IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 15th November 2010, 21:32
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

И аз съм си намерила една малка бучица,но хич не мисля да ходя
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th November 2010, 21:34
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Напипваш ли я
И как си спокойна така
Аз на твое място бих отишла, това са сериозни неща!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th November 2010, 21:51
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bril
И аз съм си намерила една малка бучица,но хич не мисля да ходя
Отиди веднага на преглед! Дано всичко да е наред... успех! Но ... прегледай се защото не е за подценяване!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15th November 2010, 22:27
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Не,не,не.Знаеш ли,майка ми от 35г. е с 3 бучки в гърдите-и то къде по-големи.Баба ми също имаше,но почина от инсулт.Нищо страшно няма.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th November 2010, 16:19
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране ами

хора преглеждайте се редовно!!! и при най-малко съмнение!
миналата година и при мен така, започнаха болки в едната гърда. Излезе че имам кисти и на двете, пих Геритамин Нео един месец и се изчистиха, сега имам съвсем малка на едната. Но болките спряха веднага. Питала съм и аз имплантите, не пречи, вижда се после всичко, ако не се виждало ясно се правили други процедури, но споко, хората са го измислили. Знаете ли , че съм чувала дори , че от натиска на имплантите самите кисти изчезвали, но много много не го вярвам това, ако ви кажат не вярвайте!!!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th December 2010, 12:48
doctors doctors не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 21
По подразбиране

Преглеждайте се редовно след като имате проблем с гърдите - било кисти,фиброаденом,мастопат ия или друг.За здрави жени без проблеми и наследственост има определени стандарти на какъв интервал от време да се преглеждат.По принцип е възможно при кисти на яйчниците да се появят такива и на гърдите,но това не означава,че винаги се случва или че ще се случи.Затова редовните прегледи са най-доброто средство на профилактика на различни заболявания.А относно образните методи - ако на ехографа или мамографа не се види това което се търси се правят други изследвания като Ямр и Кт.Медицината е доста напреднала и са го измислили вече и има много неща да се мислят и за напред.А това с бучки в гърдите и да не се преглежда жената е меко казано несериозно и безотговорно,но всеки си има глава на раменете и може да прави това което си иска,но не това което е правилно.Бучките може да се кисти,може да са фиброаденоми и мастопатия,но недай си боже да е нещо по-сериозно ти сам се обричаш заболяването да напредне!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10th January 2011, 13:54
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Видях темата, та да споделя моя опит:

Бях на 20г когато си намерих бучка в 1та гърда, твърда и подвижна, отидох на мамолог и той каза фиброаденом, изписа ми едно мазило(приготвяха ми го в аптеката) и Мастодинон (билково) - пих го 2ь3 месеца => гърдите ми ставаха болезнени и подути преди цикъл, цикъла ми беше болезнен и по-обилен, точно на 28 дни, НО бучката си остана.
Казаха ми че може да се оперира за да се махне, но в повечето случаи пак се появява.

След 5-6 години ми откриха високо ниво на пролактин - започнах да пия парлодел/бромокриптин, веднага спадна, изчезна и бучката. Но пък от тогава от вр на вр имам фоликулярни кисти, за тях пия регулон -за 1 цикъл изчезват.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кисти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:01.