IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st November 2008, 01:48
Аватара на Beauty
Beauty Beauty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 389
По подразбиране LMA анестезия - що е то?

Моля, всички, които имат представа що е то да ми дадат инфо!
Това предлага анестезиолога, а с упойките и разновидностите им, съм на "Вие", а искам да знам всичко, свързано с предстоящата ми ревизионна операция...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st November 2008, 05:49
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

http://www.dcmsonline.org/jax-medici...outpatient.htm


Laryngeal Mask Airway -за това ли става въпрос??
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st November 2008, 12:52
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

да, точно за това става въпрос.

обща анестезия с ларингеална маска.
бюти,когато водехме дискусията за упойките съм ти го споменвала като вариант .
с две думи ни е риба, ни е рак.
нито е само венозна, нито е интубация.
медикаментите са като за имтубация, а може и само като за венозна, и вместо тръба в трахеята ти поставят ларингеална маска


http://video.google.com/videoplay?do...19811132993130

просто казано това, дето прилича на вулва ти приляга плътно над ларингса , за да може газовете,които текат през него да отиват към трахеята без част от тях да излизат настрани. а при интубацията трубата преминава ларингса и газовете се отвеждат доректно в белите дробове.

накратко е това.
не е лоша анестезия, даже напротив. просто тук не я практикуваме масово.
по принцип се ползва точно при операции,които са дълги за венозна анестезия, но са кратки за интубация, или пък са дълги като за интубация( но не прекалено), но се спестява травмата и риска на въвеждането на тръбата. лично за мен е подходяща анестезия за операция до 2 часа, не че не се прави и за повече,но в такъв смисъл не виждам защо трябва да се избягва интубацията.
абе въпрос на практика.
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st November 2008, 13:22
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране

Извинявам се, че не е точно по темата, но искам да попитам практикува ли се в България мамопластика с упойка чрез интубиране?Звучи ми доста неприятно.По принцип на мен ми сложиха маска и венозна!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st November 2008, 13:27
Аватара на Beauty
Beauty Beauty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 389
По подразбиране

Анестезиолога на бъдещия ми хирург работи предимно по този метод и ме интересува най-вече безопасността на пациента при една по-дълга операция от 3-4 часа, дали е равностойна на безопасността с интубацията....
В сайта му се твърди, че предпочитат ЛМА, защото е безопасен метод и след излизане от упойка пациента не чувства не чувства неприятните странични реакции на стандартната пълна упойка-гадене, повръщане и намален тонус.
Но все пак работят и с пълна упойка с интубация, ако пациента изрично пожелае това.
Кой от двата метода лично ти би предпочела като по-сигурен?
Защо не се предлага ЛМА в България?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st November 2008, 13:29
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Inkaaa
Извинявам се, че не е точно по темата, но искам да попитам практикува ли се в България мамопластика с упойка чрез интубиране?Звучи ми доста неприятно.По принцип на мен ми сложиха маска и венозна!
http://forum.fema-bg.com/viewtopic.p...r=asc&start=40

погледни 3,4 и 5 стр..доста сме изписали по темата..
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st November 2008, 13:39
Аватара на Beauty
Beauty Beauty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 389
По подразбиране

На мен ще ми отговориш ли, Теда?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st November 2008, 13:40
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Анестезиолога на бъдещия ми хирург работи предимно по този метод и ме интересува най-вече безопасността на пациента при една по-дълга операция от 3-4 часа, дали е равностойна на безопасността с интубацията....
В сайта му се твърди, че предпочитат ЛМА, защото е безопасен метод и след излизане от упойка пациента не чувства не чувства неприятните странични реакции на стандартната пълна упойка-гадене, повръщане и намален тонус.
Но все пак работят и с пълна упойка с интубация, ако пациента изрично пожелае това.
Кой от двата метода лично ти би предпочела като по-сигурен?
Защо не се предлага ЛМА в България?
предлага се, как да не се предлага.., не навсякъде и не всеки иска...първо, защото не навсякъде има ларингеални маски. второ, защото всеки,който се учи за анестезиполог, първият вид анестезия,накойто се учи е ендотрахеалната и венозната... оттук нататък зависи кой колко ще се развие по пътя си....че ти знаеш ли,че голяма част от анестезиолозите не владеят епидуралната анестезия и обезболяването с епидурални катетри, въпреки,че това не е нещо ново вече от години?!........
в такъв смисъл наистина има хора,които препочитат сигурната интубация, защото тя наистина е такава. и дори и да има в шкафа ларингеална маска няма да си направят труда да се научат да работят с нея..защото по другия начин хем е лесно,хем е сигурно..
това не значи,че една анестезия като тази,която ти се предлага е лоша., нито пък по-трудна..напротив. въпрос на владеене и практика и въпрос на навик как работиш....
безопасността...да, не може да се сравни с "безопасността" на венозната анестезия....принципно методът е добър,както казах.
а това,което ти се спестява като неприятно усещане , е дразненето от тръбата. колкото до гаденето и другите странични еракции - това зависи не от тръбата или ларингеалната маска, а от медикаментите,които са ти правени, които може принципно да са едни и същи и при двата вида анестезия...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st November 2008, 13:51
Аватара на Beauty
Beauty Beauty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 389
По подразбиране

Ясно, благодаря ти.
Както винаги , ние в Бг сме на опашката....
Сега ще се чудя какво да избера като упойка..

П.П. При тая ЛМА анестезия не вливат ли нещо и венозно? Не вярвам цялата упойка да се води само през маската...
Ти лично би ли легнала на операционната за 3-4 часа в ръцете на анестезиолог, който ще ти пази живота чрез ЛМА?
Ще ти изпратя на лични инфо от сайта на лекаря да ми кажеш какво мислиш..
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st November 2008, 14:24
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

ДА, през маската са само газовете,които те приспиват и кислорода. обезболяващите и евентуално релаксантите са си венозни и без тях не може.
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: анестезиящото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:18.