IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th June 2009, 11:33
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране Витамини по време на бременност???

Здравейте бъдещи и настоящи мами според вас задължително ли е да се пият някъкви витамини по време на бременност от сорта на Матерна и др. като изключим фолиевата киселина която се пие до третия месец,вие пиете ли нещо или пили ли сте? понеже аз не пия нищо,много мразя да пия всякакъв вид хапчета-витамини,само фолиева киселина съм пила първите три месеца сега съм в седми месец вече ,ще съм ви благодарна да напишете мненията си вие как мислите и как процедирата.........!!!
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th June 2009, 13:57
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Матерна-та е много спорна. Някои лекари я отричат напълно. Аз съм пила Пре-натал на Jameson. В сезона на плодовете и зеленчуците не ти трябват допълнителни витамини.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th June 2009, 14:12
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
В сезона на плодовете и зеленчуците не ти трябват допълнителни витамини.

Освен това с витамините под формата на таблетки също трябва да се внимава. Особено с А, В6, D, C, E ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th June 2009, 21:52
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Пих и Матерната и Фолиевата киселина до 9 месец.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th June 2009, 00:39
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Той Хами сигурно затова е толкова енергичен и красив, ти бая си го подхранила ... бъзикам се.

И аз бих пила витамини докато родя ,а защо не и докато кърмя,да не говорим ,че ми ги предписват още преди да забременея.Колко може да си набавиш от един плод или зеленчук?А и не всички витамини и минерали ги има там.Аз не бих рискувала!
Точно затова са създадени витамините за бремени,те са си дозирани и изчислени какво трябва на жената и плода през този период.Това не значи обаче ,че не трябва да приема плодове и зеленчуци.
На матерна-та бих се доверила ,защото съм предоволна от обикновения центрум.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th June 2009, 00:47
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Моя дофтор отричаше Матерната много и затова не съм я пила. Пих Фолиева киселина първите три месеца, а иначе за витамини - не е проблем да пиеш и синтетични. Лично аз обаче всеи ден изяждах огромно количество плодове - ефект - нямаше по здрава коса и нокти, никога не съм имала такъв минкюр, както когато бях бременна, ноктопластиката пасти да яде Това все пак си остава най-добрия начин за набяване на витамини.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th June 2009, 02:26
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

По бебетата ще ги познаете Вале и твоя малкия е такъв сладуранко...гъди,гъди :P

А който страда от колит, тези количества плодове и зеленчуци не дразнят ли много стомаха?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th June 2009, 11:54
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ZANDALEE
Той Хами сигурно затова е толкова енергичен и красив, ти бая си го подхранила ... бъзикам се.

И аз бих пила витамини докато родя ,а защо не и докато кърмя,да не говорим ,че ми ги предписват още преди да забременея.Колко може да си набавиш от един плод или зеленчук?А и не всички витамини и минерали ги има там.Аз не бих рискувала!
Точно затова са създадени витамините за бремени,те са си дозирани и изчислени какво трябва на жената и плода през този период.Това не значи обаче ,че не трябва да приема плодове и зеленчуци.
На матерна-та бих се доверила ,защото съм предоволна от обикновения центрум.
И аз така разсъждавам.
Пък и с моите киселини.............някои плодове и зеленчуци неможех да хапна.

Половин бременност в Бг другата половина В Дубай............и двете ми докторки препоръчваха Матерна и Фолиева киселина.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st July 2009, 11:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Фолиевата киселина и до края да я пиеш, няма да сбъркаш. Аз пия освен нея и сок на Хипп- идеалния вариант, ако не обичаш да пиеш хапчета. А плодове никога през живота си не съм яла, и сега няма да проям, ама дори и да ям, бих си пика и витамините.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd July 2009, 01:31
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Фолиевата киселина и до края да я пиеш, няма да сбъркаш. Аз пия освен нея и сок на Хипп- идеалния вариант, ако не обичаш да пиеш хапчета. А плодове никога през живота си не съм яла, и сега няма да проям, ама дори и да ям, бих си пика и витамините.
И аз съм/бях така :P
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Витаминиповременабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:27.