IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 28th June 2010, 10:11
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

От днес започвам. Ако има още някой, да споделя как е положението
Отговори с цитат
  #92  
Стар 28th June 2010, 10:38
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Здравей И аз си харесах диетата и почнах за 2-3 дни, но и аз не знам как става измерването на мазнините в млечните (не знам, може би трябва да разгледаме %-ното съдържание на М, В и П във всички храни - от разни там таблици и т.н.). Или пък, ако реша да не ям плод на дадено ядене не виждам как мога да си набавя въглехидратите (то трябва 3 салати да изям), а нали не било хубаво да се смесват плодове с други храни....освен с 1-2 филийки хляб (пълнозърнест, ръжен, без брашно и др.). Иначе сега от няколко дни не я правя (така се случи, пък и нямам кой знае какви килограми да свалям , че да бързам хахаха), но мисля вече сериозно да се захвана
Отговори с цитат
  #93  
Стар 28th June 2010, 10:41
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

BarbieGirl според мен идеята да спираш диетата ей така не е една от най-добрите
Отговори с цитат
  #94  
Стар 28th June 2010, 10:54
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Знам, знам То май не съм я почвала както трябва, че да я спирам де Просто направих един вид опит за няколко дни, но сега твърдо съм решила да я почна. Има неща, които са ми неясни, но ще се постарая да се ограмотя повече
Отговори с цитат
  #95  
Стар 28th June 2010, 12:13
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Здрасти, Барб! Радвам се да те "видя", че от бая време зачезна. Тия дни си мислех за тебе и се чудех дали да не ти пиша на лични и да кажеш как се развиват при теб нещата. Каке любовта, върви ли? Колко килограма искаш да сваляш? Не се тревожи, че си прекъснала диетата, това не е Дюкан. Зоната е като врата - отваряш, затваряш. Можеш да влезеш в нея с всяко следващо ядене. Е, разбира се, резултатите ще ги усетиш няколко дни след това. В говорилнята съм си постнала днешното меню. Отговаря на 8 блока. Ей преди малко обядвах и, Бога ми, 2 блока ме озориха. В книгата обаче никъде не пише какво да правиш, ако яденето ти идва в повече. И прилежно се надумках. Сега грухтя и ми се доспива както съм си на работа. Барб, това за салатите е вярно. Обаче мен ме кефи, понеже не обичам плодове, но обожавам салати. Вероятно е добре за лакомиите като мен, че такова количество поглъщат, та няма как да им се прияде допълнително и да мърсуват в хладилника. Ако трябва да избирам между хляб и салата, избирам салатата. А и ти внимавай с хляба, защото и диетичният, и нормалният - все по 1 блок въглехидрати има в половин филия. В интерес на истината, при диетичните марки това е една филия, защото се правят в малки калъпчета. Преди време си разпечатах едни таблици със съдържанието и калориите на различните продукти. Лейдто, мисля, беше дала линк. Обаче в коя тема и на коя страница, не помня. Ама ги бутнах някъде и сега ги търся. Всъщност ти си права - това е начинът, с процентите мазнина на 100 г продукт. Очаквах да е по-трудно, имам предвид изчисляването на грамажите, но не е. Тепърва обаче ще видя как ще ми се отразява на джоба.
Отговори с цитат
  #96  
Стар 28th June 2010, 12:15
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране Хайде и аз съм с вас в Зоната!

Хайде и аз съм с вас в Зоната!
Благодарности на Мария Василева за изчерпателното инфо!(бях си загубила моите листчета)
Чета елекронния вариант на книжката, направих си изчисленията на сайта на Сиърс. http://www.zonediet.com/
Имам нужда от 11 блока на ден. Чудя се въз основа на колко блока на ден са направени Лист 1 и Лист 2 ?
Както и да е, важното е да се започне от някъде, после ще калибрирам нещата съвсем точно.
Започнах от обяд, изкомбинирах по една колонка от лист 1 и лист 2.
Стискайте палци!
Успех на всички!

__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #97  
Стар 28th June 2010, 12:21
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Дани, защо така бързо капитулираш? Ползвай готовите блокове в книгата. Има и метод "на око". Ще мериш само в началото, една-две седмици, докато свикнеш. Аз пък вчера, заради нестабилното време - ту дъжд, ту пек, вдигнах необичайно за мен високо кръвно. Все повече се убеждавам, че трябва да почна Зоната. Тя обещава ликвидиране и на здравословни проблеми. Ще се ограмотя още малко, за да си организирам ежедневието.
Обаче ако има някой сведущ, да каже как да изчислявам продуктите, които не фигурират в книгата. Напр. нашето бяло саламурено сирене, кашкавала, овче и козе мляко, или пък биволско. Понеже нискомаслените млечни продукти се правят с химични технологии, предпочитам пълномаслени продукти с домашен произход. Как да им меря мазнините? В книгата няма и рибите на нашия пазар. Къде ти американците са чували за таранка и шаран или толстолоб, сафрид и цаца. А моят джоб е български и не мога през ден да си купувам сьомга, пъстърва и риба тон. А пък мъжото само да гледа, че няма и за двамата. Не става.
Искам някой да сподели какво е постигнал, та да ме нахъса.
Имало българска книжка "Ние и Зоната", там са посочени продукти, които присъстват на нашия пазар, както и рецепти за типични за нас манджи ...http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=3701

__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #98  
Стар 28th June 2010, 12:26
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Мерси, бебче! Отивам да я търся. Аз съм от старата генерация и държа да си я имам на книжен носител и да ми е под носа постоянно.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 28th June 2010, 12:31
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Аз от толкова четене за другите хора си забравих моите блокове хахахахахах малеее ужас А... 9 са )))

Добре съм, Дундьо, любовта върви )))) Дюкан от 3 месеца е минало (но не съм качила нищо, въпреки, че не правих задържане, ама явно си имам мярка ). Аз днес преди да реша, че почвам диетата (за Зоната говоря вече) пих кафе със захар и кола и .... май днес е пропилян ден Така че - утре е ДЕНЯТ

А като във всяко месо, сирене, мляко и т.н. има мазнини трябва ли да добавям допълнителни (3-те маслини, лъжицата зехтин и др.). Аз не ям нискомаслени млека (то след Дюкан и яйце не исках да видя хахаха). Или ще трябва да се прежаля с обезмаслените ?
Отговори с цитат
  #100  
Стар 28th June 2010, 12:51
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

По принцип смяташ всички мазнини без рибните. Но от всичко, което четох за здравето и Зоната, пак смятам да си добавям ненаситени мазнини. Предпочитам малко да ги надскоча, отколкото да са в недостиг. Днес на обяд например ядох пиле със зеле, готвено с мазнина. Естествено, че нищо не добавям. Но сутринта бяха белтъци, домат и ръжена пълнозърнеста филийка. Естествено, че си направих домата на салата. Само че с олио, че ми смърди зехтинът. Ще си търся някакво друго олио. Барб, а ти, ако продължаваш да тренираш, нямаш никакъв проблем с мазнините. Дори е желателно да са повече. Ама не чак като при елитните спортисти, де. Аз, както знаеш, съм си класически мързел и за фитнес не давам да се говори пред мене.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotЗОНАТАquotнаСиърс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:48.