
SoulMate SoulMate не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
А ти как разбра, че е от липса на витамин Б?
Така са ме учили в университета И от опит.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 21st July 2009, 14:25
Аватара на SoulMate
SoulMate SoulMate не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lottus
Да ти кажа с информацията от интернет трябва доста да се внимава. Наистина трябва да имаш глава на раменете за да отсееш полезното от всичко останало, а не да правиш всичко, което пише там.
Същото важи и за някои книжки.
Моят лекар пък е на мнение , че фолиевата киселина е просто мода. И аз до голяма степен му вярвам, въпреки че навсякъде се тръби и пише колко е важна.
То е малко като с ваксините, диетите и т.н., но това е дълга тема.
Просто исках да отбележа различията в мненията и това, че , да, сега сме във векът на информацията, но тази информация трябва всеки да си я отсява сам за себе си!
Всяка информация трябва да се преценява, съгласна съм. Но за "модата" - мода е и съвременното замърсяване, мода е доматът да не се развали един месец, мода е озоновата дупка... Трябва да се съобразяваме с "модите", защото се застъпват неприятно и водят до последици
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st July 2009, 14:41
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SoulMate
Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
А ти как разбра, че е от липса на витамин Б?
Така са ме учили в университета И от опит.
А може би трябва да се добави и фактора организъм... на мен например въпросния сок ми е съвсем достатъчен и нищо не ми се напуква, предвид и факта, че плодове не ям, това ми е основния източник на витамини, храня се изключително с месо и зелени зеленуци.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 21st July 2009, 15:03
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Apo, нарочно ли не ядеш плодове заради въглехидратите или просто не обичаш?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 21st July 2009, 18:04
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И двете Мразя плодове, да ми се е събрало през целия ми живот 5 кила да изям...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25th July 2009, 17:16
Аватара на polina7979
polina7979 polina7979 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: PLOVDIV
Мнения: 60
По подразбиране

Пих Центрум Матерна и фолиева киселина
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Витаминиповременабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:25.