IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11th September 2007, 18:39
Deqna Deqna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 1
По подразбиране Помощ! Закъснение на цикъла след Ескапел?

Здравейте,
моля за помощ, ако някой е изпадал в моето положение..

Наложи ми се да пия Ескапел около 15 дни след менструация. Очаквах следващия ми цикъл да подрани, но това не се случи, дори напротив-закъснява ми с повече от 10 дни. Правих си 3 теста,защото меко казано, полудях... но и 3те са отрицателни. За радост. Сега чакам да ми дойде реда в Токуда.

Все пак, на някой случвало ли му се е подобно нещо с Ескапел?На какво може се дължи това закъснение, по принцип имам редовен цикъл. Може ли хапчето да е предизвикало тази аномалия? Хелп!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th September 2007, 19:23
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

естествено, че може. не се притеснявай... може и ти с твоето притеснение и стреса, който си докарваш, да забавяш идването му...
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th September 2007, 20:54
Аватара на rusokoska`
rusokoska` rusokoska` не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Русе
Мнения: 590
По подразбиране

най-вероятно се дължи на притеснението и среса а и все пак тия хапчета объркват организма
__________________
www.Ultimate-Performance.net
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th September 2007, 23:07
Bambina Bambina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Ескапелът(добрия стар Постинор, само че с ново име) е много мощен хормонален препарат,който "стресира" твоите хормони.Съвсем в реда на нещата е да ти закъснее,така както може и да подрани.Не се шашкай! При всеки е различно,тъй като различните организми реагират най-разнообразно на подобни хапове.Аз като върл противник на тоя род спешни контрацептиви,винаги призовавам към други методи на предпазване,които изключват употребата на спешните.Все пак нискодозираните орални контрацептиви, съдържащи само прогестин, са ефективен начин за предпазване от бременност, но в случай на гаф вероятността от извънматочна бременност е много по-голяма при спешните, от тази при другите методи за контрацепция.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd May 2013, 23:45
vikincet0 vikincet0 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! Виждам, че постовете са стари, но и аз имам проблем, ако мога да получа отговор ще съм ви много благодарна! Ок проблемът ми е следният: През Януари тази година правих рисков секс няколко часа след това взех хапче за спешна контрацепция нямам представа какво понеже съм в Англия и тука в аптеката ти го дават и те карат да го пиеш пред тях така че не разбрах марка или нещо подобно след приема на хапчето нямах въпросното кръвотечение но след седмица около 10 дни след това имах менструация.. През февруари, мисля че ми закъсня но не съм особено сигурна след което през март докато правихме секс с моя приятел презерватива се скъса и буквално той приключи в мен (съжалявам за подробностите но просто искам да изясня ситуацията с надежда за отговор) след което няколко часа - 3 или 4 отново пих хапчето. Същия месец ми закъсня с 5 дни. Но в крайна сметка получих менструация, но не спирах да се притеснявам. И си направих два теста и двата бяха отрицателни (не помня дали бяха с първа урина което ме кара да се съмнявам в сигурността на тестовете). Трябваше да получа менструация на 29.04 но в момента още нямам менструация. Понеже утре ще сеприбирам на България за великден и съм и под стрес и напрежение не знам дали не се дължи и на това. Въпросът ми е дали е проблем, че не получих въпросното кръвотечение след приема на хапчето втория път. Възможно ли е да ми закъснява от стреса или от ударната доза хормони която приех? Имам симптомите които имам за менструация от 11 дни( болки в гърдите най- вече) но менструация нямам.

Благодаря предварително, че изчетохте глупавите ми въпроси но просто се паникьосвам, защото работя в Англия не съм се устроила напълно и определено не мога да се грижа за дете! Ще отида на гинеколог още първия ден от прибирането ми в Бг но просто исках да се консултирам с вас и да чуя вашето мнение!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd May 2013, 23:06
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Според мен нямаш проблем. Тези хапчета са доста надежни и при все, че си ги взимала веднага, със сигурност са си свършили работата.
А сега не мисля, че ти закъснява много. Просто тези хапчета имат страничния ефект да разбутват хормоните и циклите стават доста хаотични.

Обаче един съвет - почни си противозачатъчни, и тях ги дават безплатно в Англия. Доста по-безвредни са от еднократните и ще ти много по-спокойно.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th May 2013, 17:31
cvettaa cvettaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 6
По подразбиране

Отиди на гинеколог , ако толкова те притеснява.
Но най-вероятно е страничен ефект от хапчето , нормално е да ти обърка цикъла .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st October 2013, 23:10
Darinkaa Darinkaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 1
По подразбиране ...

Zdraveyte,az imam sushtiq problem pih eskapel sled nebezopasen sex... cikala mi zakasnqva s 2 dni no imam simptomi-bolqt me korema i gardite,no ne mi idva.Ima li veroqtnost da ne mi doide izobshto i suhsto vuzmojno li e ot pritesneniqto da mi zakasnqva?Blagodarq vi predvaritelno
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd October 2013, 18:09
el1nor el1nor не е на линия
Moderator
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 23
По подразбиране

Писането на кирилица е задължително!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th March 2016, 14:56
Ivana11 Ivana11 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте надявам се да ми помогнете! Постовете са малко стари! Преди месец точно стана гафа и пих Ескапеле и цикъла ми дойде седмица след това, но попринцип днес трябва да ми дойде, а не ми идва и даже ми закъснява с един ден .. почвам да се притеснявам ровя се из публикацийте и не знам като причини само имам често уриниране което предполагам е от смяната на сезоните! Съмнявам се да е от дисбаланс.. може да не ми идва от стрес? А и съм спортиска ! Вече се побърквам и не знам какво да правя ! Не съм правила секс от 1 месец някъде може и повече! Благодаря!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощЗакъснениенацикъласледЕскапел
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:34.